2020 m. balandžio 3 d.

 

Latvijoje neleido kaimo pavadinti V. Putino garbei

1
Paskelbta: 2013-05-18 13:33 Autorius: ekspertai.eu
Įmonė, vadovaujama rusakalbių veiksmus Latvijoje koordinuojančio "Santarvės centro" atstovo, bando kaimyninėje šalyje pristeigti "Putinkų" ir "Medvedevkų". Rusijoje gaminama degtinė tokiais pat pavadinimais.
Įmonė, vadovaujama rusakalbių veiksmus Latvijoje koordinuojančio "Santarvės centro" atstovo, bando kaimyninėje šalyje pristeigti "Putinkų" ir "Medvedevkų". Rusijoje gaminama degtinė tokiais pat pavadinimais.

Gegužės 16 d. Latvijos Valstybinės kalbos centras uždraudė Rusijos prezidento garbei pavadinti naują gyvenvietę, įsikūrusią tarp Rygos ir Jūrmalos, "Putinka", - pranešė naujienų agentūra DPA.

Gyvenvietės pavadinimas Vladimiro Putino garbei neatitinka Latvijos pavadinimų reikalavimų, paaiškino Kalbos departamento vadovas Agris Timuska.

Naujosios gyvenvietės steigėjai aiškino taip norėję pagerbti V. Putino indėlį į "Rusijos ir viso pasaulio vystymąsi", tačiau Latvijos teisės aktuose numatyta, kad gyvenviečių pavadinimus turi patvirtinti ne tik jų administratoriai, bet ir Valstybinės kalbos centras. Jis turi užtikrinti, kad siūlomi pavadinimai neprieštarautų Latvijos kultūros, kalbos ir istorijos tradicijai bei ją įtvirtinantiems reglamentams.

Sumanymo organizuoti Latvijoje tokį V. Putino pagerbimą autoriai - įmonė "Vianets", įgyvendinanti kaimyninėje šalyje ekologinių kaimų projektą "Благодать". "Vianets" vadovaujantis Aleksejus Cholostovas - buvęs Latvijos Saeimos deputatas nuo iš keturių partijų sudaryto „Santarvės centro“, kurio paskirtis – koordinuoti rusakalbių veiksmus Latvijoje.

Projekto "Благодать" svetainėje internete reklamuojamas ir kaimelis "Medvedevka".

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. kas per įžūlumas?
(2013-05-18 17:50:35)
(217.212.230.80) Parašė:

Ir tie kaimeliai statomi Rusijos oligarchams.Kodėl negalima kaimelio pavadinti Latvijai daug nusipelniusio vietos ruso garbei,o ne kažkokių tai medveputų nesamai garbei?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras