2018 m. rugsėjo 26 d.


Latviją ir Lietuvą sieja ne tik Rusijos grėsmė, bet ir daugiau grėsmių

17
Paskelbta: 2017-09-22 12:22 Autorius: ekspertai.eu
P. Urbšys. Nuotr. facebook.com
P. Urbšys. Nuotr. facebook.com

Rugsėjo 22 d. vykusioje spaudos konferencijoje „Apginkime baltų kalbas“ Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių valdymo komiteto pirmininkas Povilas Urbšys priminė būtinybę puoselėti solidarumą ir bendradarbiavimą su artimiausia mūsų kaimyne Latvija.

P. Urbšio teigimu, abi baltiškas tautas sieja ne tik Rusijos grėsmė, bendri geopolitiniai iššūkiai, bet ir demografinė krizė bei kalba grįstos nacionalinės kultūros išsaugojimo klausimas.

„Baltų vienybės diena yra priminimas, kurį retai išgirstame. Priminimas ne tik apie bendrą kilmę ir istoriją, bendrą kelią iš Rytų nelaisvės į Vakarus. Priminimas ir apie tai, kad turime girdėti vieni kitus, kalbėtis, mokytis vieni iš kitų, iš klaidų ir gerosios patirties. Ypač kultūros puoselėjimo srityje turime labai daug ko pasimokyti iš Latvijos. Mūsų kultūrų pamatas yra kalba ir būtent ji šiuo metu atsiduria dideliame pavojuje. Turime girdėti Latvijos rūpestį dėl bandymų įteisinti kitakalbius įrašus pasuose ir suprasti, į kokią keblią padėtį tai pastatytų Latviją dėl jos patiriamo Rusijos spaudimo“, - savo kreipimesi visuomenei pranešė P. Urbšys.

Žaliųjų valstiečių frakcijos narys Urbšys pabrėžė, kad būtent vadinamas „raidžių“ klausimas sutelkė ir TALKĄ už valstybinę kalbą.

„Dėl asmenvardžių rašybos klausimo 2015 metais susibūrusi TALKA pasiekė labai daug, tačiau norėdama išlikti naudinga valstybinės kalbos ir kitų konstitucinių vertybių išsaugojimui, privalo atsinaujinti, geriau susiorganizuoti“, - informavo P. Urbšys.

Pasak politiko, „prieš du metus Vyriausioje rinkimų komisijoje užregistruota TALKA perduoda iniciatyvą ir deglą TALKAI, kuri nuo šiol veiks kaip asociacija, išrinks savo pirmininką, tarybą, steigs valstybinės kalbos talkininkų skyrius visoje Lietuvoje“.

Rugsėjo 22 d. Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje vyksta TALKOS už Lietuvos valstybinę kalbą konferencija-susirinkimas „Ar apginsime baltų kalbas“. Konferencijos metu TALKA, kaip neformalus judėjimas, įsisteigė kaip asociacija, kad galėtų sėkmingiau tęsti pilietinę talką valstybinės kalbos ir kitose suverenios tautinės valstybės išsaugojimo srityse.

Tikimasi, kad asociacijos veikloje dalyvaus didelė dalis iš 70 tūkst. piliečių, kurie prieš dvejus metus parėmė TALKOS iniciatyvą. Po konferencijos 14.30 val. rengiama vieša akcija „Už baltų tautų vienybę ir valstybinės lietuvių kalbos išsaugojimą“ Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje.

Šaltinis: lrs.lt

Susiję:

Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai sugalvojo įsteigti Baltų apdovanojimą

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
17. senis
(2017-09-24 13:55:43)
(84.15.178.121) Parašė:

i sita rengini butinai reikejo pasikviesti Juodzius, gyvenancius prie Juodosios juros. Net Urbsys turetu suprasti, kad Juodziai irgi issaugojo savo kalbas, dar neperejo i gestu kalba. Juodziu, kaip ir Baltu, pagrindine bendravimo priemone yra kalba. Urbsys neturi teises diskriminuoti Juodziu, vien todel, kad jie gime prie Juodosios juros.16. nu
(2017-09-24 02:54:19)
(82.140.177.6) Parašė:

Latvija ir be jūsų durnių kišimosi savo valstybės reikalus susitvarkys.15. alius
(2017-09-23 19:44:49)
(78.62.46.166) Parašė:

Kova su rusų grėsmėmis matyt užkrečiamas dalykas,jeigu jau ir Povilas prie bendro choro prisijungė.Aiškiai matyti,kad toje narių įstaigoje, be egzorcisto neišsiversi.14. Nelaime
(2017-09-23 05:09:51)
(162.226.66.184) Parašė:

Urpsys arba Urlich Adoly sveikina,ot kur isverstaskuris!13. yel“l“ow submarine to 12. Darijus
(2017-09-23 00:55:11)
(78.63.212.238) Parašė:

na, man lygintis su tamsta kitų niekinime, būtų visiškas absurdas :) - kaip ir kalbėti(pripažinti), jog visų teisės po šia saule yra vienodos :))) - vienodos/lygios yra tik prigimtinės žmogaus teisės , kas yra neginčytina :))- , o toliau prasideda improvizacijos, kadangi žmonių yra septyni milijardai, o skirtingų teisių turbūt panašiai :) - antra vertus, yra toks faktorius, kaip objektyvios aplinkybės, arba force majorai, kurios paverčia anekdotais visas deklaracijas apie vienodas teises, neretai dar ir painiojamas su galimybėmis :) - kaip paprasčiausius pavyzdžius, galima priminti balso teisę, teisę vairuoti tr. priemonę, teisę kurti šeimą, teisę gyventi bet kokioje šalyje, ir t.t., ir t.t. :)) - o “šiaudiniai žemaičiai“ niekaip nebuvo adresuoti konkrečiai tau, nežiūrint į tai, kad diskusijoje apie dvigubą piletybę esu sulaukęs iš tamstos tokių epitetų savo adresu, kurie visam laikui palaidojo padorią nuomonę apie tamstą - ir nemanau, kad tai tik tą vakarą tamstos išgerto alkoholio nuopelnas :))) - o “šiaudiniai žemaičiai“ tebuvo elementarus apibendrinimas, kaip ir “šiaudiniai patriotai“, t.y. patriotai dėl patriotizmo, dėl proceso, o rezultato jie nei stengiasi, nei sugeba numatyti - ir kaip taisyklė, jei jie, neduok “die“, pasiekia kažkokį rezultatą, jis tampa problema tiek jiems patiems, tiek visai visuomenei - litchuanija yra idealus to pavyzdys ...12. Darijus
(2017-09-22 23:43:27)
(212.233.63.220) Parašė:

Nr.5-am: padiskutuosim, kai nustosi niekinti kitus ir pripažinsi, kad visi turi vienodas teises po saule. Juk aš Tamstos nevadinu tešlagalviu lietuviuku. Nors norėtųsi.11. nujo
(2017-09-22 19:19:35)
(77.90.124.209) Parašė:

latvija ir lietuva sieja pedofilijos bylos,tik latviai ivardino pedikus,o lietuva ne.10. ceslovas
(2017-09-22 18:21:06)
(188.69.210.71) Parašė:

Kazkur maciau si gesta: sieh halt.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras