2020 m. balandžio 6 d.

 

LAS sureagavo: naująjį „Agilos“ konkursą pasiūlė nutraukti

Paskelbta: 2013-09-26 23:16 Autorius: pilotas.lt
„Agila“; arch. M. Morkūnas, V. Ūsas, V. Jankūnas, A. Uogintas; 1-oji vieta
„Agila“; arch. M. Morkūnas, V. Ūsas, V. Jankūnas, A. Uogintas; 1-oji vieta

PILOTAS.LT dar vasaros viduryje rašė apie naująjį viešųjų pirkimų konkursą „Agilos“ projektui ir statybai, Neringos savivaldybės tyliai paskelbtą per patį atostogų įkarštį. Šis viešųjų pirkimų konkursas rengtas net nepradėjus derybų su prieš pusantrų metų įvykusio „Agilos“ kultūros centro architektūrinio konkurso laureatais. Oficialią nuomonę šiuo reikalu pagaliau paskelbė ir Lietuvos architektų sąjunga (LAS), ką tik išplatinusi viešą pareiškimą „dėl kultūros namų „Agila“ Nidoje architektūrinio konkurso“.

Su laureatais privalėjo derėtis

Lietuvos architektų sąjunga kartu su Neringos savivaldybės administracija praėjusių metų pavasarį surengė Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ architektūrinės koncepcijos atvirą supaprastintą projekto konkursą.

Vadovaujantis koncepcijos konkurso sąlygų nuostatomis, perkančioji organizacija – Neringos savivaldybės administracija – turėjo kviesti konkursą laimėjusius dalyvius į supaprastintas neskelbiamas derybas dėl Nidos kultūros ir informacijos centro pastato rekonstravimo techninio projekto parengimo. Siekiant įmanomai kokybiškiau išnagrinėti konkursą laimėjusių darbų galimybes, LAS taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas rekomendavo atlikti kompleksinius teritorijos planavimo darbus ir į derybas dėl tolesnio projekto vykdymo kviesti visus architektūrinės koncepcijos konkurso nugalėtojus.

Paprašė imtis priemonių

Tačiau „šių metų rugpjūčio mėnesį Lietuvos architektų sąjunga gavo informaciją apie tai, kad Neringos savivaldybės administracija planuoja skelbti Supaprastintą ribotą konkursą Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ Nidoje, Taikos g. 4, rekonstrukcijai. Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje kartu su planuojamo viešojo pirkimo informacija buvo išplatinti ir Bendrieji reikalavimai ir Specialieji reikalavimai projektavimui“, – rašoma neseniai LAS išplatintame pareiškime.

Šiame pareiškime Lietuvos architektų sąjunga paprašė Koncepcijos konkurso organizatoriaus Neringos savivaldybės imtis priemonių dėl darbų tęstinumo užtikrinimo planuojant Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ Nidoje rekonstrukcijos darbų eigą. Bei viešai paaiškinti Koncepcijos konkurso nugalėtojams ir visuomenei tolesnių veiksmų eigą ir priežastis, kodėl nepradėjus derybų su Koncepcijos konkurso nugalėtojais.

Architektūros konkursas - būtinas

„Taip pat siūlome Nidos savivaldybės administracijai nutraukti paskelbto minėto Supaprastinto riboto konkurso pirkimus, nes manome, kad miestą reprezentuojančių architektūros objektų projektavimo ir statybos rangos paslaugos negali būti perkamos neturint architektūrinio konkurso būdu išrinkto projektinio pasiūlymo“, – pareiškime poziciją išdėstė Lietuvos architektų sąjunga.

Parengta pagal Lietuvos architektų sąjungos informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras