2020 m. liepos 7 d.

 

Laikinasis gatvės dizainas: mažoji nemokama Niujorko biblioteka

Paskelbta: 2013-07-16 11:17 Autorius: pilotas.lt

Firmos „Stereotank“ dizaineriai sukūrė instaliaciją šiuolaikiškos viešosios gatvės mini bibliotekos, kurioje galima paimti knygą paskaityti ir palikti jau perskaitytą. Tiesa, vienu metu tokioje bibliotekoje komfortiškai gali jaustis vos vienas žmogus. Niujorke įrengta ši „Mažosios nemokamos bibliotekos“ instaliacija – čia vykstančio festivalio „Pen World Voices“ dalis.

10 dizainerių grupių specialiai festivaliui „Pen World Voices“ Niujorko Manhatano rajone sukūrė „Mažųjų nemokamų bibliotekų“ instaliacijas. Firmos „Stereotank“ kūrėjams atiteko vieta prie vietos mokyklos Nolitoje. Pagal jos dizainerių projektą įrengtoje šiuolaikiškoje mini bibliotekoje galima pasiskolinti ar pasikeisti knygas, jas pavartyti ir pan. Krituliams ir vėjui atsparus statinukas pasižymi paprastumu – tai ant medinio rėmo užkelta apversta speciali plastikinė talpykla. Ryškiai geltonos spalvos pastarojoje įrengtos specialios kiaurymės tarsi kviečia gatvės praeivius įlįsti į vidų ir patikrinti ant lentynos išrikiuotą knygų kolekciją. Pro šias kiaurymes taip pat bibliotekos lankytojas gali iš vidaus matyti aplinką.

Firmos „Stereotank“ dizainerių bibliotekos instaliacija žada veikti iki pat rugsėjo. Beje, įkurtos organizacijos „Little Free Library“ entuziastai visame pasaulyje ketina įrengti net 2 500 įvairių mažųjų bibliotekų. Ją užsisakyti galima ir savo miestui.

Parengta pagal „Sterotank“ informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras