2018 m. gruodžio 16 d.

 

Laikas išplaukti iš blaškančių srovių, nešančių gilyn į dumblą

14
Paskelbta: 2017-12-07 22:00 Autorius: ekspertai.eu
Liberalas P. Auštrevičius. Nuotr. facebook.com
Liberalas P. Auštrevičius. Nuotr. facebook.com

Trečius metus dėl Ukrainos lakūnės Nadios Savčenkos badaujantis liberalas Pertras Auštrevičius parašė laiška partiniams bičiuliams.

Sveiki, Liberalai,

Savaitgalį, kartu su Jumis važiuosiu į Kauną, rinksime naują liberalų pirmininką, gera žinia - tikrai ne iš 1 kandidato. Ta proga turiu kelis pamąstymus, noriu pasidalinti.

Manau, liberalų pasirinkimas šiandien – toliau gyventi pasroviui arba grįžti prie darbų bei pamatinių vertybių, kurios pagaliau turi atrišti rankas mūsų piliečiams, kuriant valstybę.

Būsiu atviras – tarp dirbtinų šypsenų ir smagių „hashtagų“ pastaraisiais metais pasimetė esmė, o ji yra paprasta – tai priesakas dirbti Lietuvos žmonėms ir su visa atsakomybe nešti laisvės idėją.

Kaip tą padaryti? Pirmiausia – užsiimti politiniu darbu, o ne užsisklęsti teisminiuose procesuose, kuriuos prieš pusantrų metų padiktavo vienų taip vadinami sėkmės, o iš tikro – tai negarbės ir nesėkmės džentelmenai.
Liberalai šiandien turi būti pasirengę grįžti į šalies politinę darbotvarkę ir tapti ryškia alternatyva dogmatiškam valstietiškumui, „visažiniam“ konservatizmui ar nomenklatūrinei socialdemokratijai.

Praėjusį savaitgalį Amsterdame susitikau su liberalais iš visos Europos – Nyderlandų, Vokietijos, Lenkijos politikų pavyzdžiai tik įrodo, kad rinkėjų pasitikėjimas grįžta po to, kai liberalai grįžta prie liberalios darbotvarkės.
Reikia pripažinti faktą: ilgą laiką Lietuvoje liberalai buvo arba per daug „atsipūtę“, arba siekiantys greitų pergalių bet kokia kaina. O dabar nemaža dalis – susigūžę, nešami ir blaškomi srovių, laukiantys savaiminio išganymo.
Esu tikras, kad Lietuvos liberalams reikia suvažiavimo ne tik naujiems lyderiams išsirinkti. Reikia ir tikro kongreso, gyvos, dar aštresnės diskusijos apie liberalią darbotvarkę, reikalingą visuomenei ir valstybei. Pastaruoju metu liberalų politinė kryptis išskydo, o juk liberalizmo simpatikai ir rėmėjai nei per naktį, nei per metus neišsižadėjo savo nuostatų ir įsitikinimų.

Liberalai gali ir turi būti balsinga bei stipri opozicija vyraujančiam politiniam popuri, persmelktam draudimų, gąsdinimų, pamokslavimų ir paternalizmo. Privalome būti pilnaverčiai politinės diskusijos dalyviai, tačiau esame pastebėti tik projektais apie „žolę“ ar alkoholio promiles.

Liberalai savo prigimtimi niekada nebijojo į ateitį orientuotų sprendimų. Kodėl tada toliau suktis klibančiuose „smagračiuose“? Reikia turėti bendrą, vienijantį tikslą – kartu su laisvais piliečiais kurti savo valstybę, savo gerovę. Liberalai negali nusišalinti nuo šių reikalų, nes tokia yra liberalų misija.

Laikas išplaukti iš blaškančių srovių, nešančių gilyn į dumblą. Mano akimis, Vitalijus šiandien yra tas principingas, stuburą turintis lyderis, kuris nesibaimina irtis prieš srovę, ne tik kovodamas su korupcija. Taip, tiesa ta, kad Vitalijus liberalų pirmininko rinkimus pasitinka iškėlęs ne visiems liberalams malonias temas, ne vien tik ausiai malonius šūkius ar guodžiančius „pasibėdavojimus“. Tai būtina, nes artėjantis liberalų suvažiavimas, tikiu, nėra šiaip sau grožio konkursas.

Todėl liberalų ateities horizonte matau būtinybę esmingai atsinaujinti, susigrąžinti piliečių pasitikėjimą ir tvirtai įsipareigoti jiems kurti tolerantišką, dinamišką ir nesuvaidintų permainų Lietuvą. Iki pasimatymo permainų suvažiavime Kaune,
Petras

Susiję:

Badaujantis europarlamentaras P. Auštrevičius kreipėsi į tautą  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
14. V. Ladas
(2017-12-17 11:37:27)
(188.69.211.156) Parašė:

Grynų liberalų gamtoje beveik nėra. Nes jų tokia ideologija, kad valstybei jie palieka tik krašto apsaugą, pinigų leidybą ir dar kažką trečia, visa kita tvarkyti yra privataus verslo reikalas. Todėl prabangą turėti valdžioje liberalus gali sau leisti tik nuo seno labai turtingos ir labai laisvos šalys, tokios kaip, pavyzdžiui, Kanada. Šerti iš valstybės biudžeto ubagus, tai ne liberalų reikalas. Todėl, kas skelbiasi liberalais, tie tokiais apsišaukia. Apie mūsiškius "liberalus" iš viso kalbos nėra. Jokios ideologijos. Tik laisvė sukčiauti ir vogti... Na, tai mano nuomonė.13. Ne visada taip bus
(2017-12-09 01:56:30)
(78.63.205.138) Parašė:

Panirus į išmatų kupiną duobe iki ausų, jokie save drąsinantys šūkiai išplaukti nebepadės. Jokios dirbtinės šypsenos, naujų senų veidų rokiruotės, užsakomieji straipsniai ir sukti reklaminiai triukai nesugebės išsklaidyti irstančio politinio lavono tvaiko. Petrai, tą jau pasisiūtą savo prabangų prezidento kostiumą gali priduoti į Karitą labdarai. Tau jo, jau neprireiks niekada.12. 4 >Darijui norėčiau
(2017-12-08 22:10:57)
(178.16.34.170) Parašė:

priminti,kad jis tik sušik..s derybininkas.O parsidavėt patys,kaip 40 ,-rusams.Ir dar už alų ir skalbimo miltelius.11. Kur yra srovė,
(2017-12-08 22:06:46)
(178.16.34.170) Parašė:

ten nesusidaro dumblas.Tik liberalai nėra srovė,tai toks tamsus dumblas,su tokiu Gentvilupriešaky.Masiuliui su Steponavičium iki jo,kaip mums pėškom iki mėnulio.10. alius
(2017-12-08 17:25:39)
(78.60.93.131) Parašė:

"Laikas išplaukti iš blaškančių srovių".Aišku laivas kuris išgelbės besiblaškančius tautiečius-liberastai,o pats išbadėjęs Petručio Kapudan Pasha.9. nuotraukoje
(2017-12-08 16:23:39)
(78.62.83.74) Parašė:

nevalyvas burundukas.8. Anfisa
(2017-12-08 15:24:06)
(88.118.163.49) Parašė:

4-m. Taip, pardave. Ir del to dabar litchuanijos simbolis ne Gadimano pilis, o Klaipedos gelezinkelio stoty besiblaskanti varganai atrodanti, pavargusi moteris su vaiku ir chemodanu. Jau daugybe metu blaskosi, nuo to laiko, kai buvo dar nelabai aktuali...Skulptorius mate daug metu i prieki...7. as
(2017-12-08 15:07:48)
(78.56.103.233) Parašė:

pasakė Auštrevičius, Sorošo fondo narys...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras