2020 m. sausio 18 d.

 

Kvietimas Lietuvai: "Laikas nelaukia. Lietuva laukia"

22
Paskelbta: 2012-07-18 17:02 Autorius: Arnas Balčiūnas, inžinierius, Jonava
"Kad medžiai Lietuvoje nebūtų kertami, kad daug vienybės rastųsi kely".
Eilės ir nuotr. Arno Balčiūno
"Kad medžiai Lietuvoje nebūtų kertami, kad daug vienybės rastųsi kely". Eilės ir nuotr. Arno Balčiūno

Esu inžinierius iš Jonavos. Niekada nesidomėjau politika, tačiau dabar nusprendžiau netylėti. Rašau šį laišką tiems, kas nori Lietuvoje permainų ir didesnių atlyginimų, oresnio gyvenimo. Jei visi pakilsime, pradėsime gyventi geriau. Kviečiu įsiklausyti į mano žodžius, jei mane išgirs dauguma, manau, liksiu suprastas. Esu gyvenime nepamažai patyręs, iškentėjęs, tačiau nedejuoju. Nuo Sąjūdžio laikų visa širdimi sergu už mūsų Tėvynę. Tikiuosi, kad mano laišką - kvietimą publikuosite, honoraro neprašau, nors nepakenktų.

Kvietimas Lietuvai

Tarp ligi šiol Lietuvą valdžiusių politinių partijų deklaruojamų šūkių ir darbų yra didžiulis atotrūkis. Ir valdančios, ir opozicinės partijos tapo vien galingų interesų grupių patarnautojomis. Partijų narių nuolatinis migravimas iš vienos į kitą (ypač Seime) kuo aiškiausiai liudija, kad programinės, ideologinės ribos tarp jų išnyko. Jų politika tapo nevieša ir neatvira, konfrontacinė ir nebekelia pasitikėjimo, skatina valdžios ir visuomenės susvetimėjimą, žmonių nusivylimą valdžios institucijomis, kuris šiuo metu yra išaugęs kaip niekada ir jau perauga į nusivylimą pačia Valstybe. Tokia politika didina piliečių abejingumą politikai – mūsų bendrų reikalų tvarkymui.

Visa tai užgožia net neabejotinus šalies pasiekimus, kurių nė nemėginame menkinti.

Politinis procesas (ypač jo finansavimas) tapo labai neskaidrus. Šalies politikoje įsivyravo nesąžiningumas, savanaudiškumas, susipriešinimas, visose viešųjų reikalų tvarkymo grandyse – korupcija, Lietuvos visuomenėje – abejingumas.

Tai turi baigtis!

Tai turi mus visus skatinti burtis į vieną politinę jėgą, nesvarbu ar tai būtų dešinė, ar kairė, ar centras.

Mano tikslas – skatinti sveikas kūrybines Tautos galias, prikelti Lietuvos žmonių tikėjimą Valstybe ir jos institucijomis, tikėjimą, kad kiekvieno piliečio balsas yra svarbus ir gali pakeisti jų ir jų vaikų ateitį, visų mūsų pagrįstą pasididžiavimą Lietuva ir priklausymu jai.

Susibūrę į vieną politinę jėgą, neturėtume siekti pakeisti Lietuvos geopolitinės orientacijos, Lietuvos konstitucinės santvarkos ar mūsų politinės sistemos pagrindų.

Neturėtume tapti destruktyvia antisistemine jėga. Priešingai, mes siektume sutvarkyti mūsų Valstybės politinę sistemą demokratiniais ir moraliais pagrindais. Politinė sistema turi veikti taip, kaip ji privalo veikti pagal mūsų šalies Konstituciją – demokratiškai ir atsakingai.

Siektume, kad sumažėtų atskirtis tarp žmonių ir jų rinktos valdžios, politinės bendruomenės susiskaldymas ir susipriešinimas. Siektume, kad Valstybė, jos institucijos susigrąžintų visuomenės pasitikėjimą. Siektume, kad išnyktų žmonių nusivylimas valdžia ir Valstybe. Siektume, kad politika Lietuvoje būtų morali.

Tikiu, kad tai dar įmanoma.

Tikiu, kad Lietuvos politika gali būti švari, skaidri, kad grupiniai interesai neužgožtų bendrųjų. 

Kad taip būtų, į ją turi būti sugrąžinti garbė, sąžinė, padorumas, žodžio laikymasis. Politika ir politikai turi atgauti savigarbą.

Tik švari, morali politika gali būti pilietiška ir demokratinė. Tik tokia politika yra patriotinė.

Tik tokia politika gali užtikrinti kompetentingą ir atsakingą valdymą, teisės viršenybę ir lygų teisingumą visiems, Tautos gerovę, socialinės atskirties įveikimą ir visuomenės darną, kiekvieno žmogaus, visuomenės ir visos Valstybės saugumą.

Tik pilietiška ir demokratinė politika gali pritraukti sąžiningus įvairių sričių profesionalus Valstybės reikalams spręsti.

Nebūtume dar vieni „gelbėtojai“. Priešingai, mes siektume, kad žmonės galėtų rinktis tarp racionalių ir garbingų politinių alternatyvų. Siektume, kad politinės sistemos dalyviai atsisakytų populistinių pažadų ir veikimo metodų. Nesiektume valdyti, norėdami patenkinti ambicijas ar praturtėti – mes siekiame, kad visiems mums svarbius sprendimus atsakingai priimtų sąžiningi ir kompetentingi žmonės. Tik taip valdoma Valstybe galima didžiuotis.

Mūsų politinė jėga būtų – antipopulistinė ir antikorupcinė. Taip pat ir patriotinė.

Kaimo žmogus turėtų būti prioritetas valstybės valdytojams, juk būtent kaimo žmogus nuo senovės išmaitina visą tautą.

Būkime Lietuvą mylintys, savo ir savo vaikų ateitį branginantys žmonės, kuriems jau gana blogo gyvenimo, žvėriškų šildymo kainų.

Nestokokime ryžto ir valios siekti savo tikslo. Tenesaisto mūsų politinės jėgos įsipareigojimai turtingiems rėmėjams. Tegu paskui mus nesivelka korupcijos šleifas. Mūsų politinė jėga neatsivestų su savimi susikompromitavusių politikų-perbėgėlių. Vienintelis mūsų įsipareigojimas būtų – dirbti Lietuvos žmonėms, kad mūsų Tėvynė klestėtų, kad joje būtų gerbiamas kiekvienas žmogus.

Kad kiekvienas lietuvis, kur jis bebūtų, galėtų sakyti - aš lietuvis.

Potencialių lyderių Lietuva turi - Algimantas Matulevičius, Darius Kuolys, Audrius Butkevičius - tik įsivaizduoti galima, kas atsitiktų, jei šios ir kitos asmenybės susivienytų. Į naują politinę jėgą. Apjungiančią visas geras idėjas politinę jėgą.

Kad visa tai taptų realybę, reikia apsijungti visiems ir ilgam. Mes tai galim. Tik ar užteks sveiko proto? Ar peržengsim ambicijas, tiek partiniai, tiek nepartiniai? Nauja politinė jėga yra daug žadantis reiškinys, bet ir įpareigojantis. Todėl susimąstykime ir imkimės veiksmų. Laikas nelaukia. Lietuva laukia.

Arnas Balčiūnas, inžinierius, Jonava


"Kad medžiai Lietuvoje nebūtų kertami, kad daug vienybės rastųsi sunkiam kely".
Eilės ir nuotr. Arno Balčiūno

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
22. Paul
(2012-08-03 14:07:39)
(94.59.244.211) Parašė:

Hats off to whoeevr wrote this up and posted it.21. Benas
(2012-07-20 21:00:42)
(78.62.185.144) Parašė:

Arnai pabusk is miego!!!! butkevicius komunistu statytinis ir jis nieko nevaldo. kuolys yra libralas ir tuo viskas pasakyta. Jo aplinka neteisetasd prezidentas adamkus, gonskas, kuris smeizia Lietuva, aleksandravicius ir i juos panasus. kuoliui geda stoveti prie Lietuviskos veliavos su svastika jam geda kai patriotinis jaunimas eina Vilniaus gatvemis. ,,tiesiai sviesiai" portalas kuolio sarasa pavadino soraso sarasu. Kodel atsirado du sarasai? del to kad suklaidinti rinkejus. Geriau manau kurk filma apie lensbergizmo nusikaltimus pries LIETUVA!!!!20. ...
(2012-07-20 19:59:58)
(78.61.82.168) Parašė:

Nieko gero nepasakei,juokinga skaityti.Geri norai,taciau neigyvendinami.Mano nuomone jokiu kuoliu jokiu matuleviciu nereikia,DRASOS KELIAS pajegus patys susitvarkyti,nes uz juos tikrai l.daug balsuos,jie praejo kryziaus kelius ir kiek dar praeis.????Patvoriniai istvere metu,metus besitesianti kosmara,musu daug.19. Algirdas Patackas
(2012-07-20 00:55:21)
(78.62.15.69) Parašė:

Kilnų tekstą gadina paminėta Audriaus Butkevičiaus personalija. Gal apsirikote, gal turėjote omeny kitą žmogų, o ne tą beviltišką avantiūristą...?18. Algirdas Patackas
(2012-07-20 00:51:28)
(78.62.15.69) Parašė:

Viską gadina Jūsų paminėta Audriaus Butkevičiaus personalija. Gal apsirikote, gal turėjote omeny kitą žmogų, o ne tą beviltišką avantiūristą ...?17. kaunas
(2012-07-19 21:45:26)
(84.15.186.92) Parašė:

Nepasitikiu Audrium Butkevicium , tai vercia suabejoti ir autorium.16. Suvalkietis
(2012-07-19 21:05:16)
(86.38.15.11) Parašė:

Audriums Butkevičium nepasitikiu. Vienytis žinoma reikia. Tik tokie žmonės, kaip Nakas, Puteikis, Vasiliauskas, N. Venckienė, Stancikienė, Kernagis, Valiušačiai (abu) man tinka... dar kokia 10 liko pas konservatorius gerų žmonių. Linkiu jiems pasukt kitur. Lietuvos laukia didelis kelias --- D.K.15. Labai šaunu,kad
(2012-07-19 20:50:54)
(81.7.96.104) Parašė:

yra neabejjngų žmonių.Ypač provincijoje sunku būti atviram,siekianačiam TIESOS.Ten daugiau tamsumo,abuojumo,"raganų medžioklės'.Todėl reikia būti labai tvirtam .Pagarba šiam žmogui.Jis nori diskutuoti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras