2020 m. liepos 8 d.

 

Kumštis ir viryklė – tik tuo R. Karbauskis mano esant reikalinga aprūpinti moteris. Metas kilti į kovą

27
Paskelbta: 2019-08-01 07:33 Autorius: ekspertai.eu
R. Karbauskis (kairėje) ir jo supratimas apie moteris (dešinėje).


Žmonių partijos atstovė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, reaguodama į Ramūno Karbauskio išpuolį, esą „Lietuva nėra ta šalis, kuri privalo išspręsti vyrų ir moterų Europos Komisijoje klausimą“, pabrėžė, kad „tokia pozicija ne tik diskredituoja Lietuvos įvaizdį Europoje, bet ir kenkia galimybėms išsiderėti reikšmingą atsakomybės sritį – eurokomisaro portfelį“.

Apie tai politikė informavo pranešime visuomenei „R. Karbauskio pareiškimai kenkia Lietuvos galimybėms Europos Komisijoje“.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė (kairėje). Nuotr. facebook.com

„Yra gėdinga, kad XXI amžiaus Lietuvoje jos Vyriausybėje ne tik nėra nei vienos moters, bet Ramūnas Karbauskis nemato ir nei vienos kompetentingos profesionalios politikės, kuri būtų verta nominacijos į Europos Komisiją. R. Karbauskio pareiškimai, kurie tiesiogiai prieštarauja naujosios patvirtintos Europos Komisijos prezidentės Ursulos von der Leyen pareikštai pozicijai, jog naujoje Komisijoje turi būti po lygiai vyrų ir moterų, o kiekviena šalis raginama pateikti ir vyro, ir moters kandidatūras, dar labiau apriboja Lietuvos galimybes derėtis dėl svarbių portfelių Europos Komisijoje“, - nurodė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, pati kadais savo kailiu pajutus, kaip sunku eiti europarlamentarės pareigas.

Pasak R.Morkūnaitės-Mikulėnienės, „deja, vis dar pasitaiko tokių žmonių, kurie mano, kad „geriausia moters vieta tarp kumščio ir viryklės“.

„Tad  p. R. Karbauskio pareiškimai yra arčiau tokio mąstymo ir visiškai toli nuo europietiško požiūrio, o tuo labiau nuo to, kokį puoselėja Europos žaliųjų partijos“, - tarsi ylą į paširdžius R. Karbauskiui suvarė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Šaltinis: lrs.ltStebint, kaip intensyviai mūsų šalyje ginamos moters ir vyrų lygių galimybių teisės, kol kas visiškai nesuprantama, kodėl tuo pat metu diskriminuojama trečia, ketvirta, penkta ir kitos esamos lytis? Kodėl minėtų lyčių atstovų nėra Vyriausybėje, Seime, kitose svarbiose institucijose?

Šį klausimą ekspertai.eu būtinai vilks į dienos šviesą. Būtina pradėti iš tiesų kovoti, o ne imituoti kovą už lyčių lygybę.

Lyčių lygybė svarbi ne tik politikoje, bet ir visose kitose likusiose srityse. Kodėl mes taip mažai kalbame ir nenorime sudaryti lygių galimybių tiems, kurie nėra nei vyrai, nei moteris? O juk tokių, kaip neretai informuoja nepriklausoma Lietuvos žiniasklaida, tik daugėja.

Be to ir nacionalinės apklausos Jungtinėse Amerikos Valstijose aiškiai rodo, kad vos per dešimtmetį dvigubai padaugėjo suaugusiųjų, kurie laiko save translyčiais (t. y. asmenų lytinė tapatybė neatitinka įgimtos biologinės lyties), išaugo lyties neatitinkančių žmonių skaičius, daugėja pradinukų, dvejojančių dėl savo lyties... Vien ko vertas feisbukas, kuris leidžia pasirinkti iš daugiau kaip 50 terminų lyčiai vartotojo profilyje nurodyti.

Mums, Lietuvos gyventojams ypač svarbu atkreipti dėmesį į tas profesijas, kuriose dažnai iš viso kvepia akmens amžiumi (pavyzdžiui auklės, kirpėjos, sekretorės ir t.t.). Visuose šiuose darbų baruose santykis pradžioje turėtų siekti – 40 proc. vyrų, 40 proc. moterų ir bent 20 proc. trečiosios ir paskesnių lyčių atstovų. 

Pasiekus minėtas lyčių lygybės teisių proporcijas, šiuos procentus reikėtų visiškai išlyginti – 33 proc. vyrų, 33 proc. moterų, 33 proc. trečiosios ir paskesnių lyčių.

Nes net Europos Komisijoje, su visa pagarba Europos Komisijos prezidentei Ursulai von der Leyen, turi būti po lygiai ne tik vyrų ir moterų, tačiau nedera diskriminuoti ir pamiršti ir kitų socialinių lyčių atstovų, kurie(-ios...) turi atsirasti ne tik pačioje Europos Komisijoje, bet ir visose kitose gyvenimo srityse po lygiai.

Todėl pradėkime telktis, netuščiažodžiaukime, nepasiduokime pigiam politikų populizmui ir kilkime į kovą neleisdami engti visų rūšių ir porūšių lyčių galimybių lyginamojo dėmens, kuris privalo turėti lygias vystymosi perspektyvas ne tik Lietuvoje, Europos Komisijoje bei visoje Europos Sąjungoje, bet ir likusiame demokratiniame pasaulyje.

P. S.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
27. J
(2019-08-03 08:00:08)
(90.131.37.130) Parašė:

Ne vienai reikėjo trinktelt.26. Giedriux
(2019-08-02 19:40:41)
(90.140.145.71) Parašė:

Tai siūlau į lygias galimybes įtraukti ir kitus ligonius. Pradėkim nuo psichinių, toliau narkomanai, alkoholikai, vežininkai ir t.t. visiems bent po 1%. Jei vienus ligonius aukštinam, tai kur lygios galimybės kitiems?????25. Romas > 22. Romui
(2019-08-02 11:29:01)
(77.111.247.36) Parašė:

Savaime aisku kad kazka praleidau, o ir neturejau tikslo parasyti issamu mokslini darba. :))) Istikruju tu priezasciu yra daug ir, manau, ne visas mes zinom. Kas del teisingumo, Konstitucijos ir kitu "graziu" zodziu , neturiu jokiu iliuziju. Man teko daug kur pabuvoti ir pagyventi - ne vienoje salyje nera absoliutaus teisingumo ir besalygisko Konstitucijos vykdymo. Yra tik skirtumas pazeidimu lygyje. Valdzia yra pilieciu malsinimo masina ir, pirmoje eileje, gina savo gyvybinguma. Tai visiskai normalu ir nereikia tiketis kito. Didziausias kiekis pazeidimu yra salyse, kur vyrauja isorinis valdymas ir Lietuva tame nera isskirtine. Apie zmogaus teises nemegstu kalbeti, nes pats zmogus daro viska, kad jo teises butu pazeidziamos. Is kitos puses - siais laikais buvo visiskai iskreiptas supratimas zmogaus teisiu savokos. Ta samprata iskreipe ir patys zmones, tiesa ne be valdanciuju manipuliatoriu pagalbos. Manau neneigsite - jeigu kyla zmogaus teisiu klausimas, kuris naudingas valdziai, valdzia visada priesakyje. Jeigu, tas pats, klausimas priestarauja valdzios planams, jis tampa nusikaltimu ir slopinamas. Idomiausia, jeigu pastebejote - zmoniu teises varzomos butent paciu zmoniu pagalba, valdzia tik "isreiskia Visuomenes nora". :)))) Atsiranda ir "visuomenininkai-reksniai", ir stulbinantys apklausu rezultatai, ir dar daug kito slamsto. Amzina kova tarp valdzios, su jos liokajais, ir eiliniu pilieciu. Teisybes delei reikia pasakyti - pilieciai ir - retai gali ivertinti realia padeti ir lengvai pasiduoda "reksniu" itakai. Nori teisiu, bet bando isvengti pareigu. Retai suvokia kaip ir kada gali buti ivykdyti ju norai. Reziume - nera santarves, o svarbiausia noro, is abieju pusiu. Pasiekti reikalinga santarves lygi galima tik vel pradeti nuo nulio - sugrizti i 1991 metus ir neskubant sukurti nauja Sutarti tarp Visuomenes rinktos Valdzios, kuri vadinasi - Konstitucija. Dabar tai jau neimanoma, nes tam priesinsis visi - ir valdzia, ir visuomene.24. Proletaras
(2019-08-02 10:34:18)
(78.58.185.179) Parašė:

Butu, kas nors savo laiku trinktėlėjas kumščiu.... ir parodes į virtuvę tokiom Red.dalkom, vėsaitėm, juknevičienėms ar šimonytėms. Kiek Lietuva butu išvengusi bėdų?23. >>> 18. Elena
(2019-08-02 10:33:23)
(23.129.64.208) Parašė:

Jūs turbūt arti skurdo ribos gyvenate dėl tokių savo įsitikinimų ir pažiūrų?22. Romui (20)
(2019-08-02 10:31:08)
(78.58.185.179) Parašė:

Visiškai pačiam pritariu, bet.... praleidai vieną esmine detalę. Nėra tesingumo, Konstitucija neveikia, įstatymai galios neturi, o Žmogaus teisės tik rašalas ant popieriaus. Nuo čia ir prasideda chaosas./Proletaras/21. Proletaras
(2019-08-02 10:22:39)
(78.58.185.179) Parašė:

Prisiminkime tą "višta" Vėsaite - "mūsų namai jūsų namai". Tai bobos su savo sentimentas viska parduos ir išdalins.20. Romas
(2019-08-02 10:21:29)
(77.111.247.36) Parašė:

Taip vadinamas "Vakaru Pasaulis" kraustosi is proto visame - kai pries keleta desimtmeciu buvo pasiektas aukstas pragyvenimo lygis, matyt smegenys apaugo taukais nuo isigaliojusio dykinejimo. Kol senos kartos daug dirbo ir kure ta nacionalini produkta, kuris suteike galimybe pasididziavimui ir aukstiems geroves standartams, viskas buvo gerai. XXI amz. prasidejo nesamone, nes atsirado daug, niekuo neaprupintu pinigu, kurie buvo "pagaminti" is "oro", birzos spekuliaciju derivatyvais budu. Esant pertekliui, nieko nevertu, popieriniu pinigu atsirado pigus kreditai ir prasidejo skolinimosi karstlige. Buvo "priveista" begale bereikalingu darbo vietu, kurios nesukuria jokios pridetines vertes. Is neturejimo kuo uzsiimti, atsirado begale beprasmisku visuomeniniu judejimu. Isaugo jau kelios kartos, kurios nesugeba ir nenori gaminti pridetine verte. Galima neabejoti, butent tai ir bus Apokalipse, jeigu neivyks anksciau kokia nors gamtine katostrofa. Nera ir negali buti jokios lygybes visuomenineje, vadovavimo, gamybos ir t.t. veikloje, remiantis isgalvotu genderines lygybes principu. Yra tik vienas principas - lygiu galimybiu. Tik profesionalizmas ir kompetencija lemia pasirinkima, o ne lytine priklausomybe. Nieko neturiu pries moteris - irodyk. kad tavo kompetencija aukstesne ir uzimsi derama vieta. Nieko asmenisko, tik pragmatiskas pasirinkimas. Reikia dirbti, o ne eksperimentuoti ir nekreipti demesio i tas emansipuotas reksnias su nepilnavertiskumo kompleksu. Kas nors gali pasakyti - kas tokia Radvile Morkunaite-Mikuleniene? Kame ir kokie jos pasiekimai? Uztenka to jovalo, nes uz ji tenka brangiai moketi. Viskas sugriauta - ekonomika, svietimas, sveikatos apsauga ir t.t. Istiesu, net tas idiotiskas pasididziavimas - Lietuvos kariuomene, nepaisant milzinisku lesu, yra apgailetiname stovyje.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras