2020 m. birželio 4 d.

 

Krymo valdžia siūlo totoriams vietas vyriausybėje

Paskelbta: 2014-03-10 09:57 Autorius: Naujienų redaktorius
Krymo vyriausybės vadovas Sergejus Aksionovas. Tsn.ua nuotr.
Krymo vyriausybės vadovas Sergejus Aksionovas. Tsn.ua nuotr.

Krymo valdžia pareiškė skirsianti vietų autonomijos vyriausybėje Krymo totorių bendruomenei. Tai pirmadienį pranešė „RIA Novosti“.

Pasak Krymo vyriausybės vadovo Sergejaus Aksionovo, Krymo totoriams siūloma skirti vieno vicepremjero, dviejų ministrų, taip pat viceministrų postus „beveik kiekvienoje ministerijoje“, įskaitant jėgos žinybas.

S. Aksionovas taip pat teigė, kad Kryme planuojama vykdyti dvikalbystės politiką. Anot jo, šiuo metu Kryme daugiausia vartojamos rusų ir totorių kalbos. „Suprantama, visi turės galimybę ugdyti savo gimtąją kalbą“, – tvirtino S. Aksionovas. Be to, Krymo vyriausybė siūlo skirti beveik dvigubai daugiau lėšų iš tremties grįžusiems Krymo totoriams įkurdinti.

Kaip informuoja „RIA Novosti“, S. Aksionovas ir jo pavaduotojas vyriausybėje Rustamas Temirgalijevas veda derybas su Krymo totoriais, „aiškindami jiems būtinumą dalyvauti referendume“ dėl Krymo autonominės respublikos statuso. Anksčiau Krymo totorių medžlisas (neoficialus parlamentas) paragino boikotuoti referendumą.

Referendumas dėl Krymo statuso įvyks kovo 16-ąją. Jame Krymo gyventojams bus pasiūlyta balsuoti už vieną iš dviejų klausimų: „Ar jūs už tai, kad Krymo autonominė respublika prisijungtų prie RF kaip jos subjektas?“ ir „Ar jūs už tai, kad būtų atkurta 1992 metų Krymo konstitucija ir kad Krymas išliktų Ukrainos sudedamąja dalimi?“ 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras