2020 m. gegužės 29 d.

 

Krymo totoriai: ginsime savo tėvynę

1
Paskelbta: 2014-03-10 12:44 Autorius: Naujienų redaktorius
 Krymo musulmonų religinės tarybos atstovas Aideras Adžimambetovas. Vk.com nuotr.
Krymo musulmonų religinės tarybos atstovas Aideras Adžimambetovas. Vk.com nuotr.

Krymo totoriai gins savo tėvynę, nors neturi ginklų, o likti Ukrainos sudėtyje jie nori todėl, kad ji siekia laisvės ir demokratijos. Tai pirmadienį naujienų agentūrai PAP pareiškė Krymo musulmonų religinės tarybos atstovas Aideras Adžimambetovas.

„Krymo totoriai gins savo tėvynę, nes kitos neturi. Išvažiuoti ir tapti pabėgėliais nenorime ir to nedarysime. O būti Rusijos piliečiais nenorime. Net neįsivaizduoju, kad Krymas galėtų atsidurti Rusijos sudėtyje. Jis yra nepriklausoma, suvereni Ukrainos teritorija“,  sakė jis.

Pasak A. Adžimambetovo, Krymo totoriai nori, kad Krymas liktų Ukrainos sudėtyje, pirmiausia todėl, kad jie myli laisvę. „Ukrainiečių tauta siekia demokratijos, europinių standartų, europinio gyvenimo būdo ir laisvės. Krymo totorių tauta irgi labai myli laisvę“,  pabrėžė jis.

A. Adžimambetovas pripažino, kad nepriklausoma Ukraina nepakankamai rūpinosi iš tremties grįžusiais Krymo totoriais  „ar tai būtų senųjų Krymo vietovardžių grąžinimas, ar sklypų skyrimas nuosaviems namams statyti“. „O juk Krymo totoriai yra iš esmės vieninteliai Ukrainos piliečiai Kryme, kurie gina nepriklausomos Ukrainos interesus ir jos teritorijos vientisumą“,  pabrėžė A. Adžimambetovas.

Anot jo, jeigu Krymas bus prijungtas prie Rusijos, „tai bus galima dėti kryžių ant visos tarptautinės teisės: Vokietija galės reikšti pretenzijas dėl Karaliaučiaus, Lenkija  dėl vakarinių Ukrainos sričių, Ukraina  dėl vakarinių Rusijos regionų. Tada jau būtų galima kalbėti apie trečiąjį pasaulinį karą, mano Krymo totorių atstovas.

Ukrainos valstybinės statistikos tarnybos 2013 m. lapkričio 1 d. duomenimis, iš 2 milijonų Krymo gyventojų 58,5 procento yra rusai, 24,5 procento  ukrainiečiai, 12,1 procento  totoriai, 1,4 procento  baltarusiai, 1,1 procento  armėnai, 2,6 procento  kitų tautų atstovai.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Rasa
(2014-03-10 18:23:20)
(188.69.215.7) Parašė:

linkiu totoriams sėkmės, jeigu susivienys ir pasipriešins rusų okupacijai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras