2020 m. liepos 4 d.

 

Kryme sumušti naujosios Ukrainos vyriausybės šalininkai

1
Paskelbta: 2014-03-10 08:14 Autorius: Naujienų redaktorius

Krymo mieste Sevastopolyje per mitingą prorusiškos grupuotės sumušė aktyvistus, palaikančius naująją Ukrainos vyriausybę, informuoja BBC.

Pasak BBC reporterio, aktyvistai buvo užpulti naudojant rimbus.

Rusijos kariai ir palaikančios ginkluotos grupuotės šiuo metu de facto kontroliuoja autonominį Ukrainos regioną net nespėjus surengti referendumo, kuris, Kijevo teigimu, yra neteisėtas.

Jungtinės Amerikos Valstijos perspėjo Maskvą, kad bet koks žingsnis siekiant aneksuoti Krymą, autonominį regioną, užvers duris diplomatijai.

Smurtas prasiveržė, kai prorusiškos grupės užpuolė keliolika žmonių, saugančių mitingą, surengtą 200-osioms Ukrainos poeto ir nacionalinio didvyrio Taraso Ševčenkos gimimo metinėms paminėti.

Į bandančius automobiliu pabėgti aktyvistus minia mėtė daiktus, daužė transporto priemonės langus.

Kai kurie užpuolikai buvo Rusijos kazokai.

Mitinge dalyvavo apie 200 žmonių.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry šeštadienį Rusijos užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui teigė, kad Krymas yra Ukrainos dalis ir Maskva turėtų vengti karinio eskalavimo.

Pasak JAV valstybės departamento, pokalbis tarp J. Kerry ir S. Lavrovo vyko telefonu šeštadienį. „Jis (J. Kerry) aiškiai pareiškė, kad tolesnis karinis eskalavimas ir provokacijos Kryme ar kitose Ukrainos vietose bei veiksmai siekiant prijungti Krymą prie Rusijos užvers bet kokią diplomatijos galimybę, ir paragino kuo labiau susilaikyti“,  teigė JAV valstybės departamento atstovas.

Kiek anksčiau S. Lavrovas teigė, kad krizė Ukrainoje „sukurta dirbtinai dėl išskirtinai geopolitinių priežasčių“. Jis patvirtino, kad Rusija buvo susisiekusi su Ukrainos laikinąja vyriausybe, bet sakė, kad Kijevas yra radikalių dešiniųjų rankose.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tvirtina turįs teisę ginti šalies interesus ir etninių rusų Kryme teises.

Kovo 16 d. prorusiškoji Krymo valdžia organizuoja referendumą, kad atsiskirtų nuo Ukrainos ir prisijungtų prie Rusijos. Ukraina ir Vakarų šalys pavadino planuojamą referendumą nelegaliu. 

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. dar
(2014-03-10 09:56:15)
(176.180.220.253) Parašė:

truksta vienos foto to kur su butaforiniu krauju sedejo masinoje ir lauke progos pasirodyt pressai...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras