2020 m. birželio 4 d.

 

Krymas: vyriausybinius pastatus užėmę asmenys nesidera, iškėlė Rusijos vėliavą

Paskelbta: 2014-02-27 11:18 Autorius: Naujienų redaktorius
Kryme susidūrė V. Janukovyčiaus gerbėjai ir opozicija. EPA-Eltos nuotr.
Kryme susidūrė V. Janukovyčiaus gerbėjai ir opozicija. EPA-Eltos nuotr.

Ukrainos Krymo regiono vyriausybės ir parlamento pastatus užėmę prorusiškai nusiteikę radikalai atsisakė derėtis su regiono ministrų tarybos pirmininku, taip pat iškėlė Rusijos Federacijos trispalvę.

Ginkluotos radikalų grupės atstovas pranešė, kad Krymo ministrų tarybos pirmininkas Anatolijus Mogiliovas „neturi jokių įgaliojimų vesti derybas“. Pastatus užėmę asmenys kol kas jokių reikalavimų nepateikė.

Naujienų agentūra „Interfax“ informavo, kad vietos totorių lyderis Refatas Čubarovas socialiniame tinklalapyje „Facebook“ rašė, jog „parlamento ir ministrų tarybos pastatus okupavo ginkluoti asmenys, kurių uniformos neturi jokio skiriamojo ženklo“.

Teritorijoje prie parlamento Simferopolyje trečiadienį vyko prorusiškai nusiteikusių separatistų ir naują Ukrainos valdžią palaikančių protestuotojų susirėmimai.

Po mėnesius trukusių protestų sostinėje Kijeve atstatydinus prezidentą Viktorą Janukovyčių, neramumai neslūgsta. Strateginiame Krymo pusiasalyje prasidėjo prorusiškai nusiteikusių ir naujus Ukrainos lyderius palaikančių protestuotojų konfrontacija.

Didėjant įtampai regione Rusija trečiadienį nurodė 150 tūkst. karių patikrinti kovinę parengtį. Maskva taip siekia pademonstruoti galią. Be kita ko, prezidentas Vladimiras Putinas ne tik nurodė kariuomenei būti pasirengusiai masinėms pratyboms Rusijos vakaruose, bet taip pat paskelbė apie priemones, skirtas saugumui sustiprinti Rusijos Juodosios jūros flotilės būstinėje Krymo pusiasalyje.

Kaip praneša rusų naujienų agentūros, kurios remiasi gynybos ministru Sergejumi Šoigu, kariniuose manevruose dalyvaus 150 tūkst. karių, 880 tankų, 90 lėktuvų ir 80 karinių laivų. Pratybų tikslas yra „patikrinti karių pasiruošimą veiksmams krizinėse situacijose, kurios kelia grėsmę šalies saugumui“.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras