2020 m. gegužės 27 d.

 

Krizė. Lietuvos pakišinėtojai VSD ir URM

10
Paskelbta: 2020-04-06 16:17 Autorius: Zigmas Vaišvila
VSD lyderis D. Jauniškis ir šalies vadovas G. Nausėda.
VSD lyderis D. Jauniškis ir šalies vadovas G. Nausėda.

Po kreipimosi į Respublikos Prezidentą ir Seimo valdybą dėl iniciatyvos Darių Jauniškį dar kartą skirti LR VSD direktoriumi, patikrinau rytdienos LR Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę. Prezidentui Gitanui Nausėdai ir Seimo valdybai buvo priminta, kad iki šiol neįvykdytas 2018 m. liepos 26 d. JTO Žmogaus teisių komiteto įpareigojimas Lietuvos Respublikai pašalinti asmenis iš „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimų“, įrašius juos į šiuos grėsmingus dokumentus vien tik dėl jų viešai pasakytos nuomonės, nesutampančios su VSD ir Antrojo operatyvinių tarnybų prie LR KAM (AOTD) nuomone,.

2020 m. balandžio 7 d. Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkėje ne tik nėra klausimų dėl betvarkės COVID-19 krizės suvaldymo valdyme (taip ir neapsiima niekas valdžioje atsakomybės dėl sprendimų priėmimo, palikę vieną patį bevilitišką Aurelijų Verygą „galinėtis“ su visais šia tema), bet ir akivaizdus įrodymas dėl VSD „globos" Respublikos Prezidentui ir Seimui lygio - Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkės projekte D. Jauniškio atsakymams tik į iš anksto pateiktus Seimo narių klausimus (puikiai įsisavinta „geroji“ D. Jauniškio globėjos eks-prezidentės D. Grybauskaitės praktika atsakinėti tik į iš anksto pateiktus net Seimo narių klausimus) skirta 20 min. (10.50–11.10 val.), atleidimui dėl kadencijos pabaigos - 10 min. (11.10–11.20 val.), pritarimui vėl jį skirti VSD direktoriumi“ - 20 min. (11.20–11.40 val.). Krizė.

Tačiau ne mažesnę krizę parodė į „antikrizinę“ darbotvarkę įtrauktas Seimo nario ir URM ministro Lino Antano Linkevičiaus Seimo rezoliucijos dėl Rusijos Federacijos istorinio revizionizmo projektas. Rezoliucija lyg ir skirta Antrojo pasaulinio karo pabaigos neeilinėms metinėms, bet Seimas „Tvirtai remdamas Lietuvos strateginę partnerę Lenkiją ir kitas valstybes sąjungininkes, kurias Rusijos Federacijos siekia apkaltinti prisidėjus prie Antrojo pasaulinio karo pradžios“, ruošiasi pasmerkti „Rusijos Federacijos vykdomą istorinį revizionizmą ir skleidžiamą dezinformaciją, kuria neigia Sovietų Sąjungos, kaip vienos iš pagrindinių Antrojo pasaulinio karo iniciatorių, vaidmenį, siekiant jį perkelti agresijos aukoms ir pateisinti 1939-ųjų Molotovo-Ribentropo paktą ir jo Slaptuosius protokolus, kurių vaidmuo, pasmerkiant Centrinę ir Rytų Europą okupacijos ir priespaudos dešimtmečiams, yra įrodytas istorinių šaltinių“ ir kreiptis „į Europos Parlamentą, Centrinės ir Rytų Europos valstybių parlamentus, tarptautines organizacijas ir tarptautinę bendruomenę kviesdamas nesitaikstyti ir drauge priešintis Rusijos Federacijos vykdomam istoriniam revizionizmui ir skleidžiamai dezinformacijai“.

Norėjosi mūsų URM ministrui priminti 1989 m. gruodžio 24 d. TSRS liaudies deputatų Antrojo suvažiavimo nutarimą „Politinis ir teisinis TSRS-Vokietijos 1939 metų Nepuolimo sutarties įvertinimas“, kuriuo ne tik pripažintas šios sutarties slaptųjų protokolų egzistavimas, bet ir negaliojimas nuo jų pasirašymo momento, ir pamokyti, kaip diplomatiškai panaudoti tokius kozirius siekiant Lietuvai naudos, bet ne priešingo rezultato. Pavyzdžiui, š.š. gegužės 9 d. pagiriant TSRS liaudies deputatų Pirmojo suvažiavimo 1989 m. birželio 10 d. sudarytos komisijos šiuo klausimu darbą. Komisijos, kurioje Lietuvai komisijoje atstovavo Vytautas Landsbergis, Justinas Marcinkevičius, Kazimieras Motieka ir bene daugiausiai nuveikusi Zita Šličytė, ir kuriai vadovauti buvo išrinkti komisijos pirmininkas TSKP CK Politinio biuro narys Aleksandras Jakovlevas ir pavaduotojas – puikus archyvų žinovas - prof. Jurijus Afanasjevas, be kurio paramos būtų buvę sunku išsiversti. Pavyzdžiui sukonstruoti Seimo rezoliuciją dėl šios komisijos atlikto titaniško darbo, vėlėsnio A. Jakovlevo prisipažinimo: „Supratau, jog priimtas nutarimas yra svarbus etapas Baltijos respublikų kelyje į nepriklausomybę“.

Negi siūloma Seimo rezoliucija, L. A. Linkevičiau, pakeisite istoriją, pvz. Lenkijos dalyvavimą Čekoslovakijos teritorijos pasidalinime su hitlerine Vokietija, Lenkijos įvykdytą Vilniaus krašto okupaciją?

Dalykiško atsakymo nesitikiu, nes šiandien pamačiau tik negausioje opozicinėje spaudoje paskelbtą žinią apie JTO Žmogaus teisių komiteto Stebėjimo (Monitoringo) komisijos nurodymą Ukrainai panaikinti amnestiją visiems 2014 m. taip vadinamos Maidano revoliucijos – perversmo žudynių organizatoriams ir vykdytojams. Akivaizdu, kad reikia nukreipti dėmesį nuo tokių nemalonių įvyukių, kuriuose išskirtinai aktyviai dalyvavo, visų pirma, Europos Sąjungai pirmininkavusios Lietuvos tuometinė Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir aibė jos pasekėjų. Ir nepakeičiamas mūsų užsienio reikalų ministras L. A. Linkevičius.

Vėl ką tik pamatėme ir dabartinės Lenkijos valdžios „didžiabroliškumą“ ir patyčią iš Lietuvos piliečių, neįsileistų į Lenkiją pasienyje su Vokietija, Lietuvos pilietės, kuriai Varšuvoje su mažu vaiku buvo neleista tęsti skrydžio į Vilnių?... Beje, Lenkija iki šiol neišleidžia į Čekiją norinčių sugrįžti šios šalies piliečių, įstrigusių Lenkijoje net su mažais vakais.

L. A. Linkevičiui, Respublikos Prezidentui ir Seimui priminsiu tai, ką privalo žinoti ir ilgametis užsienio reikalų ministras, ir ketvirtus metus dirbantis Seimas, ir pirmus metus dirbantis Respublikos Prezidentas pagal jų kompetenciją – nors Jungtinių Tautų komitetų sprendimai yra rekomendacinio pobūdžio, tačiau visos priimtos komiteto išvados valstybėje narėje yra įgyvendinamos geros valios principu, kuris išplaukia iš Vienos konvencijos dėl sutarčių teisės.

Geros valios principo esmė yra tai, kad sutarčių reikia laikytis.

Jau ne pirmą dešimtmetį savo užsienio politikos neturinti ir tik svetimas valias vykdanti Lietuva, kaip Jungtinių Tautų organizacijos narė nuo 1991 m., turėtų žinoti, kad tarptautinėje visuomenėje yra laikomasi nuomonės, kad sprendimų viešumas ir tarptautinis dėmesys gali „priversti“ valstybes pažeidusias asmens teises pakeisti priimtus sprendimus ir įgyvendinti jų prisiimtus įsipareigojimus.

JT Žmogaus teisių komitetas numatė, kad valstybės narės turi suteikti teisinę galią priimtiems sprendimams pasinaudojant visomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis.

Tad Prezidentui Gitanui Nausėdai ir Seimo valdybai, norintiems Darių Jauniškį dar kartą paskirti LR VSD vadovu, dar kartą priminsiu, kad Lietuvos Respublika iki šiol neįvykdė ir net oficialiai į lietuvių kalbą neišvertė (!) 2018 m. liepos 26 d. JTO Žmogaus teisių komiteto įpareigojimo Lietuvos Respublikai pašalinti asmenis iš „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimų“, įrašius juos į šiuos grėsmingus dokumentus vien tik dėl jų viešai pasakytos nuomonės, nesutampančios su VSD ir AOTD nuomone.

Dėl signataro Zigmo Vaišvilos ir buvusio Seimo nario Audriaus Nako kreipimosi į Respublikos Prezidentą ir Seimo valdybą dėl Dariaus Jauniškio kandidatūros į LR VSD vadovo pareigas sureagavo Seimas. Pranešta, kad šis kreipimasis užregistruotas ir perduotas  LR Seimo kanceliarijos Seimo posėdžių sekretoriatui, perduotas svarstyti ir LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui. Pranešta, kad su šiuo kreipimusi supažindintas LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Susiję:

Balandžio 7 d. apie 16 val. LR Seimas smūgiuos Rusijai

Svingas su VSD

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
10. V. Ladas
(2020-04-07 14:18:47)
(188.69.213.145) Parašė:

Negi Lietuvoje nėra gabių ir garbingų darbuotojų, niekuo nesusitepusių, be dėmelės ant sąžinės, be padlaižūninės praeities ir dabarties? Yra proga tautos rinktiems valstybės asmenims įvertinti, kad nėra tas Jauniškis proto bokštas, kad iš tikrųjų sugebėjo pavesti Lietuvą, pažeidęs žmonių teises. Ir išbrokuoti jį pagaliau, gal kitas bus padoresnis. Buvusių asmens sargybinių stūmimas į aukštas pareigas iš viso būdingas autoritarinių valstybių bruožas...9. An
(2020-04-07 11:37:19)
(78.63.229.198) Parašė:

Dziaugiuosi, kad dar yra tokiu zmoniu, kaip Vaisvila, Nakas. Stiprybes ir sekmes Jiems.8. trumpai
(2020-04-07 08:53:15)
(78.60.194.148) Parašė:

Zinksnis po zingsnio ir visi postai saviskiu ,idomu po paleckio treniruotes antroje kadencijoje bus daugiau norinciu ilsetis paleckio atlaisvintam kambari pokalbiui.7. zinoma
(2020-04-06 23:06:14)
(78.62.207.16) Parašė:

Nusikalstamas branduolys , visokie mirciu uzsakovai su savo valdoma smogiku gauja turi labai daug nariu , bendrininku , informatoriu , demesio nukreipeju , gyneju , uztareju , jie beveik viska suvienijo , susivienijo . Siaucia ziaurus terorizmas , kanibalizmas , uzsakomosios zmogzudystes ir nera kam sio proceso sustabdyti . Gal visi jau pavergti juodosiomis technologijomis , kad vienas kito negina , negali apginti .? Vergai vergijoje isnaudojami , nusiaubiami ir nuzudomi , kad butu ramu . O uzcipuotas Zmogus t.y sunaikintas . Jis neturi savo gyvenimo , uzdirbtu pinigu , nesigina net nuo mirties , lieka valdomu zombiu . Kaip isgyventi valdomam zombiui suluosintam , jeigu ji valdo banditas kaip ziauriau . ?. Tokiu baisumu nerodo net siaubo filmuose . Daeita , daleista iki tokiu baisiu nusikaltimu . Visiems sveikatos , geru minciu , apmastymo apie slenkanti ziaurumu konvejeri .6. Net didieji diktatoriai apie tai nesapnavo,
(2020-04-06 21:38:39)
(31.17.252.145) Parašė:

kad mazai grupelei zmoniu (ziurekit Event 201) imanoma kaip gyvulius su lazdom ir armija (Afrika ir Indija) ar kalinius (Europa) suvaryti i aptvarus!!! Net Lietuvos prezidentas uzsidejo antsnuki - tipo: vykdau, sutinku, pripazistu ir pavyzdingai darau net daugiau, nei Merkel (tos nemaciau su prezervatyvu ant priekines galvos dalies)!!!5. Iduokit:
(2020-04-06 21:28:59)
(31.17.252.145) Parašė:

EVENT 201 - The Planned Coronavirus Pandemic Bitchute4. Satyra
(2020-04-06 21:23:47)
(31.17.252.145) Parašė:

Ei, mums taip pavyko! Nepavyko tiems, kas numire! bet mums, tiems, kurie isliks, jei sedes namuose be aresto, jei nelankys artimuju ligonineje, jei laikysis atstumo bet eis dirbti vergo darbo, jei kaimynas tuoj iskus savo kaimyna, isejusi su sunim, jei zurnalistas, suuodes, kad kazkas mire tuoj sauks - mire nuo koronos! tai mums pasiseke - skaiciau vokietijos sveikatos ministerijos tinklalapy, kad greitu laiku bus israstas genoskiepas! kad jau galvojama apie isejima is sios busenos, ir galvojama, kad tai butu galima reguliuoti per lokalizacijos davinius, tiesa, laisvanoriskus! juk negalima paminti zmogaus teisiu ir daviniu saugojimo. bet! jei neduosi daviniu, tai esi nesolidarus, o be to - galima neleisti dirbti! Bet mes solidarus! Mes norime dirbti! Mes sutinkame su viskuo! Todel sakau - tegyvuoja Event 201, tegyvuoja bil geitas, sorosas, rockfeleriai, rotsildai ir viso pasaulio vyriausybes, prisidejusios prie musu - 8 ar 9 mlrd.(gal kas gali patikslinti) - gyvybiu isgelbejimo!!!3. Nelaime
(2020-04-06 21:05:25)
(107.77.173.2) Parašė:

Zigmai su Audrium keistas jusu kreipimasis! Geriau nukabinkit nuo psichetriniu ligoniniu lentas su uzrasais ir prikalti tas lentas,ant genocidinimo istaigu,kurios genocidina Lietuvos zmones! Toma is tremties pakviesti turi kuji gera,Viens smugis ir prikalta!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras