2020 m. liepos 8 d.

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susitiks su Portugalijos gynybos ministru

5
Paskelbta: 2019-08-26 09:25 Autorius: ekspertai.eu
Asociatyvi nuotrauka / KAM archyvas / aut. L. Jokšaitė.
Asociatyvi nuotrauka / KAM archyvas / aut. L. Jokšaitė.

Rugpjūčio 26-27 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiančiu Portugalijos gynybos ministru João Gomes Cravinho. Ministrai aptars aktualius aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo klausimus, regioninės gynybos stiprinimą, pasidalins mintimis apie artėjančius NATO gynybos ministrų bei NATO viršūnių susitikimus, Europos Sąjungos gynybos iniciatyvas.
 
Prieš oficialų dvišalį susitikimą Vilniuje rugpjūčio 26 d. Lietuvos ir Portugalijos gynybos ministrai lankysis LDK Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje. Čia jie susitiks su Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadu pulkininku Artūru Radvilu ir batalione nuo liepos pratyboms su mūsų šalies kariais dislokuotais Portugalijos kariais.
 
Portugalijos kariai yra įsikūrę Butigeidžio dragūnų batalione ir treniruojasi su šio bataliono kariais. Per rotacijos laikotarpį iki rugsėjo Portugalijos kariai dalyvauja bendruose mokymuose su Lietuvos kariuomenės Karinėmis jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgomis. Tai jau trečias kartas, kai rotacinės portugalų karių pajėgos į Lietuvą atvyko pagal NATO saugumo užtikrinimo priemones, pradėtas 2014 m. po Rusijos agresijos Ukrainoje.  
 
Lietuvos ir Portugalijos bendradarbiavimas gynybos srityje pastaraisiais metais išaugo. Portugalija į Lietuvą siunčia ne tik rotacines pajėgas, bet ir yra aktyvi NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyvė. Šios šalies karinės oro pajėgos su savo naikintuvais F-16 jau keturis kartus iš Lietuvos kariuomenės  Karinių oro pajėgų bazės Šiauliuose yra patruliavusios Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvėje.

Portugalija taip pat prisideda ir prie NATO pajėgų integravimo vieneto Vilniuje veiklos, siųsdama į vieneto štabą karininkus. Jame vizito metu apsilankys ir Portugalijos gynybos ministras su delegacija. Delegacija taip pat apsilankys ir Vilniuje veikiančiame NATO energetinio saugumo kompetencijų centre.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Nelaime
(2019-08-27 03:54:22)
(107.77.173.11) Parašė:

Veikti,kad nieko neveikti!Daugiau koloniju veliavu ir ziur vaivorykste!4. U-2>3. anonimas
(2019-08-26 13:56:01)
(89.116.124.39) Parašė:

Aha. Karoblis irgi prase Portugalijos Noreikos lentos gynimui atsiusti jam "labai daug žydų", bet pastarieji Noreikos lenta ginti nesutiko. Todel, Portugalija y Lietuva atsiunte tik portugalu.3. anonimas
(2019-08-26 13:30:28)
(90.135.219.92) Parašė:

ar tiesa kad tenai pas juos gyvena labai daug žydų?2. U-2
(2019-08-26 13:30:02)
(89.116.124.39) Parašė:

Ministro Raimundo Karoblio deka, zodis "portugalas" ir "Lietuvos gynejas" jau tapo sinonimais.1. trumpai
(2019-08-26 10:30:20)
(78.57.130.78) Parašė:

Na o ko laukti kiekvienas susitikimas turi privalumu,liksmai ir idomiai sociai praleistas laikas dar niekam nepakenkė.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras