2020 m. gegužės 25 d.

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susitiks su JAV Pensilvanijos gubernatoriumi

3
Paskelbta: 2019-09-11 07:27 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. kam.lt
Nuotr. kam.lt

Rugsėjo 11 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu JAV Pensilvanijos valstijos gubernatoriumi Tomu Wolfu (Tom Wolf). Gubernatoriaus delegacijoje ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas generolas majoras Anthony Carrelli.

Susitikime planuojama aptarti Partnerystės programos su Pensilvanijos nacionaline gvardija reikšmę Lietuvos ir Pensilvanijos kariams, supažindinti gubernatorių T. Wolfą su saugumo situacija Lietuvoje.

Taip pat suplanuotas ir JAV delegacijos susitikimas su Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Valdemaru Rupšiu. Svečiui Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Gintautas Zenkevičius taip pat pristatys JAV ir Lietuvos bendradarbiavimo gynybos srityje svarbą.

Rugsėjo 12 d. JAV Pensilvanijos gubernatoriaus vadovaujama delegacija vyks į Gen. S. Žukausko Pabradės poligoną (Pabradės r.), kur stebės šiomis dienomis vykstančias tarptautines pratybas „Inžinierių griausmas 2019“. Šiose pratybose dalyvauja ir per 30 JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karių.

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė, aktyviai dalyvaujanti įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprinant regiono saugumą ir stabilumą. Atskirai pažymimas Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas gynybos srityje, kuris vyksta jau daugiau kaip 25 metus. Pirmoji JAV programos „Train-the-trainer“ grupė savo veiklą Lietuvoje pradėjo dar 1993 m. balandį. Per ketvirtį amžiaus įvyko daug bendrų renginių, pradedant patirties apsikeitimu mokymų, seminarų ir susitikimų metu, karinių pratybų, baigiant bendru dalyvavimu tarptautinėje operacijoje Afganistane 2009–2012 metais. Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai nuolat dalyvauja karinėse pratybose Baltijos valstybėse, o Lietuvos kariai pratybose, instruktorių rengimo programose ir kituose renginiuose Pensilvanijos valstijoje.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
3. Karolis
(2019-09-11 12:52:18)
(81.7.64.132) Parašė:

Visada svajojau nuvykti į Pensilvaniją nahaliavai.2. V. Ladas
(2019-09-11 10:23:09)
(188.69.211.145) Parašė:

Na, JAV valstija pagal gyventojų skaičių ir teritoriją daugmaž atitinka Lietuvos tuos pačius parametrus, turi įstatymų leidimo teisę, tai yra kaip ir valstybė valstybėje, panašiai, kaip LTSR buvo TSRS, tik daug mažiau nuo USA priklausoma. Tai Karoblis, mano nuomone, nelabai ir žeminasi raportuodamas. Neatsitiktinai ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vado laipsnis ir mūsų visos kariuomenės vado laipsnis yra toks pats.1. U-2
(2019-09-11 07:57:41)
(89.116.124.39) Parašė:

"...supažindinti gubernatorių T. Wolfą su saugumo situacija Lietuvoje." Eina nx.iki ko nusirito Karoblis. Panasu, kad greitai, Lietuvos valdzia laikys pergale jeigu Washingtone apie rusu puolima pavyks papasakoti Baltuju rumu valytojai kuri nesupranta angliskai. P.S. Tikiuosi, kad Karoblio delegacija nepamirso gaublio. Priesingu atveju, gubernatorius Wolfas gali nesuprasti kuo Lithuania skiriasi nuo Limpopo...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras