2019 m. lapkričio 13 d.

 

Kovotojų pora vis dar nepateikė savo įvertinimo dėl prezidentės ir LMT niekinamos pozicijos partizanų atžvilgiu

21
Paskelbta: 2019-06-19 09:32 Autorius: ekspertai.eu
Kovotojai prieš partizanų niekinimą L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis. Nuotr. facebook.com
Kovotojai prieš partizanų niekinimą L. Kasčiūnas ir A. Ažubalis. Nuotr. facebook.com

Žmonių partijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybą ir Lietuvos radijo ir televizijos komisiją, ragindami atlikti tinklalapio „Sputniknews.lt“ tyrimą ir imtis įstatymuose numatytų veiksmų, neatmetant galimybės duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę Lietuvos Respublikos teritorijoje pasiekti „Sputnik“ grupės interneto svetaines.

Apie tai skelbiama politikų pranešime visuomenei „Seimo narių A. Ažubalio ir L. Kasčiūno pranešimas: parlamentarai ragina atsakingas institucijas įvertinti „Sputnik“ grupės interneto svetaines“.

Pasak Seimo narių, vien per pastaruosius kelis mėnesius šiame portale paskelbta informacija galimai pažeidžia Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnį (dėl nesantaikos kurstymo), Baudžiamąjį ir Žurnalistų etikos kodeksus, dezinformuoja, šmeižia ir įžeidžia žmones, žemina jų garbę ir orumą.

„Vien per pastaruosius kelis mėnesius tinklalapyje buvo publikuota gausybė straipsnių, šmeižiančių mūsų partizanus, žeminančių mirusiųjų atminimą, iškreipiančių Lietuvos politikos aktualijas ir kurstančių nesantaiką. Lietuva yra išsikėlusi tikslą užkirsti kelią melagingoms naujienoms ir kitoms Kremliaus informacinio karo priemonėms. Ši nuostata ne kartą patvirtinta, kuomet Lietuvos teritorijoje buvo nutrauktos įstatymus pažeidusių televizijos kanalų retransliacijos. Akivaizdu, kad informaciniai išpuoliai yra tęsiami internete, todėl prašome atsakingų institucijų imtis veiksmų“, - nurodė L. Kasčiūnas.

„Mano žiniomis, „Sputnik“ sulaukia per 399 tūkst. unikalių lankytojų per mėnesį. Pagal lankytojų srautą, beveik ketvirtadalis visų tinklalapio skaitytojų yra iš Lietuvos. Mūsų valstybės pastangos užtikrinti piliečių informacinį saugumą bus bevaisės, jei ir toliau bus vengiama imtis principingų veiksmų internetinės žiniasklaidos srityje“, - pridūrė A. Ažubalis.

Ekspertai.eu primena, kad šių metų sausio 22 d.į Generalinę prokuratūrą kreipėsi prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl dar vieno, tačiau kur kas didesnio Lietuvos partizanų dergimo.

Kaip žinoma, ne kokioje nors sufantazuotoje novelėje, o savo moksliniame darbe Dalia Grybauskaitė, dabartinė Lietuvos prezidentė, yra konstatavus, kad darbo klasės priešai, t. y. į miškus įšėję partizanai – Laisvės kovotojai (taigi ir Tigras), „socialistinę reformą bandė sustabdyti žiauriais teroro aktais, gąsdinimais, šantažu, partinio ir tarybinio aktyvo, kolūkinio judėjimo organizatorių naikinimu“.

Apie tai plačiau buvo skelbta ekspertai.eu publikacijoje „D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio“.

Neįtikėtina, bet 1993 m., kai Lietuva jau buvo laisva ir nepriklausoma valstybė, atsikračiusi tarybinių okupantų, Lietuvos mokslo taryba (LMT) Lietuvos Respublikos mokslo laipsnių ir pedagoginių vardų nostrifikacijos komisijos sprendimu išdavė dabartinei Lietuvos prezidentei D. Grybauskaitei už šį jos mokslinį darbą socialinių mokslų daktaro diplomą.

Tačiau iki šiol neteko girdėti, kad dėl prezidentės ir LMT niekinamos pozicijos partizanų atžvilgiu kur nors būtų kreipęsi kokie nors Žmonių partijos kovotojai.

Ikiteisminį tyrimą dėl partizanų dergimo prokurorai atsisakė pradėti, nes jų nuomone prezidentė ir LMT partizanų neapdergė ir neapšmeižė.Šaltinis: lrs.lt

Susiję:

Prokurorų prašoma įvertinti niekinamą prezidentės D. Grybauskaitės ir LMT požiūrį į partizanus

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
21. Kaimietė
(2019-06-20 10:29:20)
(78.62.17.181) Parašė:

Ir bloga reklama gali būti gera reklama.Sovietiniams simboliams ši pora daro puikią reklamą. Adidas tikrai padėkos už puikų darbą parduodant galbūt nelabai populiarius gaminius.O šie vyrukai , matyt, galvoja apie netolimą ateitį, kai nebus išrinkti į seimą, ir darbas reklamos srityje bus jų duona.20. ceslovas-simonai
(2019-06-19 21:42:55)
(78.61.182.241) Parašė:

Lansbergis naikindamas kgb turejo save susinaikinti, tai viena, o antra ziureti vakarietiska televizija ir skaityti tinklalapius tai ne kremliaus agentai, o ziureti ir skaityti rusiskus tai jau kremliaus agentai. Gal jau ir ziureti i sauleteki (sale teka rytuose) gali tik kremliaus agentai.Panele Simona kartais tamstai ne sizofrenija?19. Vytas
(2019-06-19 20:27:53)
(46.249.171.56) Parašė:

Darosi gaila šių drasių "kovotojų", bet iš esmės jie juk nieko laimėti negali: bet kuris kaltinimas dėl partizanų reikšmės menkinimo gali būti paremtas D.Grybauskaitės moksline disertacija. Ir ne bet kokia, o SOCIALINIŲ MOKSLŲ DAKTARO 1993 metų disertacija - partizanai nužudė virš 13 tūkst. žmonių. Jei prezidentė "neapdergė" (kaip nustatė prokuratūra), tai neapdergė ir Sputnik.lt. Šiems dviem "kovotojams" aiškiai reikia pasiskaityti A.Endriukaičio straipsnį ("sarmatai.lt", 2019.06.19), ten apie tokius "kovotojus" ir rezultatus.18. šernius >> 10. simona
(2019-06-19 18:36:20)
(185.220.102.8) Parašė:

O kaip gi humanizmo idėjos? Turėjo gi matai sunaikinti kgb agentus. Tai ką Dėdulė turėjo pasikarti, o kitus liepti išpyškinti? Kiek gi tada žmonių Sąjūdyje būtų likę? ir kokiai čia laisvei pavojus kyla, gėjų paradams?17. šernius
(2019-06-19 18:31:11)
(185.220.102.8) Parašė:

Šaunuoliai konservastai, gerai dirba marketingo srityje, reklamuoja sputniką :). 100k per mėnesį lankytojų sputnike iš LT, aš galvojau, kad jų ten lankosi mažiau, nes skaičiukai prie perskaitytų straipsnių, tai neįspūdingi. Matosi, kad mažas dėmesys šiam resursui skiriamas, nes ten mažokai info teikiama.16. trumpai
(2019-06-19 17:42:07)
(78.57.130.78) Parašė:

>13. simona-A supratau ira savi kgbistai ir svetimi kgbistai bet užslaptyti savi ir svetimi dar 75 metams koncervatoriu dėka vienu istatymu.15. aAlgirdas-Simonai(10)
(2019-06-19 17:38:53)
(78.56.79.247) Parašė:

miela ponia kaip Jūs įsivaizduojate savęs paties ir savo aplinkos sunaikinimą. Kas liktų ?14. Senis Šaltis
(2019-06-19 17:18:48)
(88.222.97.16) Parašė:

O kaip dėl nesantaikos kurstymo rusams, baltarusiams, iš tų pačių politikų ir oficialių lietuviškų informavimo priemonių? Jau nekalbu apie nesantaikos kurstymą Lietuvoje tarp pačių lietuvių, juos išrūšiuojant ir kiršinant tarpusavyje. Matosi, kad prokuratūra nelabai dirba savo darbą bet kurioje srityje. Šitie pirmieji turėjo sėsti į teisiamųjų suolą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras