2020 m. liepos 5 d.

 

Konstitucinio Teismo pozicija dėl prokuroro nustebino parlamentarus

7
Paskelbta: 2014-01-16 17:28 Autorius: Naujienų redaktorius
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Seimo narius nustebino Konstitucinio Teismo (KT) pozicija, kad parlamentas generalinio prokuroro ataskaitos reikalauja nepagrįstai.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas sakė, jog po ketvirtadienį paskelbto KT išaiškinimo kyla klausimas, ar Lietuva vis dar yra parlamentinė respublika.

Jo teigimu, KT išaiškinimas taip pat kelia klausimus dėl parlamento vaidmens kontroliuojant ir kitus Seimo skiriamus pareigūnus.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas, buvęs teisingumo ministras Remigijus Šimašius teigė, kad politikams nepaliekama įrankių reikalauti atsakomybės už blogai atliekamą darbą. Jis pabrėžė, kad vis dėlto turi būti įtvirtinta galimybė Seimui dalyvauti atleidžiant generalinį prokurorą.

„Logiška, kad ataskaita turi būti vertinama ir Seimui kartu su prezidentu turi būti suteikiama galimybė, jei nepritarta ataskaitai, atleisti iš darbo“, – sakė buvęs teisingumo ministras.

Anot jo, ne tik Seimui, bet ir prezidentui nebelieka formalaus teisinio pagrindo atleisti iš pareigų, jei darbas atliekamas netinkamai. Tai esą leidžia problemas „konservuoti“.

„Nemanau, kad normali yra dabartinė situacija, kai netgi tais atvejais, kai problemos tam tikroje srityje, šiuo atveju prokuratūroje, nėra sprendžiamos, o tiktai gilinamos ir didėja, kai nėra galimybės jokios jį paskyrusioms institucijoms – visų pirma prezidentui, o taip pat ir Seimui, kuris dalyvauja paskyrime – kažkaip atleisti generalinį prokurorą“, – teigė R. Šimašius.

Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys sakė, kad Seime gali atsirasti iniciatyvų keisti susijusias Konstitucijos nuostatas. Esą Seimas gali svarstyti keisti tiek įstatymus, tiek pačią Konstituciją.

V. Gapšys KT sprendimą pavadino „didžiuliu pralaimėjimu demokratijai ir parlamentinei kontrolei“.

„Man sunkiai suvokiama logiškai, kaip atskaitomybė vienam žmogui yra mažesnė priklausomybė nei atskaitomybė parlamentui, susidedančiam iš įvairių parlamentinių partijų, frakcijų, nepriklausomų atstovų ir įvairių nuomonių. Mano vertinimu, tokia interpretacija yra tam tikras Lietuvos pralaimėjimas ir ateityje tai gali turėti neigiamas pasekmes“, – sakė V. Gapšys.

„Reikia turėti omeny, kad ir Konstitucijos tekstas šiek tiek kitaip skambėjo šiuo atžvilgiu. Kai perskaitysime tekstą, spręsim, kaip toliau turi būti. Galbūt taip ir liks tada. O galbūt bus kažkokie kiti pasiūlymai“, – sakė V. Gapšys.

Tuo metu konservatorių atstovai pasveikino KT sprendimą, sakydami, kad šis išaiškinimas neleis su teisėsauga problemų turintiems valdantiesiems „kišeniniu“ paversti generalinio prokuroro.

„Žinių radijo“, Eltos, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
7. Algimantas
(2014-01-17 06:57:25)
(82.140.181.148) Parašė:

VALIO! galų gale įsigalės KT šamanų dvasia. Buvo paskutiniai seimo rinkimai. Jei nieko negali, nieko nesugeba, tai niekam ir nereikalingi. Atliks pinigų visokiems teisėtvarkininkams. Prisidės po tūkstantėlį, kitą. Dar kartą VALIO!6. Darijus
(2014-01-17 00:46:47)
(194.154.216.94) Parašė:

Konstitucinis teismas aukščiau Konstitucijos. Vaidinimas tęsiasi. Tik žiūrovų mažėja.5. chunta susirinko
(2014-01-16 21:12:48)
(193.219.160.173) Parašė:

demokratijai pzd4. Logika
(2014-01-16 20:23:53)
(88.216.114.123) Parašė:

Labai jau IDOMUS paskutiniai KT sprendimai, kelia nemaza susirupinima3. Mix
(2014-01-16 20:07:19)
(78.56.187.188) Parašė:

KT nepasitikiu po to, kai jie sau pasididino algas, nors tokio straipsnio Lietuvos Konstitucijoje su žiburiu nerado, tai nurodė bet kokį. Matyt galvodami, kad "runkeliai" nesupras.2. parlamentarai, tai jus tam ir isrinkti
(2014-01-16 19:08:23)
(78.62.6.70) Parašė:

i Seimą, kad sutvarkytumete tai, kas jau puva...Taigi jus esate tie, kuriuos zmonės rinko tam, kad jus esate JEGA, o pasirodo, kad jus nieko negalite....tai kaip cia iseina? Negi, dauguma ten sedinciu yra...1. Algika
(2014-01-16 18:07:28)
(78.62.75.149) Parašė:

Seimas elgiasi nesąžiningai, gavo "kyšį", dėl algos padidinimo stripduktė pasirašė, tai tegu užmerkia akys į kylančia diktatorę.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras