2020 m. liepos 6 d.

 

Konkurse Lietuvos kariuomenės laivui pirkti pasiūlymus pateikė 7 laivų statybos bendrovės

4
Paskelbta: 2019-10-09 13:56 Autorius: ekspertai.eu
KJP asociatyvi nuotrauka
KJP asociatyvi nuotrauka

Lietuvos kariuomenė perka naują laivą teršalų likvidavimo ir gelbėjimo užduotims Baltijos jūroje vykdyti. 

Praėjusią savaitę pirkimą vykdanti Lietuvos kariuomenės viešojo pirkimo komisija susipažino su tiekėjų pasiūlymais, kuriuos gavo per Centrinę viešųjų  pirkimų informacinę sistemą. Iš viso konkursui  pateikti septyni pasiūlymai, tarp jų – Lietuvos ir užsienio laivų statybos bendrovių.  

Viešojo pirkimo komisija jau pradėjo  gautų pasiūlymų vertinimą. Jei reikės,  tiekėjų bus prašoma dokumentus patikslinti. Galutinis vertinimas bus pagrįstas kelių parametrų (kainos, laivo greičio, pristatymo termino, degalų sunaudojimo, garantinio laikotarpio) įvertinimu, kur kaina nėra pagrindinis kriterijus. Sutartis bus pasirašoma su tuo tiekėju, kurio dokumentai atitiks keliamus  reikalavimus.   

Sutartį su konkursą laimėjusia laivų statybos kompanija  planuojama pasirašyti 2019 m. gruodį, o projektą užbaigti numatoma 2022 metais. Laivas bus pristatytas su visa jo funkcijoms vykdyti reikalinga įranga, visapusiškai sukomplektuotas ir paruoštas operacijoms vykdyti.

Preliminari projekto vertė – apie 39,6 mln. eurų. Planuojama, kad  projektas bus finansuojamas iš Europos Sąjungos 2014-2020 m. struktūrinės paramos fondų lėšų (priemonė: „Vandens išteklių valdymas ir apsauga“), pagal projekto finansavimo sutartį su Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Naujasis Lietuvos kariuomenės laivas bus skirtas Karinėms jūrų pajėgoms (KJP) ir pakeis vienintelį šiuo metu valstybėje turimą nacionalinį teršalų likvidavimo pajėgumą – Lietuvos kariuomenės KJP turimas gelbėjimo laivą „Šakiai“. Šis dar 1986 m. gamybos perdarytas žvejybos traleris jau yra techniškai pasenęs ir nebeatitinka daugiafunkciniam laivui keliamų reikalavimų. „Vykdant žmonių paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo darbus labai svarbus yra greitas ir efektyvus reagavimas, kuris priklauso nuo įrangos techninio lygio. Tik įsigijus naują paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo laivą bus užtikrintas reikalaujamas jūrinis saugumas ir operatyvus reikalingų funkcijų vykdymas“, – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.
 
Naujasis laivas taip pat užtikrins LR nacionalinių ir tarptautinių įsipareigojimų vykdymą jūroje organizuojant, koordinuojant, vadovaujant ir vykdant žmonių paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo darbus, teikiant pagalbą kitoms valstybės institucijoms. Vykdyti teršimo incidentų likvidavimą Lietuva taip pat yra įsipareigojusi ir pagal įvairias dvišales, daugiašales sutartis. Be to, naujasis laivas galės vykdyti avarinį gaisrų laivuose gesinimą, avarinį laivų vilkimą, vykdyti darbus naftos produktais užterštoje aplinkoje bei teikti paramą narams.

Vien per 2018 metus Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, kuris organizuoja, koordinuoja nelaimės ištiktų žmonių paieškos ir gelbėjimo operacijas, taršos incidentų likvidavimo darbus ir jiems vadovauja, užfiksavo per 60 įvykių – buvo išgelbėti 38 asmenys, gauti 6 pranešimai apie teršimo incidentus, koordinuota 12 paieškos ir gelbėjimo operacijų.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. dalius
(2019-10-11 10:24:49)
(82.132.228.19) Parašė:

visai jau nusibiednino ...galetu ir issinuomoti kokiems 10 metu... nemoka babkiu daryti gitukas,oi nemoka...3. jonas
(2019-10-10 13:57:52)
(78.58.49.62) Parašė:

Vietoj to,kad būtų bandoma atkurti žvejybinį laivyną,perkame dar vieną suaugusiųjų žaisliuką-karinį laivą.Turim pasienio priežiūrai kelias geldas,tai trūksta penktos.2. Valdas
(2019-10-09 23:00:48)
(78.57.254.178) Parašė:

Nelygu, iš ko nuspręs pirkti. Jei iš kokios Vokietijos ar Prancūzijos, tai gali ir paremti :)1. trumpai
(2019-10-09 16:07:50)
(78.57.130.78) Parašė:

Tu matai jau dabar kariuomenė pradėjo taršos incidentų likvidavimo darbus,nu nu nemanau kad ta europa kuri dalina pinigus ant tiek buka kad remtu karine pramone.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras