2019 m. rugpjūčio 22 d.

 

Kol Lietuvos kariai vykdo NATO misijas Afrikoje, didžiausias pasaulyje kontitentas susiduria su rimtomis problemomis

1
Paskelbta: 2019-02-11 16:46 Autorius: ekspertai.eu

Kol Lietuvoje mažai kam žinoma Afrikos Sąjunga (AS), įkurta 2001 metais, rūpinasi didžiausiu pasaulio žemynu (30,37 mln. kv. km plotas, 1,3 mlrd. gyventojų, 56 valstybės, apie 3000 tautų), NATO Lietuvai liepia tik dalyvauti karinėse misijoje Malyje, Centrinės Afrikos Respublikoje, Somalyje, tačiau realios mūsų šalis resursais turtingiausiam, bet kolonistų ir Vakarų nuolat organizuojamų perversmų nuskurdintam žemynui niekuo nepadeda. Pažvelkime į Afrikos problemas iš arčiau.

Afrikos Sąjunga yra Afrikos vienybės organizacijos, įkurtos 1963 m. kovai su kolonializmu, tąsa. AS vadovai pažadėjo spręsti didžiausiojo žemyno problemas. Tačiau tai nėra taip lengva.

Pavyzdžiui, kyla nemažai problemų su rinkimų skaidrumu, kaip antai pernai gruodį Kongo demokratinėje respublikoje, prieš trejus metus - Burundyje (rinkimai jame baigėsi kraujo praliejimu), prieš penkerius metus - Egipte (tai taip pat baigėsi kraujo praliejimu). Afrikoje valdo šeši iš dešimties ilgiausiai pasaulyje valdančių šalių vadovų.

Paskaičiuota, kad kasmet Afrika dėl korupcijos praranda ketvirtadalį žemyno BVP - daugiau nei 140 mlrd. dolerių.

Transparency International duomenimis, 2018 m. šešios iš dešimties korumpuočiausių valstybių pasaulyje yra Afrikoje.

AS pažadėjo sumažinti korupciją žemyne.

Tačiau tai toli gražu ne vienintelė rimta Afrikos problema. Joje tebevyksta kariniai konfliktai (kuriuose dalyvauja ir NATO pasiųsti Lietuvos kariai, - red. past.): Malyje, Somalyje, Pietų Sudane, CAR, Kongo DR, Madagaskare, Komoruose ir t.t.

Šiuo metu AS susiduria su nemažomis finansinėmis problemomis: net 72 proc. jos biudžeto yra užsienio partnerių. 

AS nenusimena ir planuoja sukurti visą žemyną apimančią laisvos prekybos zoną. Šiuo metu jai priklauso 19 valstybių. Didžiausios Afrikos ekonomikos - Nigerija ir Pietų Afrikos Respublika - dar prie šios zonos tik ketina prisijungti.

Afrikoje nereti seksualinių išpuolių prieš moteris atvejai.

Šaltinis: aljazeera.com

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
1. U-2
(2019-02-11 17:37:56)
(89.116.124.39) Parašė:

Jeigu ne pavadinimas tai manyciau, kad skaitau apie nezmonisko brandumo pasiekusia gerb,Bestijos era Lietuvoje, ar Walcmano Ukraina...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras