2019 m. vasario 21 d.

 

Kokio prezidento tikrai nereikia Lietuvai

15
Paskelbta: 2018-07-12 05:10 Autorius: Rolandas Paksas

Lietuvoje jau kurį laiką ore tvyro būsimų prezidento rinkimų nuojauta, nors iki tikros rinkimų datos dar yra likęs tikrai nemažai laiko.

Prezidentinė kampanija įgauna vis didesnį pagreitį, tačiau jos neakivaizdinis pobūdis tarsi byloja, kad piliečiai turėtų „pastebėti“, jog rimta kova dar neprasidėjo.

Todėl ir pavienius asmenų „išsikėlimus“ kol kas reikėtų laikyti tik desperatiškais bandymais politiškai „koketuoti“, turint tikslą užsitikrinti „geriausias vietas“ vadinamųjų reitingų lentelių dugne.

O viešoje erdvėje vis stipriau diegiama nuostata, kad dabartiniais laikais Lietuvai reikia kažkokio „nerealaus“ žmogaus, kuris būtų tarsi iš šalies, neturėtų politinės praeities, niekada nebūtų dalyvavęs politiniuose procesuose, niekaip nebūtų susijęs su veikiančiomis visuomeninėmis organizacijomis, politinėmis ideologijomis ir „juodais partiniais interesais“.

Visuomenę tarsi bandoma įsprausti į savotiškus rėmus ir pastatyti į situaciją, kurioje ji negalėtų daryti savo apsisprendimų, pasirinkimų, išskyrus iš anksto sumodeliuotų ir palaimintų „paties politinės sistemos elito“.

Tokia paviršutiniška realybė byloja, jog egzistuoja, kažkokia „slaptoji sfera“, kurioje intensyviai manipuliuojama politiniais procesais ir „projektuojamas“ būsimas šalies prezidentas.

Akivaizdu, jog bandoma žaisti katės ir pelės žaidimą.

Būtent šiame kontekste ir pasireiškia vadinamojo šalies „politinio elito“ veikla, kuria ši sunkiai identifikuojama grupuotė bando transformuotis į naujus pavidalus, kad galėtų išlaikyti savo gniaužtuose jau daugiau nei dešimtmetį egzistuojančios vidaus ir užsienio politikos turinį bei jo stilių.

Visiškai aišku, jog dabartinio isteblišmento gyvybinis poreikis yra bet kokiomis priemonėmis užsitikrinti savo įtakos ir politinės egzistencijos tęstinumą. Todėl šiandien viešoji politika ir yra kaip niekada apraizgyta melo ir fiktyvių „skandalingų procesų“ raizgynėmis.

Šiame fone tikri tautos lūkesčiai ir visuomenės interesai praktiškai yra praradę bet kokias raiškos galimybes.

Kaip jau ne kartą esu minėjęs, sąžiningas valdžios institucijų, pradedant prezidento kanceliarija, baigiant eiline ministerija, dialogas su tauta Lietuvoje yra nepaprastai sumenkęs.

Tokius valdžios ir piliečių visuomeninius santykius iš dalies būtų galima prilyginti posttotalitarinės sistemos visuomenės būklei, kurią vienas iškiliausių XX amžiaus Europos mąstytojų ir politikų Vaclavas Havelas yra apibūdinęs kaip „gyvenimą mele“.

Sakyčiau, jog „gyvenimo mele“ definicija šiandien yra tapusi Lietuvos politinės kultūros egzistencine dominante. Tai ypatingai skaudžiai veikia didžiąją dalį mūsų visuomenės.

Pasak V.Havelo, „gyvenimo mele“ sukelta ir grįžtamuoju veikimu jį paremianti gili žmogaus tapatumo krizė, be abejo, turi ir moralinį matmenį. Ji be kitų dalykų paryškina ir moralinę visuomenės krizę. Nejaučiąs aukštesnės atsakomybės, nei savo paties gyvybės išlaikymas, neįsišaknijęs būtyje, ištirpęs civilizuotoje bandoje ir priėmęs konsuminių vertybių skalę, žmogus yra demoralizuotas. Sistema remiasi jo demoralizacija, gilina ją, projektuoja į visą visuomenę.“

Būtent dabartinė Lietuvos politinė sistema vis labiau stimuliuoja ir gilina visuomenės grupių susipriešinimą ir neužkerta kelio tradicinių moralinių vertybių devalvacijai.

Šiandien mūsų valstybės ateičiai pirmiausia reikia tikslios dabartinės politinės sistemos diagnozės ir pasiūlymų paketo, ką konkrečiai reikėtų visuomenei daryti išeinant iš dabartinės aklavietės ir įveikiant šią pražūtingą „gyvenimo mele“ kultūrą.

Lietuvos valstybę kuria tauta ir suverenitetas priklauso tautai, tačiau kodėl septynmyliais žingsniais tolstame nuo savo pamatinių vertybių, nacionalinių tradicijų ir tiesos paieškų? Turėtume pamatyti, kam iš tiesų rūpi, kaip lietuvių tauta jaučiasi ir kaip ji save suvokia nūdienos pasaulyje.

Todėl pirmiausia norėčiau pabrėžti, kokio prezidento Lietuvai tikrai nereikėtų.

Esu įsitikinęs, jog nereikėtų prezidento, kuris bent kiek būtų susijęs su dabartinio politinio elito puoselėjamu „gyvenimu mele“.

Mums tikrai nereikėtų valstybės vadovo, kuris valstybėje palaikytų „gyvenimo mele“ aplinką ir toliau ją kurtų Lietuvoje.

Kiekvienas atskirai ir visi kartu turėtume suvokti, jog neprivalome priimti melo, kurį mums bando primesti dabartinė politinė sistema.

Didžiausią pavojų „gyvenimui mele“ kelia „gyvenimas tiesoje“. Todėl politinė sistema tiesą persekioja nuožmiau nei kitas grėsmes.

Būkite visi pasveikinti Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga!

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
15. yel“l“ow submarine to 13. pseudo geltonam pseudo laivui/ T0mas J. /
(2018-07-17 02:34:58)
(88.119.234.132) Parašė:

:))) - tai tavo , tomuk, problema, jei merdėjimą laikai “gyvavimu“ ..., - yra didžiulis skirtumas tarp leisgyvė ir gyva ..., - ir nesivaidenk sau mano pykčio ten, kur yra tik akivaizdžiausia panieka ir skausminga, sielvartinga ironija, matant širdį draskančius faktus ..., - pyktis lavoninėje beprasmiškas - tik nėra jokio noro, krautis ant akių, nuolat valdžiagyvių ir patrydiotų peršamus rožinius akinius ...14. Piksius >Rolandas Paksas
(2018-07-14 04:17:11)
(78.58.239.209) Parašė:

Laikykitės, skelbkit savo idėjas visais alternatyviais būdais, dalyvaukit pokalbiuose inrnete, ir atsiras masė, kuri jumis patikės. Ąčiū, kad buvot. Laukiam grįžtant.13. pseudo geltonam pseudo laivui
(2018-07-13 22:39:36)
(85.206.112.194) Parašė:

Kad ir kaip tau būtų pikta - Lietuva kaip valstybė vis dar egzistuoja ir švenčia savo šventes. Tavo pyktis labai gerai parodo, jog Lietuva gyva. / T0mas J. /12. yel“l“ow submarine
(2018-07-12 21:25:06)
(88.119.234.132) Parašė:

Lietuvai tikrai nereikia jokio tokio “prezidento“, kurie buvo lig šiol..., - litchuanijai tinka visi, o Lietuvai tai kiekvienas iš tų “prezų“ tiesiog suicidinis epizodas ..., - straipsnyje dau tiesos, tačiau problema tame, kad jį rašė žmogus, savo laiku padaręs gausybę klaidų, ir pritrūkęs valios bei ryžto, tinkamai pasipriešinti sistemai ..., - ir dar : anas sugebėjo pasveikinti savo skaitytojus su pseudovalstybės pseudošvente - t.y. lietuvių nepilnavertiškumo įamžinimo data :)))))11. senis
(2018-07-12 18:25:02)
(84.15.177.115) Parašė:

Lietuva gali islikti tik kaip gubernija. Gal net Vilniu pavyktu issaugoti. Jeigu 30 metu valdo LKP administracinis aparatas, apie savo valstybes kurima reikia uzmirsti. Jeigu netapsim RF gubernija, lenkai mus suvalgys.10. Nelaime
(2018-07-12 18:06:00)
(107.77.173.10) Parašė:

Geriausi vaistai isrinkti tikra valdova,tai ivedimas svetimos civilizuotos kariuomenes i lt.kurios siuo metu nesa.Surengti refer.atsaukti visus durnius ,nauja konstitucija ir rinkti nebuvusius jokiam valdyme dviems m.per du metus atkuriam istorija,atrandam ideologija,visa ziniasklaida izgydo visumene ruosiamas rinkiko egzaminas ,per dvieju m.laikotarpy visuomene turi subresti ir turi prasideti viskas nuo apaciu.Po jau nauju rinkimu viskas stabilizuojasi.Tada X kariuomene apleidzia lietuva,dar aisku dalyvauja,stebi uzsieniai! valdova9. V. Ladas
(2018-07-12 17:31:11)
(188.69.208.248) Parašė:

Prie viso gailesčio R. Paksui, tikrai žinau, kad nereikia Lietuvai tokio kaip jis, žemai ir nery-tingai skraidžiusio ir todėl nevykusiai tūpusio politikos padangėse.8. Dzukas > 4. Darijus
(2018-07-12 17:00:40)
(93.100.87.209) Parašė:

Faktiskai esme nesikeicia nuo to kokkiu "garbingu" pavadinimu vadinamas Priziuretojas. Gali buti prezidentas, gali buti gauleiteris ar gubernatorius, tai visada tik Seimininko priziuretojas ir jis niekada nebus salies ir Tautos puoseletojas. Tai, svetimo dedes, tarnas. Jis turi buti, o vat visokie semai, vyriausybes ir kitokia butaforija visiskai nereikalingi ir beprasmiski. Vat cia galima sutaupyti nemazus Lietuvos "kisenpinigius", kuriuos palieka Seimininkas. Su Lietuva viskas labai paprasta ir aisku, paprasciau nei daugybos lentele.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras