2020 m. liepos 2 d.

 

Kodėl norima sunaikinti LEO LT?

Paskelbta: 2009-09-15 11:01 Autorius: ekspertai.eu

LEO LT yra nacionalinė elektros energetikos bendrovė, kuri, vadovaudamasi šalies įstatymų bei kitų teisės aktų suteiktais įgaliojimais, įgyvendina strateginius šalies energetikos projektus:

• užtikrina sklandžią Lietuvos elektros perdavimo ir skirstomųjų tinklų sistemos veiklą; • įgyvendina naujosios Lietuvos atominės elektrinės projektą; • integruoja Lietuvos energetikos sistemą į Europos Sąjungos rinką, įgyvendindama Lietuvos elektros energetikos sistemų sujungimo projektus su Lenkija ir Švedija bei sinchroniškai sujungdama Baltijos energetikos sistemas su Vakarų Europos energetikos sistema UCTE.

Prezidentas Valdas Adamkus 2009 rugsėjo 2 d. teigė, kad daugiausiai pažangos energetikos srityje turbūt pasiekė G.Kirkilo Vyriausybė. Prezidentas tvirtino, kad jam yra nesuprantama ir kad niekas nepaaiškino, kodėl yra naikinamas LEO LT. Prezidentas teigia, kad jei sandėryje dėl LEO buvo neskaidrumų, juos reikėjo išaiškinti per derybas ir tęsti toliau, o ne viską griauti ir atidėti energetinę nepriklausomybę dar keletui metų. Savaime suprantama, jei tokių dalykų nesupranta net Prezidentas Valdas Adamkus, eiliniams piliečiams dar sunkiau susivokti. Ar nebūtų geriau, jei vyriausybė aiškiai ir paprastai atsakytų į iškylančius klausimus dėl LEO LT ir vieną kartą visiems laikams išsklaidytų negeras abejones dėl šio sandėrio. O klausimai galėtų būti tokie: 1. Įvardykite visas iki vienos priežastis, dėl ko yra naikinamas LEO LT?

2. Kokie neskaidrumai sandėryje buvo? (Išvardinkite, jei tokie buvo.)

3. Vyriausybė patvirtino, kad bendrovė LEO LT bus išformuota. Tačiau šiuo metu pagal naują iniciatyvą - VST ieškinį NDX energijai - išeitų, kad LEO nebus išformuota tol, kol teismas neišspręs tų peripetijų. Ar tai reiškia, kad bendrovė, kuri nereikalinga, dirbs dar nenustatytą laiką ir ten dirbantys žmonės gaus atlyginimus už savo darbą? (Jei taip, detalizuokite.)

4. Ar buvo padaryta finansinė žala Lietuvos valstybei steigiant LEO LT? (Jei taip, pateikite tikslius skaičiavimus.)

5. Ar valstybė patiria finansinę žalą, kai yra naikinama LEO LT? (Jei taip, pateikite tikslius skaičius.)

6. Kokie konkretūs asmenys turės atsakyti už LEO LT steigimo, gyvavimo ir išformavimo metu valstybei padarytą žalą, jei tokia buvo?

7. Kiek iš viso mokesčių mokėtojams kainavo LEO LT išlaikymas nuo jos įkūrimo iki šios dienos?

8. Šiuo metu Vyriausybė laikosi nuomonės, kad steigimas buvo teisėtas. Jeigu steigimas buvo teisėtas, NDX turi teisę reikalauti iš valstybės restitucijos, skųstis Stokholmo arbitražui ir Strasbūro teismui, gauti iki 3,7 milijardo litų restituciją. Jeigu steigimas buvo neteisėtas ir pažeidė ES teisę, NDX iš karto praranda tokią teisę ir privalo grąžinti visą gautą pelną į valstybės biudžetą. Ar manote, kad LEO LT buvo įsteigta teisėtai?

9. Ar manote, kad Seimo priimtas įstatymų paketas dėl LEO LT likvidavimo gali būti taikomas atgaline data?

Neabejojame, jog vyriausybei pasistengus ir pasiryžus greitai pateikti aiškius ir suprantamus atsakymus į šiuos nesudėtingus klausimus, dėkingi dabartinei valdžiai būtų ne tik buvę Lietuvos prezidentai, bet ir visi eiliniai šalies piliečiai.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras