2020 m. liepos 9 d.

 

Klaipėdos baseinas – itin funkcionali „dėžutė“

Paskelbta: 2014-05-09 07:50 Autorius: Edita Gudavičė | ve.lt

Ketvirtadienį oficialiai buvo pristatytas Klaipėdoje šalia „Švyturio“ arenos planuojamo statyti multifunkcinio baseino projektas. Olandų suprojektuotas pastatas klaipėdiečių gal ir nepriblokš išskirtinėmis formomis, tačiau žadama, kad bus itin funkcionalus.Numatyta, kad baseinas bus 50 metrų ilgio ir 10 takelių. Kilnojamas baseino dugnas leis reguliuoti baseino gylį nuo 5 metrų iki 1 metro ir dar mažiau. Dugną bus galima kilnoti skirtingose zonose, tad vienu metu vienoje baseino dalyje bus galima nardyti, o kitoje galės treniruotis vaikai ar senjorai.

Baseino zonas bus galima atskirti ir varstoma sienele, tad atskirose zonose galės skirtis net vandens temperatūra.

Šalia baseino numatyta įrengti ir saunų bei pirčių kompleksą, kavinę, o antrame aukšte treniruoklių ir fitneso erdvę bei iki 1000 vietų žiūrovų salę.Pats pastatas bent jau projekte atrodo pakankamai santūrių formų. Ir patys projektuotojai, Olandijos kompanijos „Slangen + Koenis“ atstovai akcentavo, kad pastato vizija - stiprus, paprastas blokas.

Pasak projektuotojų, buvo siekiama, kad pastatas pritaptų prie jau stovinčios „Švyturio“ arenos ir atitiktų Klaipėdai būdingą architektūrą, kur dominuoja raudonos plytos.„Konkurso metu architektūrinę projekto dalį vertino ne tik uostamiesčio, bet ir sostinės architektai. Galbūt šis pastatas ir nėra labai išraiškingas, kokį būtų galim įsivaizduoti, tačiau fasado įkomponavimas erdvėje gana įdomus. Mano manymu, tai bus išskirtinis objektas“, – sakė Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas.

Akcentuojama, kad šis projektas buvo pasirinktas ir dėl to, kad olandai siūlo energetiškai itin taupų objektą. Pavyzdžiui, tualetuose numatyta panaudoti lietaus vandenį, o vandeniui pašildyti planuojama panaudoti ir saulės energiją.
Tarptautiniam konkursui pasiūlymus buvo pateikusios 5 kompanijos, iš kurių trys atitiko kvalifikacinius reikalavimus. Vienas iš reikalavimų buvo ir tas, kad naujasis baseinas atitiktų tarptautinės plaukimo federacijos „FINA“ reikalavimus ir, kad jame būtų galima rengti tarptautines varžybas.

„Vertinome ne tik baseino kainą, bet ir energetinį suvartojimą, architektūrinę pastato išraišką. Techninis projektas kainuos 1,8 mln. litų. O preliminari objekto statybos vertė – iki 40 mln. litų“, – sumas įvardijo R. Zulcas.

Pasak jo, tikimasi, kad iki šių metų pabaigos jau bus iki galo suderintas ir parengtas techninis projektas, lygiagrečiai bus rengiamos rangos pirkimo sąlygos.

„Jei viskas gerai seksis, statybos darbus numatyta pradėti jau kitą vasarą, nes turime įgyvendinti Vyriausybės nutarimą - 2016 metais Klaipėdoje pastatyti baseiną“, – sakė R. Zulcas.

Dar reikia apsispręsti, kas bus baseino valdytojas – ar tai bus miesto įstaiga, ar privatus operatorius.

„Manome, kad galėtų būti konsoliduojamos ir privačios lėšos. Nuspręsti, kas bus baseino valdytojas – bus mums šių metų iššūkis“, – minėjo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė.

Pasak R. Zulco, galimybių studijoje buvo nagrinėtas ir bilietų kainos klausimas. Preliminariai buvo svarstoma, kad vieno apsilankymo kaina asmeniui galėtų siekti nuo 10 iki 20 litų, tačiau esą šis klausimas – dar atviras.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras