2020 m. balandžio 3 d.

 

Klaipėdos architektūra 2012: diskursas grįžta į meno erdves

Paskelbta: 2013-06-12 11:08 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. © pilotas.lt
Nuotr. © pilotas.lt

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre bus pristatyta paroda „Klaipėdos architektūra 2012“. Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) rengiama paroda – pirmoji architektūros paroda Klaipėdos parodinėje erdvėje per pastarąjį dešimtmetį, skelbianti architektūros diskurso sugrįžimą į meno erdves.

Architektūros erdvė yra plati

Birželio 14 dieną (penktadienį) 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) parodinėse erdvėse (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) įvyks parodos „Klaipėdos architektūra 2012“ atidarymas.

Parodos rengėjai teigia: „Architektūros diskursas turi grįžti į meno erdves.“ Pragmatizme ir teisinėse normose užsistovėjusios architekto veiklos rezultatas praranda humanišką santykį su tuo, kam jis ir skirtas, – su visuomene.

Tarptautinėje erdvėje architektūra niekada neprarado šio ryšio. Pagrindinės tarptautinės architektūros parodos Venecijos, Roterdamo bienalės daugelį metų yra architektūrinės minties apsikeitimo židiniai tarp meno, mokslo, verslo žmonių, besidominčių kultūrine aplinka. Net atsitraukus nuo svarbių inžinerinių (architektūra=technologija), ekonominių (architektūra=finansinė invesicija) aspektų, architektūros diskurso erdvė išlieka plati.

Tokį temų ratą, iliustruotą architektų darbais, mintimis, stengiasi parodyti parodos rengėjai.

Interviu, paskaitos, realizacijos

Videointerviu užfiksuotos dvylikos uostamiestyje dirbančių įvairių kartų architektų mintys ir klausimai parodos lankytojams. Siekiant kiek įmanoma plačiau pristatyti Klaipėdoje kuriančius architektus parodoje pateikiami ne tik praėjusių metų realizuoti architektūros darbai ir parengtos projektų vizijos Klaipėdoje, bet ir klaipėdiečių darbai kituose Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose. Taip pat ekspozicijoje pristatomi ir Lietuvos architektūros aukštųjų mokyklų studentų darbai Klaipėdos miesto „aktualiausioms“ vietoms.

Parodą, kuri KKKC vyks iki liepos 21 d., papildys architektų paskaitos, šeštadieniais skaitytos AKIM projekto metu Lietuvos mokyklose, kūrybinės dirbtuvės, kino filmų peržiūros, architektų profesinės šventės – liepos 1-osios – renginiai.

Vyks mokslinė konferencija

Birželio 28 dieną Klaipėdoje prasidės pirmoji tarpdalykinė mokslinė konferencija, skirta urbanistikai. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose susiburs ir pranešimus skaitys žymiausi Lietuvos urbanistai teoretikai ir praktikai, mokslininkai galės diskutuoti su meno žmonėmis. Konferencijoje visuomenei bus pristatyti naujausi Vilniaus dailės akademijos regioninės plėtros projektai – Klaipėdos fakultetas ir Urbanistikos, architektūros ir dizaino (UADI) institutas.

Šiuo kiekvienais metais planuojamu renginiu ketinama burti Lietuvos mokslininkų ir menininkų bendruomenę, dirbančią urbanistikos srityje ir besidominčią naujausiais architektūros, dizaino, istorijos, sociologijos ir kitų giminingų mokslo ir meno sričių tyrimais. Taip bus siekiama permąstyti susiklosčiusią Lietuvos miestų raidos sanklodą ir kartu plėtoti jau septintą dešimtmetį besitęsiančią urbanistinę kultūros tradiciją. Urbanistai kels Lietuvos miestams aktualiausias problemas ir siūlys, kaip jas spręsti. Visuomenei ketinama pristatyti konferencijos pranešimus ir aktualiausias Lietuvos mokslininkų įžvalgas.

Apmąstys urbanistikos situaciją

Simboliniu „Terra Urbana“ pavadinimu ketinama apmąstyti urbanistikos, planavimo ir miestų teorijos situaciją posovietinėje Lietuvoje. Kartu bus domimasi miestų raidos scenarijais ir urbanizacija vėlyvojo kapitalizmo sąlygomis. Nebus pamirštos ir Lietuvos miestų planavimo sovietmečiu bei miesto viešųjų erdvių politikos, ekonomikos ir kultūros XXI-ajame amžiuje temos. Ypatingą dėmesį ketinama skirti naujiems reiškiniams: įvykio visuomenei ir urbanistinei tinklaveikai. Šie aspektai bus nagrinėjami iš pasaulinės praktikos ir lietuviškos patirties pozicijų.

Organizatoriai: Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija, VDA urbanistikos, architektūros ir dizaino institutas (UADI).

Parengta pagal Lietuvos architektų sąjungos informaciją.

www.pilotas.lt

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras