2019 m. gruodžio 15 d.

 

Klaipėdoje pirmą kartą įvyko neregėto masto pasaulinis Rusijos atgrasymas

12
Paskelbta: 2019-06-28 15:58 Autorius: ekspertai.eu

Birželio 28 d. Klaipėdoje pirmą kartą į Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų šalių susitikimą atvyko tiek gynybos ministrai, tiek kariuomenių vadai. Tokiame precedento neturinčiame formate svečiai  pažymėjo šių pajėgų veikimo pirmąsias metines.

2014 m. per NATO viršūnių susitikimą įkurtos Jungtinės Karalystės vadovaujamos pajėgos pilną operacinį pajėgumą pasiekė pernai, kai Londone buvo pasirašytas galutinis Susitarimo memorandumas dėl jų sukūrimo  ir paskelbta apie pilną jų parengtį.  Šiandien šias aukštos parengties 10 tūkst. karių greitojo reagavimo pajėgas galima bet kada pasitelkti reaguoti į krizines situacijas Europoje ir už jos ribų.  Jungtinės ekspedicinės pajėgos  gali veikti savarankiškai ar kartu su tarptautinėmis organizacijomis, įskaitant  NATO, JT, ES ir Šiaurės šalių grupę.

Gynybos ministrai ir kariuomenių vadai  Klaipėdoje sutarė, kad šiuo metu esminis dėmesys yra skiriamas Baltijos jūros regionui, toliau tęsiant pratybų organizavimą ir dalyvavimą jose, planų sinchronizavimą ir pajėgų įtraukimą į praktines veiklas. Taip pat nuspręsta, kad JEF padaliniai bus deklaruojami ir NATO parengties iniciatyvai, taip prisidedant ir prie kolektyvinės gynybos stiprinimo.  

„Šis susitikimas yra puikus mūsų solidarumo ir vienybės pavyzdys. Mums ypač džiugu, kad šis susitikimas vyksta būtent Lietuvoje.  Jungtinės ekspedicinės pajėgos  yra dar vienas atgrasymui ir gynybai skirtas įrankis, kuris prisideda prie Lietuvos ir viso Baltijos jūros regiono saugumo didinimo“, - pasakė Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis bendroje spaudos konferencijoje su  Jungtinės Karalystės gynybos sekretore Penny Mordaunt.  
 
Krašto apsaugos ministras pabrėžė, kad šiuo metu Baltijos jūroje vykstančios Jungtinių ekspedicinių pajėgų pratybos „Baltic Protector“ („Baltijos gynėjas”), kuriose pajėgos priskirti kariai treniruojasi Baltijos valstybių gynybos veiksmų, siunčia stiprią strateginę žinią ne tik savo vardu, bet ir kompleksiškumu bei vieta, kur vyksta pratybos.  

„Siunčiame aiškią žinią mūsų priešininkams už mūsų valstybių  ribų, – sakė R. Karoblis. – Mes siekiame parodyti, kad turime būdų, kaip atsakyti į saugumo iššūkius. Šios Jungtinės ekspedicinės pajėgos yra dar viena greito atsako priemonė, kurią turime iškylančioms grėsmėms atremti.“

Nuo gegužės pabaigos  Baltijos jūroje 3 tūkst. karių ir  17 laivų  iš 9 valstybių – Jungtinės Karalystės, Danijos, Estijos, Latvijos, Nyderlandų, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos – treniruojasi  sąveikos veiksmų rengiant Jungtines ekspedicines pajėgas reaguoti į krizines situacijas.  

Lietuva Jungtinėms ekpedicinėms pajėgoms skiria kuopos dydžio vienetą, taip pat mediką, priskirtą Jungtinės Karalystės karo lauko ligoninei. Nuo 2016 m. pradžios Jungtinių ekpedicinių pajėgų operaciniame štabe Nortvude Jungtinėje Karalystėje tarnauja Lietuvos karininkas.

LR Seimas yra suteikęs mandatą Lietuvos pajėgoms dalyvauti operacijose NATO greitojo reagavimo, Europos Sąjungos kovinių grupių ir Jungtinės Karalystės vadovaujamų ekspedicinių pajėgų sudėtyje, todėl esant politiniam sprendimui egzistuoja teisinis pagrindas siųsti mūsų karius vos tik prireikus ir taip užtikrinti krizių valdymą.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
12. vyksta ne atgrasymas
(2019-06-30 15:44:36)
(46.249.162.171) Parašė:

o pastovus bandymas ersint rusija Kas nelabai sekasi Rusija reaguoja gana ramiai11. Vytas
(2019-06-30 12:06:55)
(46.249.171.56) Parašė:

Kaip toje lietuviškoje pasakoje apie varlę ir karvę. Varlė gali pustis kiek tik nori, karvei ji neprilygs niekada. O štai jei karvė ir sumindys varlę, tai vargu ar pastebės tą "įvykį". Uždės savo "blyną" ant sumindytos varlės ir tiek tebuvę. Taip bus ir su Lietuva: vargu ar kas be prisimins ją buvus, jei kils pasaulinis karas ir ant Lietuvos nukris karvės "blynas", atominės bombos pavidalu.10. Proletaras
(2019-06-30 10:51:52)
(78.58.185.179) Parašė:

Okupantė su koloborantu marširuoja.9. Priekyje atamanai
(2019-06-30 10:13:55)
(78.58.225.231) Parašė:

Vien į juos pažvelgus ,didelis rusenu atgrasinimas,o kur ar armotos ,saunikai švedu dovanoti,dar ir “vilką “viena jau turi ,pilnai pasiruošę atgrasinimui.Mums ne baisus jokie priešai jokie.....8. ceslovas
(2019-06-29 22:12:44)
(78.61.182.241) Parašė:

Didziausias atgrasimas butu jeigu nato ir karoblis prisikrautu i kelnes tai nuo ju smarves ruskiai begtu neatsisukdami.7. Romas
(2019-06-29 12:02:44)
(77.111.247.80) Parašė:

Kaip suprantu Klaipedos uostas be darbo, jeigu prieplaukos naudojamos, neaiskios kilmes, svenciu kariniams paradams. Ispradziu galvojau, kad Koroblio prieteliai panoro isidarbinti krovejais, o ta apkuni moteriske labai primena kranininke.6. Darijus
(2019-06-29 09:56:06)
(83.222.43.6) Parašė:

Kai vaikystėje žaisdavome karą, irgi visada laimėdavome.5. faktas
(2019-06-29 09:05:09)
(84.240.49.10) Parašė:

Tai dar kartą įrodė kad esame Vakarų pakalikai. Pasizyže laižyti užpakali bet kam.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras