2019 m. gruodžio 15 d.

 

Kaštus dengs vartotojas

2
Paskelbta: 2014-02-12 21:24 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „telegraph.co.uk“
Nuotr. iš „telegraph.co.uk“

Žinių radijo laidoje „Aktualioji valanda“ iškėlus klausimą, kaip užtikrinti, kad verslas nepiktnaudžiautų euro įvedimu, Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybos (VTAT) vadovas Feliksas Petrauskas sakė, jog derėtų nepamiršti, kad Lietuvoje veikia ne planinė, o rinkos ekonomika.

„O verslas šitoje situacijoje nelabai turėtų galimybę  papiktnaudžiauti. Aiškiu, jeigu konvertavimas nebus neteisingas. Todėl euro įstatyme, kuris dar bus priimtas Seimo pavasario sesijoje, ir kalbama apie matematinę formulę“, – kalbėjo tarnybos vadovas.

VTAT užduotis – stebėti kainų pokyčius. Anot F. Petrausko, Statistikos departamentas parengs 100 pavadinimų prekių krepšelį ir padarys skaičiavimus, kiek kainos kilo per paskutiniuose 7- 5 metus.

„Jeigu pakils elektros enegijos ar šilumos, naftos kainos, natūralu, kad verslininkai įkalkuliuos sąnaudas į prekės kainą. Mes pasižiūrėsime, kokios yra rinkos kainos ir nustatysime, kaip verslininkas ta kaina pasinaudojo“, – sako F. Petrauskas.

Anot jo, kaštus dengia vartotojas. Esą verslininkas, diegdamas naujas programas, naujas kompiuterines technologijas tuos kaštus įdės į kainą.

„Kaina iš tikrųjų šiek tiek ūgtels. Bet vėliau, manyčiau, ji stabilizuosis. Ir tai netruks pusę metų ar metus. Verslas neleis sau tokių dalykų, jiems ir nebus leidžiama to daryti“, – tikino VTAT vadovas.

ziniuradijas.lt“, „ekspertai.eu“ inf.

 
Komentarai

 
2. ruta
(2014-02-13 09:40:15)
(78.62.169.14) Parašė:

geras 'argumentas' - manyciau stabilizuosis ..., ar paciam VTAT vadovui ne geda ?1. o
(2014-02-13 09:11:51)
(88.119.21.95) Parašė:

juk kalbama kiek milijonų sutaupys verslininkai, kai nereikės keisti valiutos. Tad ar kainos neturėtų mažėti?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras