2020 m. sausio 21 d.

 

Kas iš tikrųjų vyksta Sirijoje?

29
Paskelbta: 2012-08-06 00:04 Autorius: ekspertai.eu

Klausimas išties nėra toks kvailas, kaip galėtų pasirodyti. Kadangi ne kartą teko įsitikinti, jog lietuviška, o ir vakarietiška bei Izraelio žiniasklaida pasitikėti negalima, norėtųsi į šį svarbų (jis svarbesnis nei atrodo) klausimą atsakyti, remiantis įvairiais šaltiniais – kuo jie įvairesni, tuo geriau.

Pradėkime nuo sąvokų. Lietuvos žiniasklaida įsikandusi angliškąjį „rebels“, nukniauktą iš BBC, CNN ir panašių televizijų. Todėl susidaro įspūdis, jei giliau nesidomėtume, kad Sirijoje tiesiog vyksta sukilimas, ir gerieji sukilėliai nori nuversti blogą valdžią.

Deja, tai pernelyg paprasta, kad būtų tiesa. Jei prisiminsime Sausio 13-ąją ir tą laiką Lietuvoje, opozicinė (jedinstveninkų, TSRS-Rusijos) spauda mūsų kovotojus už laisvę vadino banditais, separatistais. Pastarasis žodis nieko bloga nereiškia, tai – žmonės, norintys gyventi atskirai, šį siekį dažniausiai lemia prastas valdžios požiūris į jų tautybę ir / arba tikėjimą.

Tačiau Sirijoje separatistų nėra. Teoriškai jų galėtų būti – esama nemažai kurdų, kurie vis dar svajoja sukurti vieningą Kurdistaną: dabar jis išsimėtęs per keturias valstybes (Siriją, Iraną, Iraką ir Turkiją). Tiesa, tik Turkijoje kurdai turi problemų su teisėsauga, jų organizacija PKK laikoma teroristine. Viena iš 31 Irano provincijų - Kurdistanas (pers. Ostaan-e Kordestaan, kurd. Parêzgeha Kurdistanê), bet joje gyvena tik ketvirdalis Irano kurdų, kurių yra apie 7 milijonus. Jokių problemų sugyvenant su kurdais Irane nekyla.

Tad kas tuose vaizduose, kuriuos parodo žiniasklaida iš Sirijos? Yra kelios versijos. Pirma verčia prisiminti filmą „Uodega vizgina šunį“ („Wag the Dog“, 1997), kuriame pasakojama, kaip iš nieko buvo sukurtas televizinis „karas“ su Albanija. Rugpjūčio 5-osios protestuose Sidnėjuje ir kituose pasaulio miestuose sirai aiškiai pasakė: nėra jokio karo, palikite mūsų prezidentą ramybėje ir leiskite šaliai ramiai gyventi. Šią versiją argumentuoja ir faktas, kad nė vienam iš pažįstamų, taip pat ir man, nepavyko per „Google Maps“ pamatyti kokių nors Sirijos griuvėsių. Karo pėdsakų – nerasta.

Antroji versija teigtų, kad vyksta karas – nuožmus ir negailestingas. Šios versijos laikosi sionistinė žiniasklaida, kurianti nesibaigiančias istorijas apie baisųjį Sirijos diktatorių, žudantį civilius. Vėlgi – pernelyg paprasta, kad būtų tiesa.

Trečioji versija atrodo esanti arčiausiai tiesos. Pagal ją Sirijoje tiesiog siautėja banditai, nusikaltėlių grupuotės, remiamos sionistų ir amerikiečių. Net „Wikipedia“ patvirtina, kad tarp „sukilėlių“ yra „Al Qaeda“ nariai (dėmesio, o juk tai buvę didžiausi JAV priešai), samdiniai, kurie banditavo Libijoje. O juk ir scenarijai panašūs. Irano, palaikančio Sirijos prezidentą, žiniasklaidos versija atitinka mūsų nagrinėjamą trečiąją: Izraelis ir JAV provokuoja Iraną banditėlių išpuoliais, kad šis įsitrauktų į karą ir tai taptų pretekstu užpulti Iraną. Tačiau 3000 metų senumo šalies vadovai nekvaili ir tokios provokacijos jiems atrodo vaikiškos. Vis dėlto Iranas visuomet palaikys savo brolius šiitus Sirijoje. Tad gal čia ir slypi paslapties, pavadintos „kas iš tikrųjų vyksta Sirijoje“, raktas: Sirijos prezidentas ir jo šeima – musulmonai šiitai, kurių taip nekenčia JAV, o ypač – kandidatas į prezidentus, mormonų tikėjimo Willardas Mittas Romney‘is. Mormonai visų kitų tikėjimų atstovus (taip pat ir krikščionis) laiko žemesniais už save, tad nenuostabu, jog ir religinės priežastys lėmė šio veikėjo pareiškimą, kad lapkritį tapęs (kuo beveik niekas neabejoja) JAV prezidentu, jis iš karto paskelbs karą Iranui. Tuomet - turbūt juodose svajose svajoja W.M.Romney‘is - būtų galima gauti tiek daug resursų, o naftos kainą pasaulyje pakelti bent dvigubai, kad dar vienas karas taptų nauja „amerikietiška svajone“.

Taikiai palinkėkime, kad Sirijos ir Irano scenarijai, rašomi Baltųjų rūmų ir Kneseto strategų, neišsipildytų.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
29. A
(2012-08-10 13:09:01)
(78.60.156.126) Parašė:

Sirijos diktatorių remia Rusija ir Kinija. Na dar, aišku, Iranas, Šiaurės Korėja ir draugas Hugo Čaves. Sukilėlius/banditus remia visos arabų šalys, išskyrus, Iraną. Jei sukilėliai laimėtų, rusams savo karinę bazę reiktų iškelti į Novorosijską. Nepaisant to, manau, kad bėda ne ta, kad Peleckis rašo tokius straipsnius ir net ne ta, kad ekspertai.eu juos priima. Blogiau būtų, jei Rolandas Boravskis visą ekspertų veiklą vykdytų tik dėl to, kad pagaliau galėtų spausdinti tokius Peleckio straipsnius, kažkodėl tiksliai atkartojančius čekistinio kremliaus propogandą.28. Tomas J.
(2012-08-07 12:43:49)
(216.218.254.8) Parašė:

Kodėl Sirijoje 3 mln. žmonių reikalinga pagalba maistu? - Nes Obamos vadovaujama JAV visokeriopai remia teroristus Sirijoje. Kodėl JT nepasmerkia tokio nežmoniško JAV elgesio? - Todėl kad JT yra JAV kontroliuojama terorizmą remianti nusikalstama organizacija. Skaitykite: komentaras.lt/?p=2096727. Tomas J.
(2012-08-07 12:43:13)
(184.105.144.10) Parašė:

Kodėl Sirijoje 3 mln. žmonių reikalinga pagalba maistu? - Nes Obamos vadovaujama JAV visokeriopai remia teroristus Sirijoje. Kodėl JT nepasmerkia tokio nežmoniško JAV elgesio? - Todėl kad JT yra JAV kontroliuojama terorizmą remianti nusikalstama organizacija. Skaitykite: www.komentaras.lt/?p=2096726. Eugenijus
(2012-08-07 10:01:19)
(78.62.255.4) Parašė:

Gerbiamieji, o gal viskas paprasčiau? Rusijai verkiant reikalingos aukštos naftos kainos, reikalinga įtampa naftos turtinguose kraštuose.Pats putinas sako, kad rusijai reikia, kad nafta kainuotų ne mažiau 150 dolerių už barelį. Kita priežastis Sirijoje esanti bene, vienintelė viduržemio jūros regione, rusijos karo laivyno bazė.25. to gijo
(2012-08-07 00:04:24)
(78.60.64.162) Parašė:

Jūsų tekstas gi 100 proc.Rusijos politinė doktrina.24. Skirmantė
(2012-08-06 23:01:13)
(77.221.82.73) Parašė:

TO GENYS. NE, DEMOKRATIJA NEPAŠVĖKO, NEGALI PAŠVĖKTI TAI, KO NETURI. VSD IR EKSKGB AŠ NELAIKAU DEMOKRATIJOS LOPŠIAIS.23. Genys
(2012-08-06 22:42:11)
(78.60.173.219) Parašė:

O jūs visi čia bendraujantys tikite demokratija? Pagal mane ji jau pašvėko...22. Gijo
(2012-08-06 22:26:24)
(86.100.139.129) Parašė:

Kas siaučia Sirijos žemėse matyti be didelio akies įtempimo, tiesiog tie vyrukai negeba, o gal visiems laužams iškart pakurti negauna pinigų, tačiau ,kai vienas po kito laužai suliepsnoja, padegėjams numetama finansinių malkų ir jie sėkmigai pakuria naujoje šalyje.TAs šalis nebūtina vardinti, jos tolygiai išsidėsčiusios apie Izraelio valstybę. Jau kuris laikas vyksta politinis gasdinimo ir paruošiamasis šokis apie Iraną, tai šalis ,kuri savo laiku išspyrė snaudžiantį savo monarcha, prie kurio šalis knibždėjo amerikiečiais, anglais ir kuriu monopolinės pagrinde naftos kompanijos grobė šalies turtus. Amerikiečių karinės pramonės gigantams reikalingi užsakymai,kurie patikimai užtikrinami tik esant gaisrams, žydukai valdydami pasaulio finansus geba organizuoti jiems pavojingų šaliu vyriausybių deginimą per kiekvienoje šalyje esančių parsidavėlių ir samdinių rankas , na ir t.t. Istorijos dėsniai kartojasi, nes per šimtmečius atidirbtos šalių naikinimo schemos produktyviai dirba nežiūrint geografinių platumų. Taip užkariavo baltadžiai indėnus, taip pat ir Afrikos žemes ir žmones.Visuomenės nuomonė buvo Lietuvoje aktyviai formuojama dėl Irako tariamo masinio naikinimo ginklo buvimo ir t.t. Irano šalis nėra nuprotėję žmonės, jie tokie pat kaip Prancuzai,anglai, amerikieciai, kinai,indai, ,na gal keisčiausi buvo šiaurės korėjiečiai irgi turintys atominę bombą, tačiau kol kas dar ja nemosavo. Net jeigu iraniečiai ir pagamins atomą,tačiau būdamiracionalūs jos netaikys kare, ji tik atsvaras prieš puolančiuosius aršius kaimynus izraelitus (kurie irgi turi atomą amerikiečių dėka) tačiau viešai to neskelbia, tiesiog paklausti patyli,tartum to klausimo nebūtų buvę.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras