2020 m. kovo 31 d.

 

Karo policijos pareigūnams suteikiami platesni įgaliojimai

4
Paskelbta: 2020-02-26 15:10 Autorius: ekspertai.eu
Asociatyvi nuotrauka. Autorė – vyr. srž. sp. Ieva Budzeikaitė.
Asociatyvi nuotrauka. Autorė – vyr. srž. sp. Ieva Budzeikaitė.

Vasario 26 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė įstatymų projektams, pagal kuriuos išplečiami Lietuvos kariuomenės Karo policijos įgaliojimai administracinių nusižengimų tyrimo, paramos saugumui bei mobilumui srityse.  Be kita ko, šie pakeitimai leis pereiti ir prie aukštesnių asmens duomenų tvarkymo standartų bei efektyviau užtikrinti priimančiosios šalies paramą atvykstantiems NATO sąjungininkams.

Priėmus įstatymų pakeitimus, LK karo policijos pareigūnai turės įgaliojimus atlikti administracinių nusižengimų tyrimus dėl veikų, su kuriomis jie susiduria vykdydami savo funkcijas. Taip pat jie galės užtikrinti oficialių svečių, atvykstančių Krašto apsaugos ministro ar kariuomenės vado kvietimu, apsaugą.

„Naujoji tvarka leis sumažinti administracinę naštą karo policijos pareigūnams ir sutrumpinti administracinio tyrimo proceso trukmę, ypač kai į šalį atvyksta vis daugiau sąjungininkų karių“, – sako Lietuvos kariuomenės Karo policijos vadas pulkininkas leitenantas Laimas Baliūnas.

Karo policijai papildomai būtų pavesta atlikti administracinius tyrimus dėl tokių veikų, kaip  narkotinių medžiagų ir alkoholio vartojimas, smulkios vagystės, kt.  Ankščiau Karo policija, susidūrusi su šiais pažeidimais, surinkusi visą medžiagą, privalėdavo ją perduoti policijai, kuri ir atlikdavo administracinį tyrimą.

Naujaisiais teisės aktais ketinama stiprinti ir vieną pagrindinių LK karo policijos funkcijų – paramą mobilumui, t.y. įtvirtinti Karo policijos pareigūnų teisę užtikrinant karinio transporto judėjimą atlikti administracinį tyrimą ne tik karių ar krašto apsaugos sistemos darbuotojų, bet ir civilių atžvilgiu. Įvykus tokiam pažeidimui, kai jį fiksuos Karo policijos pareigūnai, nebereiks bylos medžiagos perduoti policijos pareigūnui, visus veiksmus atliks Karo policija. Taip pat nustatomi asmens duomenų tvarkymo reikalavimai, atitinkantys nustatytuosius Bendrajame asmens duomenų apsaugos reglamente.

Kitas pakeitimas – gerinamas paramos saugumui reglamentavimas – Lietuvos kariuomenės užtikrinama oficialių svečių, atvykstančių Krašto apsaugos ministro ar kariuomenės vado oficialiu kvietimu, apsauga tampa savarankiška karo policijos funkcija. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką  Karo policija šią funkciją galėdavo vykdyti tik gavusi Vadovybės apsaugos departamento prašymą. Šios užduoties vykdymo metu saugomi asmenys turės tokias pačias teises ir pareigas kaip Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai. Fizinės asmenų apsaugos funkcijos priskyrimas Karo policijos pareigūnams atitinka NATO karo policijai nustatytas veiklos gaires bei kitų NATO valstybių praktiką.

Šie pakeitimai įsigalios, kai juos patvirtins Seimas – planuojama, nuo 2020 m. lapkričio 1 d.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. Bleka
(2020-02-27 09:08:17)
(78.58.223.54) Parašė:

Karo Policija ir civiliai!O kur mano Zmogaus Teise!Skelbkite Karine Padeti...o siaip eikite i WC....3. U-2
(2020-02-26 19:56:08)
(89.116.124.39) Parašė:

Jeigu cie vienas is "geroves valstybes" pagal Nuoseda etapu, tai sekantis etapas turetu buti visuotine mobilizacija ir komendanto valanda.2. trumpai
(2020-02-26 18:37:24)
(78.57.130.78) Parašė:

Gerai pamenu senais laikais karo policija bet metams bėgant karo policija buvo numarintata paciu karo vadu,gerai pamenu po karo policijos patikrinimo zaliotas buvo,oi kaip tada nepatiko tam majorui sakė kad daugiau kojos pro vartus joks karo policininkas neikels,tik keista po daug metu itartinai kai pats tapo generolu netik karo policija vėl iveisė bet ir galias perteklines suteikia..1. SS
(2020-02-26 18:33:08)
(78.63.162.242) Parašė:

"Karo policijai papildomai būtų pavesta atlikti administracinius tyrimus dėl tokių veikų, kaip narkotinių medžiagų ir alkoholio vartojimas..." Čia jie apie svečius iš užsienio? Tik prašyčiau viešinti. Bet jų tikslas tikriausiai paslėpti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras