2020 m. gegužės 29 d.

 

Kariuomenės vadas lankėsi Latvijoje

Paskelbta: 2020-03-04 17:21 Autorius: ekspertai.eu

Kovo 2-3 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys oficialiu vizitu lankėsi Latvijoje, kur susitiko su Latvijos gynybos ministru Arčiu Pabriku, Latvijos kariuomenės vadu generolu leitenantu gen. ltn. Leonidu Kalniniu, lankėsi Adažių karinėje bazėje.

„Latvijos kariuomenės progresas yra spartus. Mūsų broliai smarkiai pasistūmėjo gynybos srityje: moderni infrastruktūra, realus grėsmių vertinimas ir juo paremtas karinis mąstymas bei planavimas. Esu tikras, kad ir toliau kartu turime nuosekliai stiprinti karinį bendradarbiavimą tarp abiejų šalių,“ – sakė gen. ltn. V. Rupšys.

Adaži karinėje bazėje, kurioje yra dislokuota Latvijos mechanizuotoji pėstininkų brigada bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė, kariuomenių vadai apžiūrėjo ten profesionaliai išvystytą karinę infrastruktūrą, susipažino su vienetų kovinio rengimo ir tarnybos sąlygomis, aptarė karines grėsmes. Vizito metu buvo kalbėta apie bendrus projektus, karinio bendradarbiavimo stiprinimą, aptarti kariuomenių modernizacijos planai, karinės pratybos bei regiono saugumo klausimai.

Brolių kapinių (latv. Brāļu kapi) memoriale kariuomenės vadai pagerbė kovose kritusių Latvijos karių atminimą, Lietuvos kariuomenės vadas padėjo gėlių prie jiems skirto monumento.

Latvijos ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas yra itin svarbus siekiant užtikrinti regioninį saugumą. Bendradarbiavimą su Latvija gynybos srityje Lietuva intensyviai vysto tiek NATO, ES, tiek ir Baltijos šalių kontekste. Baltijos šalių kariuomenės aktyviausiai bendradarbiauja NATO oro policijos, oro erdvės stebėjimo, Karinių jūrų pajėgų bei karių kvalifikacijos kėlimo ir karinio rengimo srityse.

Jau ilgus metus vykdomi trišaliai ir dvišaliai projektai – oro erdvės stebėjimo ir valdymo sistema BALTNET, Baltijos karinė jūrų eskadra BALTRON (Latvija ir Lietuva), Baltijos gynybos koledžas, bendras Baltijos šalių karinis vienetas BALTFOR. Taip pat vykdomas pajėgumų ir šalių ginkluotos gynybos planavimo sinchronizavimas, rengiamos bendros karinės pratybos, mokymai ir seminarai kariuomenių bei atskirų jų pajėgų lygmenyse.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras