2020 m. gegužės 28 d.

 

Kariuomenės vadas gen. mjr. Valdemaras Rupšys išvyko į Londoną aptarti Jungtinių ekspedicinių pajėgų veiklos klausimų

8
Paskelbta: 2019-11-08 09:46 Autorius: ekspertai.eu

Lapkričio 8 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys Londone dalyvauja Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose (angl. UK-led Joint Expeditionary Force, JEF) dalyvaujančių šalių kariuomenių vadų konferencijoje.

Renginyje susitikę devynių Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose dalyvaujančių šalių kariuomenių vadai išsamiai aptars vykusias JEF pratybas 2019 metais, išmoktas šių pratybų pamokas, pajėgų panaudojimo galimybes bei tolesnį kovinio rengimo planą.

Šių metų vasarą Baltijos jūroje vyko pirmosios Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų jūrinio komponento pratybos „Baltic Protector” („Baltijos saugotojas”). Jose dalyvavo ir Lietuvos kariai, o vienas iš baigiamųjų pratybų etapų birželį vyko Lietuvos pajūryje.

Pratybose dalyvavo 3 tūkstančiai karių ir 17 karinių laivų iš visų devynių Jungtines ekspedicines pajėgas formuojančių valstybių – Jungtinės Karalystės, Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos. Pratyboms buvo vadovaujama iš Jungtinės Karalystės karališkojo karinio jūrų laivyno laivo „HMS Albion“.

Be to, praėjusių metų  birželį į  susitikimą Klaipėdoje buvo atvykę Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų šalių  gynybos ministrai ir kariuomenių vadai. Šiame susitikime buvo pažymėtos šių pajėgų veikimo pirmosios metinės.

2014 m. per NATO viršūnių susitikimą įkurtos Jungtinės Karalystės vadovaujamos pajėgos pilną operacinį pajėgumą pasiekė pernai, kai Londone buvo pasirašytas galutinis Susitarimo memorandumas dėl jų sukūrimo ir paskelbta apie pilną jų parengtį. Šiandien šias aukštos parengties 10 tūkst. karių greitojo reagavimo pajėgas galima bet kada pasitelkti reaguoti į krizines situacijas Europoje ir už jos ribų. Jungtinės ekspedicinės pajėgos gali veikti savarankiškai ar kartu su tarptautinėmis organizacijomis, įskaitant NATO, JT, ES ir Šiaurės šalių grupę.

JEF koncepcija skiriasi nuo tarptautinių organizacijų, tačiau jos yra pasirengusios vykdyti tiek humanitarinės paramos, atgrasymo, tiek ir įvairias kovines operacijas pagal NATO standartus ir procedūras. Esant poreikiui šios ekspedicinės pajėgos gali remti Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų Organizacijos ir NATO operacijas.

Lietuva Jungtinėms ekspedicinėms pajėgoms skiria kuopos dydžio vienetą, taip pat mediką, priskirtą Jungtinės Karalystės karo lauko ligoninei. Nuo 2016 m. pradžios Jungtinių ekspedicinių pajėgų operaciniame štabe Nortvude Jungtinėje Karalystėje tarnauja Lietuvos karininkas.
 
LR Seimas yra suteikęs mandatą Lietuvos pajėgoms dalyvauti operacijose NATO greitojo reagavimo, Europos Sąjungos kovinių grupių ir Jungtinės Karalystės vadovaujamų ekspedicinių pajėgų sudėtyje, todėl esant politiniam sprendimui egzistuoja teisinis pagrindas siųsti mūsų karius vos tik prireikus ir taip užtikrinti krizių valdymą.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
8. Nelaime
(2019-11-08 17:29:46)
(107.77.173.54) Parašė:

Tik lakavau parketa ir vel lakuoti reikia!7. U-2>4am
(2019-11-08 14:36:23)
(89.116.124.39) Parašė:

Kolega, Jus zudote mano, Karoblio ir Rupsio tikejima tuo, kad sekantis Indijos vicekaralius bus is Lietuvos.6. jeronimas
(2019-11-08 14:31:05)
(64.43.3.32) Parašė:

Gal karo vadas per UK iesko galimybes padalinti gausiai skiriamus mokesciu moketoju pinigelius??Matyt svediski ohmanai nebespeja ukrainieciams per siena gabenti,todel imsis reikalo vadas??Kiekviena valstybe turi paslapciu,bet kad butu viskas slepema,kiekvieno ministro,kiekvieno seimuno ar netgi eilinio vartus saugancio ,visa tai tik Lietuvos kolonijoje,ar amerikoniskoj Lietuvos gubernijoj??5. Panašu,
(2019-11-08 13:40:06)
(86.38.226.86) Parašė:

seniui šalčiui paskutinė stadija prieš "atostogas" stacionare.4. -3. U-2
(2019-11-08 13:18:57)
(86.38.226.86) Parašė:

Leidžiu sau nesutikti su Jūsų nuomone. Griežtai. Kolonijinė "mūsų" valdžia jau kelintas dešimtmetis, o va, kolonistine tai tikrai patapti tikisi :D)))3. U-2
(2019-11-08 13:13:25)
(89.116.124.39) Parašė:

Anglija jau 300 metu seja vakaru demokratija ir prekiauja vergais visame pasaulyje. Todel, po ekspedicinio Karoblio pajegu pergaliu Sirijoje, tos strateginis susiliejimas su Anglija, pagaliau pavers Lietuvos valdzia kolonijine.2.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.1. Pas Šeimininka
(2019-11-08 10:30:18)
(78.56.75.110) Parašė:

- prie kojos...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras