2020 m. liepos 2 d.

 

Švenčionių rajone – didelė puolimo ir gynybos operacija tarp "mėlynųjų" ir "raudonųjų"

5
Paskelbta: 2019-11-10 18:49 Autorius: ekspertai.eu

Lapkričio 10 d. ryte dviejų Lietuvos kariuomenės batalionų pajėgos pajudėjo iš susitelkimo rajonų Švenčionėlių mieste Pabradės link – šitaip daugiau, nei pusantro tūkstančio karių pradėjo Pabradės poligono apylinkėse įsitvirtinusio NATO priešakinių pajėgų bataliono pozicijų puolimą. Tai – pirmoji didelė tarptautinių pratybų „Geležinis vilkas 2019-II” operacija.

Mokymuose naudojamas metodas “pajėgos prieš pajėgas” yra daugelyje NATO šalių taikoma praktika, kuomet pratybose dalyvaujantys kariniai daliniai “kovoja” vieni prieš kitus. Tiek pratybose dalyvaujantys “mėlynieji” - NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai, tiek “raudonieji” - Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono ir Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai kelios dienos prieš operaciją parengė kitai mokymų pusei nežinomus gynybos ir puolimo planus, atliko realias žvalgybos operacijas ir nurodytą dieną pradėjo puolimo bei gynybos veiksmus, situaciją mūšio lauke kontroliuojant specialiai stebėtojų ir vertintojų grupei.

Be Lietuvos kariuomenės Sausumos ir kitų pajėgų padalinių, pratybose dalyvauja dar 11 užsienio šalių karių, tarp jų - NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujantys Vokietijos, Belgijos, Čekijos, Norvegijos, Nyderlandų kariai, taip pat į mokymus atvykę ir Lietuvos kariuomenės dalinius sustiprinę Lenkijos kariuomenės tankų kuopa, pėstininkų kuopos iš Estijos ir Jungtinės Karalystės, Oro atakos valdymo grupės Jungtinių Amerikos Valstijų, Portugalijos kariuomenės žvalgybos būrys, ugnies paramos specialistai iš Kanados.

Mokymuose dalyvauja ir neseniai Lietuvos kariuomenės iš Vokietijos įsigytos 155 mm savaeigės lauko artilerijos haubicos “PzH 2000” – jomis artilerijos paramą mokymų dalyviams užtikrina Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas. Tiesa, operacijos metu šis padalinys treniruojasi tik ugnies iškvietimo procedūras, o realūs koviniai šūviai šiais pabūklais bus atliekami tik pratybų pabaigoje vyksiančių kovinių šaudymų metu.

Pratybose taip pat nuolat veikia antro lygmens (Role-2) karo lauko ligoninė, kurią išskleidė Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnyba. Šioje ligoninėje Lietuvos karo medikai treniruojasi teikti antro lygio medicinos priežiūros paslaugas imituojamiems sužeistiesiems ir taip kuo greičiau grąžinti juos į rikiuotę.

Lietuvos kariuomenės mechanizuotosios pėstininkų brigados “Geležinis vilkas” rengiami mokymai “Geležinis Vilkas 2019-II“ skirti įvertinti Rukloje dislokuotos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės pasirengimą planuoti bei  atlikti gynybos operacijas tinkamai sąveikaujant su Mechanizuotosios pėstininkų brigados “Geležinis Vilkas” štabu, taip pat įvertinti Didžiosios kunigaikštienės Birutės ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pasirengimą planuoti ir vykdyti gynybą bei sąveiką vykdant bendras operacijas su sąjungininkais ir partneriais.

Mokymuose dalyvauja beveik 4000 karių, jų metu naudojama beveik 1000 karinės technikos vienetų - tankų, pėstininkų kovos mašinų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto.

Pagrindinė pratybų dalis vyksta lapkričio 4-18 dienomis Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje ir jo apylinkėse.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. U-2
(2019-11-11 18:07:15)
(89.116.124.39) Parašė:

Jus teisi. Ypac, turint galvoje kad Rusijoje tokiu siluetu apie 23000.4. Anfisa
(2019-11-11 17:33:59)
(88.118.163.49) Parašė:

Na, muset, lenku atgabenti keli T-72 visai normaliai atrodo Lietuvos gamtos fone. Prie ju siluetu NATO kariai turetu tvirtai priprasti. Dizainas turetu, o ir privalo patikti. Pamacius, arba netiketai pastebejus, turetu ploti katuciu, sokineti is dziaugsmo ir laimes. Galu gale, pamylti... Tada, ir tik tada, jiems liks vienas ir paskutinis zingsnis - nuo meiles iki neapykantos... Kitaip is Dzavelinu nepataikys...3. vel
(2019-11-11 10:28:11)
(83.189.62.19) Parašė:

savi puola savus2. Gelbetojai
(2019-11-11 10:22:43)
(195.176.3.23) Parašė:

JAV ir Vakarams labai reikia naftos, kitokiu gamtos istekliu, nauju rinku. Visos salys, turicios naftos, kitu gamtos turtu ir besilaikancios savarankiskos, nuo Vakaru nepriklausomos politikos, nenorinčios paklusti JAV ir ES diktatui, turi ruostis "demokratinems revoliucijoms" ir NATO pagalbai toms, „revoliucijoms“. 1. JAV bei ES pinigais ir ginklais remiami vietiniai chuliganai-opozicionieriai eina i gatves ir rekia: "Laisve, demokratija..." (S. Afrika, Sirija, Baltarusija, Rusija, Ukraina...). Jeigu rinkimuose nors kelis % balsu surenka koks JAV ar ES statytinis, tuoj pradedama klykti visam pasauliui, kad rinkimai suklastoti, o už dolerius rekianti minia uzima kokia aikste sostineje. 2. Viskas filmuojama, dedama i interneta, vakaru ziniasklaidoje parodoma, kaip diziuliai mitingai, kad zmones, neapsikente valdzios savivales, isejo i gatves, nors tu isejusiu buna simtosios procento. Ka galvoja likusieji keli ar keliasdesimt milijonu, niekam nerupi. 3. Paskelbiamas ultimatumas valdziai: neskriausti demonstrantu, paklusti ju reikalavimams. Mitingai virsta riausemis, nes toks planas. Del visko kaltinama valdzia, o ne riausiu kurstytojai ir sukelejai. 4. NATO nieko nelieka kaip tik "padeti" „taikiems" doriems, tauriems, puikiems mitinguotojams nuversti salies valdzia, sunaikinti sali, ivesti savo tvarka. 5. Salyje desimtmeciams isivyraus CHAOSAS, neramumai, vietiniai karai, sugriaunama ir sunaikinama visa prmone bei ukis, NES TAIKOS NIEKAM NEREIKEJO. 6. Kol desimtmeti trunka CHAOSAS, lyg shakalai prie maitos, supuola EKONOMINIAI OKUPANTAI, vadinantys save STRATEGINIAIS (ir eiliniais) INVESTUOTOJAIS, -talkininkaujant vietiniams kolaborantams ir isdavikams, uzgrobia visas pelningas veiklos sritis, bankus, gamtos isteklius. 7. „Investuotojai“ pompuos is salies milijardinius pelnus, o vyriausybes bus priverstos skolintis pensijoms, mokytoju, gydytoju... algoms. 8. Dosnu kapsa pakis TVF, Pasaulio bankas, valstybe vis giliau klimps i skolas, o marionetines vyriausybes klusniai vykdys JAV ir jų statytiniu (TVF, PB) nurodymus, dalyvaus NATO „taikos operacijose“ ar balsuos tarptautinese organizacijoje pagal JAV nurodyma. Pvz., Lietuva jau visa isparduota ir praskolinta, gyventojus negailestingai plesia „strateginiai investuotojai“ (wiljamsai, orlenai, dalkijos, sebai...). Skolu smaugiama vyriausybe klusniai siuncia karius i „taikos misijas“, balsuoja pries Palestinos priemima i JUNESCO. Egiptas iki "perversmo" buvo taiki salis, nesiejama su smurtu ir neramumais, o po "perversmo" ten desimtmecius bus neramumai, ko prie "blogojo" valdytojo niekada nebuvo. Tas pats Irake, Libijoje, Afganistane... Per 21 a. propogandos priemones, I/neta, TV, rodoma kaip narsieji "gelbetojai" "gelbeja" salies liaudi nuo piktojo tirono. Dauguma tuo tiki, nes rodoma, kaip holivudo filme - pagal grazu scenariju, su graziais vaizdais. Deja, realybe yra visai kitokia, o simtai tukstanciu auku ant amerikoniskos "demokratijos" aukuro - visiskai beprasmiskos...1. Proletaras
(2019-11-11 10:02:20)
(78.58.185.179) Parašė:

Tegu nesle, kad po "mėlinaisias" turima mintyje, p's'rastai, po "raudonaisias" yra rusai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras