2020 m. vasario 19 d.

 

Kariuomenės išminuotojams pavasaris prasidėjo su trenksmu

2
Paskelbta: 2019-03-14 12:16 Autorius: ekspertai.eu

Lietuvos kariuomenės Sprogmenų neutralizavimo specialistams jau tapo įprasta, kad atėjus pavasariui ir prasidėjus žemės ūkio darbams bei suaktyvėjus statyboms, gerokai padaugėja pranešimų apie rastus sprogmenis.
 
Vien per pastarąjį kovo savaitgalį Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai neutralizavo dvi 60 mm minosvaidžio minas, keturis įvairaus kalibro artilerijos sviedinius, rankinę granatą F-1 ir du kartus vyko į Rūdninkų poligoną, kuriame buvo rastos sovietų gamybos aviacinės bombos FAB-250 ir FAB-100.
 
Gavus pranešimą apie rastą FAB-250 į Rūdninkus buvo išsiųsti net keli išminuotojų ekipažai. Operacijai vadovavo 1-ojo sprogmenų neutralizavimo būrio vadas vyr. ltn. Audrius Alavočius. Kad bomba būtų saugiai sunaikinta, pirmiausia ją reikėjo atkasti, dalinai neutralizuoti ir pertransportuoti į kitą, saugesnę, Rūdninkų poligono vietą, kur ji buvo sėkmingai sunaikinta. Panašiai neutralizuota ir FAB-100 aviacinė bomba.
 
Vos už keliasdešimt kilometrų nuo Vilniaus esantis Rūdninkų poligonas sovietmečiu buvo naudojamas aviacijos pratyboms, todėl didžiulėje teritorijoje iki šiol tebesimėto daugybė grėsmę keliančių sprogmenų. Poligonas itin traukia metalo ieškotojus, todėl Inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo specialistai primena ir prašo, radus sprogmenį, ar į jį panašų daiktą, elgtis itin atsakingai:

·        sprogmens neliesti;

·        nemėginti sprogmens nukenksminti patiems ir neleisti to daryti kitiems;

·        pažymėti radinio vietą ir pranešti apie radinį šalia esantiems žmonėms;

·        pranešti policijai arba paskambinti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112;

·        pasitraukti nuo radinio į saugią vietą, atvykusiems pareigūnams suteikti apie radinį informaciją.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. -1. trumpai
(2019-03-14 19:37:26)
(86.38.130.173) Parašė:

Protinga ir racionalu. Dar, jei tas radinys nėra labai didelis ir sunkus, galima paprašyti uošvienės, kad nuneštų.1. trumpai
(2019-03-14 19:31:35)
(78.57.130.78) Parašė:

Radus sprogmeni reikia nešti ir priduoti policijai jei paliksi kas nors gali nukentėti,atvežiai i budincia dali ir padedi ant langelio kad budintis toliau saugotu kol atvažiuos išminuotojai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras