2020 m. sausio 21 d.

 

Vos už 3,9 mln. eurų įrengtas artilerijos batalionas: atsiras darbo vietos gyventojams, nes kariams reikės įvairių paslaugų

28
Paskelbta: 2019-06-27 14:00 Autorius: ekspertai.eu

Į nuolatinę savo dislokacijos vietą Pajūrio miestelyje (Šilalės r.) įsikėlė Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ brg. gen. M. Pečiulionio artilerijos bataliono kariai.

Iki persikėlimo į naujuosius namus bataliono kariai buvo dislokuoti Oro gynybos batalione Radviliškyje.

Liepos 1 d. batalionas rengia pirmąją karinę ceremoniją – Pajūrio miestelio centre batalionui bus įteikta kovinė vėliava. Pasveikinti karių atvyks krašto  apsaugos ministras Raimundas Karoblis, kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas. Kariai į  šventę kviečia ir miestelio bendruomenę, svečius.

„Brg. gen. M. Pečiuliono artilerijos batalionas – visiškai naujas karinis vienetas Vakarų Lietuvos regione, kuriame iki šiol dar nėra buvę jokio karinio vieneto.  Tai svarbus kariuomenės plėtros ir modernizacijos žingsnis, žymintis kokybę“, – sako krašto apsaugos ministras R. Karoblis.  

Karinis vienetas Pajūryje pastatytas nuo nulio: jo infostruktūrai pritaikytas modernus ir patogus modulinis sprendimas, užtikrinantis visapusišką dalinio funkcionavimą. Tai yra modernus būdas greitai su sąlyginai mažomis sąnaudomis įskurti, vėliau modulius bus galima panaudoti kitiems kariuomenės poreikiams.  

Apie 250 bataliono karių įsikūrė iš 300 modulių pastatytoje stovykloje, kur  įrengtos kareivinės,  štabas, administracinės, maitinimo, medicinos,  laisvalaikio zonos, technikos parkas, kt. Iš Radviliškio į Pajūrį Artilerijos bataliono kariai persikėlė birželio pabaigoje.

„Mums labai džiugu, kad dabar mes tikrai galėsime vadinti Pajūrio miestelį  nuolatine Artilerijos bataliono dislokacijos vieta. Esama infrastruktūra suteiks viską, ko reikia batalionui savo veiklai vykdyti. Karių nuotaikos pakilios  – juk  visada malonu įsikelti gyventi į naują būstą“, – sako brg. gen. M. Pečiulionio  artilerijos bataliono vadas majoras Vadimas Jeriominas.

Veiklą pradėjęs batalionas suteiks užimtumo galimybių ir Pajūrio miestelio gyventojams. Jie turės galimybę kariniame dalinyje gauti dalį darbo vietų.  Batalionui reikės virėjų, medicinos, aptarnaujančio personalo ir įvairių paslaugų.

Karinės infrastruktūros Pajūrio miestelyje įrengimas kainavo apie 3,9 mln. eurų. Į šią kainą įeina sklypo sutvarkymas (griovimo darbai), lauko inžinerinių tinklų, statinių projektavimas ir statyba, konteinerių įsigijimas bei techninė priežiūra. Šiais metais pradėti karinio dalinio tvoros su praleidžiamuoju punktu projektavimo ir statybos darbai. Šiuo darbus planuojama užbaigti iki rugsėjo pabaigos.

Karinis vienetas bus vystomas toliau, nes moduline infrastruktūra brg. gen. M.  Pečiulionio artilerijos bataliono kariai naudosis laikinai. Planuojama per kelerius metus šio bataliono teritorijoje išvystyti nuolatinę karinę infrastruktūrą. Ji bus vystoma pasitelkiant privataus ir viešojo sektorių partnerystę. Krašto apsaugos ministerija jau yra paskelbusi privataus partnerio atranką šiam projektui vykdyti.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
28. yel“l“ow submarine to 27. gojus
(2019-06-27 23:29:06)
(88.119.234.132) Parašė:

kokie ten, atsiprašant kariai :))) - jei apie juos reikia šokinėti - maitinti, valyti, gydyti visokius juokingus negalavimus, tai čia ne kariai , o pornografija arba karių imitacija - realiom karo sąlygom jie bus nulis :) - dar kažkokie klounai džiaugiasi, kad vietiniai turės darbo :))) - ot tai darbas ! - biudžeto pinigus perpumpuojant dirbantiems, pačiu nuostolingiausiu būdu - teikiant paslaugas veltėdžiams ir atliekant iš esmės nereikalingą darbą :)27. gojus
(2019-06-27 22:17:43)
(83.189.202.186) Parašė:

o kariai be paslaugų jau šiais laikais? negali Kariai turi tarnauti vietos gyventojams, eiti padėti dirbti, o ne patys paslaugų reikalauti, už jas susimokant... mūsų mokesčių pinigais...ABSURDAS!26. Senis Šaltis
(2019-06-27 17:47:27)
(88.222.97.16) Parašė:

Beje Minedai, o iš straipsnio, vien pavadinimo, neradai teigimų nors kiek žinių šiame straipsnyje? Pvz.: "atsiras darbo vietos gyventojams, nes kariams reikės įvairių paslaugų" --- aišku abejotino skaidrumo tos paslaugos bus, bet tai irgi tema pasidžiaugti ne vien tik minusais šios žinios.25. Laikas
(2019-06-27 17:34:36)
(86.38.4.41) Parašė:

atostogoms. Stacionare.24. Senis Šaltis
(2019-06-27 17:27:41)
(88.222.97.16) Parašė:

Tu rašei, kad "Komentuoji komentarus ar straipsnį...? ", aš tau pacituosiu sakinius, kur užkabinta konkrečiai straipsnis, ir kažkokios mintys kaip tu sprendi tą problemą su straipsnyje aprašytu poligonu: 1) "Minedai, ir pabandom spėti, kada iki tavo vienkiemio toks poligonas prislinks?" 2) "Tavo chata s kraju ir galvoji už visus gudresnis esi, paklausai savo marijos radijos, paverki ekspertuose ir tavęs tai nepalies?" 3) "Ką padarei, kad sustabdyti tokią betvarkę pagoni?" 4) "Paverki, kad kitiems graudu pasidarytų, ir už tave eitų problemų spręsti?" --- atmetus kreipmąsi į tave su komentaro numeriu, kad konkrečiai parodau į kurį komentarą atsakinėju, o ne, kaip tamsta apie froidus, rašai man net neparašydamas į kurį komentarą atsakai. Tipinis mechanizatorius. Gaijkės ir tarpinės. o tau parašiau visu 4 sakinisu ir visi susiję su straipsniu. Kas čia klounas kloune?23. Senis Šaltis
(2019-06-27 17:22:23)
(88.222.97.16) Parašė:

Minedai, visiškai nepagrįsti tavo punktai. Vienas tik punktas su klaustuku. Kokio aš žodyno neatsiverčiau, kodėl aš jį turėjau atsiversti, kam tu čia siūlai? Jei dėl aprašyto mano žemiau "uždusimo", tai paaiškinau, kad nėra prasmės atsiversti, nes tu triesi, kad aš ne tą reikšmę pasirinkau, tai pasiūliau tau įkelti tavo reikšmę. Bet jos neįkėlei, o priverkei punktų. Aš nelaikau mechanizatorių tūpais žmonėmis. Būk tu, kad ir 4 klases baigęs. Na, bet, turėk tu nors kiek rišlumo savo pasakose. Tu rašai, kad aš tau neįdomus ir tu ne man rašai, bet tu gi atsakinėji konkrečiai į mano komentarus. Na kurtas tavo adekvatumas. Tai nerašai man, bet rašai, man, tai tu pagonis, tai jau nebe, tai tu gerietis, tai tu jau blogietis. Tu apsispręsk, ar čia po pažinties su velesu jau toks neapsisprendęs pasidarei?22. Nu jo... Seniui šalčiui (pataisymas)
(2019-06-27 17:11:54)
(188.69.215.32) Parašė:

Turėjo būti "...Manęs tavo atsakymas nedomina jokia forma."21. Nu jo... Seniui šalčiui
(2019-06-27 17:10:20)
(188.69.215.32) Parašė:

1. Tu nebuvai atsivertęs žodyno. 2, Tu nemoki skaityti. 3, Turi teksto suvokimo problemą. Neesu kategoriškas, todėl kaip yra iš tikrųjų palieku atsakyti pačiam sau. Manęs tavo nedomina fokia forma. Kaip ir tavo problemos pagal senelį Froidą... :DParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras