2020 m. liepos 7 d.

 

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje vyks tarptautinė aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“

1
Paskelbta: 2019-07-04 17:21 Autorius: ekspertai.eu

Liepos 27 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyks tarptautinė aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“. Ji skiriama Lietuvos karo aviacijos 100-mečiui paminėti.
 
Šventėje laukiama pasirodymų skirtingų tipų orlaiviais – nuo istoriją menančio ANBO iki naujausių ir moderniausių naikintuvų. Šventėje numatoma apie keturias valandas truksianti parodomųjų ir akrobatinių skrydžių programa.
 
Dalyvauti renginyje jau sutiko 16 šalių atstovai. Tarp jų  Čekijos, Lenkijos, Latvijos, Suomijos, Kroatijos, Danijos, Vengrijos, Vokietijos, Belgijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Ukrainos oro pajėgų kariai ir orlaiviai.

Renginyje pasirodys ir viena garsiausių pasaulyje skraidymo grupių iš Italijos „Frecce Tricolori“, taip pat Belgijos karališkųjų oro pajėgų naikintuvas F-16 „Dark Falcon“, NATO partnerių - Suomijos mokomasis lėktuvas „Hawk“ ir Ukrainos karinių oro pajėgų naikintuvas SU-27 ir daugelis kitų.

Taip pat savo ekspoziciją ir veiklą pristatys Lietuvos skraidyklių ir parasparnių sporto federacija, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetai, Kauno technologijų kolegija, įvairios organizacijos ir įstaigos.

Be orlaivių bus galima pamatyti ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų, Sausumos pajėgų ir Specialiųjų operacijų pajėgų technikos ekspozicijas, įvairią ginkluotę, laivo povandeninių minų paieškos ir išminavimo robotus. Šventėje bus galima išbandyti universalios integruotos lazerinės mūšio sistemos  (MILES) galimybes.

Šventės svečius sveikins ir parodomąją programą  atliks Lietuvos kariuomenės  Garbės sargybos kuopos kariai, reprezentuojantys Lietuvos kariuomenės sausumos, oro ir jūrų pajėgas.
 
Aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“  –  tai padėka visiems prisidėjusiems, puoselėjusiems ir kitaip rėmusiems aviacijos raidą Lietuvoje.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. V. Ladas
(2019-07-05 08:07:51)
(188.69.193.211) Parašė:

Gaila, bet savos aviacijos, kaip ir neturime...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras