2020 m. liepos 3 d.

 

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas švenčia 25-metį

4
Paskelbta: 2016-12-01 19:57 Autorius: ekspertai.eu

Gruodžio 1 dieną Lietuvos kariuomenės karaliaus Mindaugo husarų batalionas mini 25-ąsias dalinio įkūrimo metines.

Sukakties proga pasveikinti  Panevėžyje dislokuoto bataliono karius atvykęs laikinai einantis krašto apsaugos viceministro pareigas  Antanas Valys pažymėjo, jog šių dienų Lietuvos kariuomenė – tai aukšto profesionalumo, motyvuota kariuomenė, pasirengusi ginti šalį, sėkmingai dalyvaujanti tarptautinėse operacijose ir padedanti Lietuvos žmonėms ypatingų nelaimių atvejais.  Lietuvos kariuomene pasitiki ne tik Lietuvos visuomenė, bet ir sąjungininkai bei partneriai. O tai ir Husarų batalione tarnaujančių karių nuopelnas.

„Labai džiugu, kad atnaujinus nuolatinę privalomąją karo tarnybą reikiamas vietas užpildo savanoriai šauktiniai. Jaunimas ir visa visuomenė supranta, kaip svarbu būti pasirengusiems prireikus duoti tinkamą atkirtį agresoriui. Kario darbas sunkus, todėl linkiu visiems bataliono kariams jėgų, ištvermės ir toliau ištikimai tarnauti Tėvynės labui“, – kreipdamasis į karius sakė A. Valys.

Bataliono karius su gimtadieniu pasveikino ir pirmasis šio bataliono vadas brigados generolas Algis Vaičeliūnas. Taip pat karių pasveikinti atvyko Panevėžio miesto vicemeras, statutinių organizacijų vadovai, kiti svečiai.

Iškilmingos ceremonijos metu  bataliono vadas majoras Rolandas Putnikas  daugiau nei  dvidešimt metų batalione tarnaujantiems karimas įteikė apdovanojimus.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono istorija prasidėjo 1991 m. birželį, kai Panevėžyje buvo įkurta Mokomoji kuopa, joje tarnavo apie 70 karių savanorių, o vadovavo tuometinio Mokomojo junginio štabo viršininkas Algis Vaičeliūnas. 1991 m. gruodžio 1 dieną krašto apsaugos ministro įsakymu Panevėžyje įsteigtas Panevėžio atskirasis batalionas, 1993 m. batalionui suteiktas Lietuvos Karaliaus Mindaugo vardas, 1995-aisiais šiam Lietuvos kariuomenės vienetui įteikta 4-ojo pėstininkų Karaliaus Mindaugo pulko kovinė vėliava.

Šiais metais 25 metų sukaktį švenčia ir kiti kariuomenės daliniai. 1991 m. gruodžio 1 dieną taip pat buvo įkurtas Vilniaus motodesantinis batalionas, dabar – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas, o gruodžio 2 dieną – Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas, dabar esantis Specialiųjų operacijų pajėgų sudėtyje.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
4. skorpe
(2016-12-02 14:46:32)
(37.228.241.197) Parašė:

Husarai - cia lietuviskas zodis???3. matyt
(2016-12-01 22:35:18)
(77.90.124.209) Parašė:

dabar uz ewropines lesas isigys arkliu ir kalaviju...2. stasys
(2016-12-01 20:22:03)
(90.134.130.38) Parašė:

...matyt jodinėti tenka tik vatnikus pasibalnojus ,.. na nieko pakentėkit brolyčiai greitai vokiškus ratus gausite .:))1. Anfisa
(2016-12-01 20:04:03)
(78.61.49.251) Parašė:

Na, apie arklius nieko nesakysiu...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras