2020 m. gegužės 26 d.

 

KAM viceministras E. Kerza paliko tarnybą ir pradėjo darbą vienoje verslo įmonių

2
Paskelbta: 2020-05-05 13:42 Autorius: ekspertai.eu
Nuotrauka: Alfredas Pliadis/KAM.
Nuotrauka: Alfredas Pliadis/KAM.

Praėjusi savaitė buvo paskutinė darbo savaitė Krašto apsaugos ministerijoje viceministrui Edvinui Kerzai. Kibernetinio saugumo, gynybos planavimo ir krašto apsaugos biudžeto sritis kuravęs viceministras kitą savaitę pradės darbą vienoje verslo įmonių.

„Džiaugiuosi pakvietęs Edviną į savo komandą. Jis buvo svarbiausių Lietuvos kibernetinio saugumo pokyčių variklis: inicijavo ir sėkmingai vadovavo valstybės informacinių technologijų išteklių konsolidacijai, pertvarkė saugaus ryšio tinklą, kuris užtikrins svarbiausių valstybės institucijų nenutrūkstamą ryšį. Jo iniciatyva įkurtos ir jau budi tarptautinės greitojo kibernetinio reagavimo komandos - bene svarbiausia pastarųjų metų kibernetinio saugumo stiprinimo iniciatyvų ES mastu, - sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. - Dirbant kartu, mums pavyko kibernetinio saugumo stiprinimą valstybėje pakelti iki strateginės reikšmės ir pasiekti reikšmingų rezultatų: Lietuva pasauliniame kibernetinio saugumo indekse pakilo iš 57-tos į 4-tą vietą. Gaila prarasti energingą ir kūrybingą komandos narį, tačiau suprantu Edvino pasirinkimą siekti naujų iššūkių jau ne politikoje, ir linkiu jam didelės sėkmės“.

E. Kerza Krašto apsaugos viceministro pareigas ėjo nuo 2017 metų vasario. Naujo viceministro, pakeisiančio E. Kerzą, skirti neplanuojama.   

Gegužės 4-ąją savo feisbuko paskyroje E. Kerza rašė: "Planuodami ir valdydami krašto apsaugos finansus ir planus, susidūrėme su ne mažesniais iššūkiais nei kibernetikoje. Biudžetas augo eksponentiškai, projektų kiekiai ir apimtys viršijo visus iki šiol fiksuotus rekordus. Tas pats žmonių skaičius, o procentas nuo BVP kilo nuo 0,78 iki kiek daugiau nei 2 procentų. Tai daug, tai jau MILIJARDAS eurų per metus. Pinigų srautų valdymo ir planavimo instrumentus kūrėme „on the go“. Tikrai, programų valdymo pakeitimai, pagalvės, projektų reitingavimo metodai ir daug, tikrai daug peržiūrų ir tobulinimo, kad niekam nekiltų klausimų ar krašto apsaugai skiriamos lėšos ir įgyvendinami projektai yra skaidrūs, pamatuoti ir užtikrinantys gynybinių šalies pajėgumų vystymą. Krašto apsauga, kaip ir visa mūsų valstybė auga lyg ant mielių."

Šaltiniai: KAM, Facebook

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. U-2
(2020-05-05 16:59:47)
(109.70.100.20) Parašė:

Neverta liudeti. Kerza nebutu kerzavas, jeigu jis nebutu „on the go“.1. Kalam kalam
(2020-05-05 14:34:48)
(78.56.75.110) Parašė:

babkes, kol dar šilta..Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras