2020 m. gegužės 25 d.

 

KAM viceministras E. Kerza kalbės apie tai, kaip šaldytuvas vėl neužsakė pieno

1
Paskelbta: 2019-09-05 13:46 Autorius: ekspertai.eu
Nuotraukos aut. – srž. sp. Lukas Tamošiūnas.
Nuotraukos aut. – srž. sp. Lukas Tamošiūnas.

Rugsėjo 6-7 d. krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupės vadovas Jonas Skardinskas Birštone vyksiančiame diskusijų festivalyje „Būtent!“, kartu su kibernetinio saugumo, strateginės komunikacijos bei viešosios politikos ekspertais, diskutuos apie valstybinio ir privataus sektoriaus išmoktas pamokas užtikrinant skaitmeninės erdvės saugumą.
 
Bandymai daryti įtaką rinkimų rezultatams, piktavalių mėginimai įsibrauti į strateginių valstybės įmonių sistemas, siekiai valstybės ir privataus verslo svetainėse paskleisti nedraugiškų valstybių propagandą – tai tik keletas garsiai visame pasaulyje nuskambėjusių atvejų.

2018 m. patvirtinta Nacionalinė kibernetinio saugumo strategija apibrėžė svarbiausias kibernetinio saugumo politikos kryptis ir tikslus Lietuvoje – siekiama stiprinti kibernetinius pajėgumus, numatyti nusikaltimų kibernetinėje erdvėje  prevenciją, skatinti inovacijų plėtrą, stiprinti viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą. Vykdydama tarptautinius įsipareigojimus, Lietuva imasi lyderystės ir vadovauja vienai iš Europos Sąjungos iniciatyvų kuriant bendras kibernetines greitojo reagavimo pajėgas.

„Koks skaitmeninio saugumo santykis su fiziniu saugumu? Kaip apsisaugoti nuo piktavalių noro daryti įtaką demokratiniams procesams? Kaip atrodo Lietuvos institucijos, lyginant su kitomis Europos valstybėmis, kibernetinio saugumo užtikrinimo srityje?“ – šiuos ir kitus klausimus Birštone rugsėjo 6 d. 17-18 val. diskusijoje „Kibernetinis saugumas: kokias pamokas išmokome?“ J. Skardinskas aptars kartu su informacinio karo eksperte Donara Barojan, dirbančia Astroscreen startuolyje Londone bei Tomu Montvila, valstybinės įmonės „Oro navigacijos“ Operacinės veiklos departamento vadovu, daug prisidėjusiu rengiant ir įgyvendinant aviacijos saugumo reikalavimus ES ir valstybės mastu. Diskusiją inicijavo valstybės įmonė „Oro navigacijos“. Ją moderuos Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė Margarita Šešelgytė.

Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza rugsėjo 7 d. 14.30-15.30 val. pasisakys diskusijoje „Daiktų internetas: šaldytuvas vėl neužsakė pieno“. Festivalyje „Būtent“ įvairiomis temomis taip pat diskutuos ir Lietuvos kariuomenės atstovai: plk. ltn. Eugenijus Lastauskas, mjr. Tomas Balkus, mjr. Lina Jieznienė, vrš. Tomas Čeponis ir Laimis Bratikas.

Birštone vyksiantis diskusijų festivalis „Būtent!“ organizuojamas jau trečią kartą. Tai atviras, nepolitinis, nemokamas renginys, kurio tikslas – skatinti šalyje diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį įsitraukimą ir gerinti priimamų visuomenei svarbių sprendimų kokybę. Žodis „Būtent!” atspindi tą diskusijos momentą, kai diskusijos dalyviai, pateikę savus argumentus, pasiekia abipusį sutarimą ir supratimą.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Tiesiog įdomu
(2019-09-05 17:25:50)
(5.20.176.16) Parašė:

Kiek zmoniu Lietuvoje turi kibernetinius (ismaniuosius?) saltytuvus? Ar tik Kerzas?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras