2019 m. gegužės 27 d.

 

Kam išdalinta 350 milijonų litų - Lietuvos Respublikos valdžia nežino

Paskelbta: 2012-02-01 06:14 Autorius: ekspertai.eu
Kęstutis GlaveckasKokios politinės partijos ir kiek kasmet gauna pinigų - yra vieša informacija, prieinama bet kuriam norinčiam tai žinoti. Kaip žinoma, kasmetinis visuomeninių organizacijų finansavimas iš valstybės iždo, gerokai viršija politinių partijų finansavimą.Tačiau, kokios visuomeninės organizacijos džiaugiasi biudžetinias pinigais - yra paslaptis.

 

Primename, kad iš nacionalinio biudžeto 2006 m. visuomenininkams buvo skirta 67.4 mln., 2007 m. 80.5 mln., 2008 m. 89.4 mln., 2009 m. 57.7 ir 2010 m. 48.9 mln. litų.

EKSPERTAI.EU, norėdami sudaryti labiausiai šaliai nusipelniusių nevyriausybinių organizacijų dešimtuką, kiek anksčiau kreipėsi į Finansų ministrę. Ministrė atsakymo teigė nežinanti, tiesa, kiek vėliau, nedidelę dalį finansuojamų visuomeninių organizacijų sąrašo išslaptino. Tuomet pagalbos buvo kreiptasi ir į Seimo biudžeto ir finansų komitetą.

Paskutinę sausio dieną, prieš tai kelis mėnesius pagalvojęs, komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas informavo, kad jis taip pat nežino, kam šie valstybės biudžeto pinigai atiteko.

"Atsakydami į jūsų prašymą, pateikti sąrašą visuomeninių organizacijų, kurioms buvo skirtos nacionalinio biudžeto lėšos, informuojame, kad tokia informacija Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nedisponuoja", - sakoma K. Glavecko rašte (su visu aiškinamuoju raštu galima susipažinti ČIA).

Ką čia komentuot... Tačiau atsargiai, nenorom vis tik norisi paklaust - o tai kas žino? Kas visoje valstybėje gali pateikti informaciją, kas ir kokiais tikslais pasidalino netokią ir mažą sumą mokesčių mokėtojų pinigų, viso 349 milijonus 900 tūkstančių litų? Kodėl tai valstybės paslaptis?

Visuomeninių organizacijų finansavimai

Susiję straipsniai:

Pajudėjo ledai: Finansų ministerija išslaptino dalį finansuojamų visuomeninių organizacijų

Visuomenines organizacijas valdžia ženkliai rėmė ir 2010 metais

Ekstrapoliacinė valstybė

 

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai
taip taip
IP 73.111.152.102 | 01:32:37 ...debily blt.......