2024 m. balandžio 25 d.

 

Kakedžiku Vilniuje

1
Paskelbta: 2013-04-09 15:47 Autorius: ekspertai.eu
Kakedžiku. Nuotr. iš kashima-arts.com
Kakedžiku. Nuotr. iš kashima-arts.com

Balandžio 11 dieną, ketvirtadienį, 17.00 val. VDA parodų salėse „Titanikas“, I aukšte (Maironio g. 3, Vilnius), bus atidaryta paroda „Kakedžiku (tapyba ant ritinėlių) šiuolaikiniame Japonijos mene“.

Kakedžiku yra tradicinis japonų tapybos ir kaligrafijos kūrinių eksponavimo būdas. Pats kakedžiku ritinėlis yra gaminamas iš popieriaus ar audinio (dažniausiai naudojamas šilkas). Norint eksponuoti kakedžiku ritinėlį, tereikia jį tiesiog pakabinti virvele ant vinies. Kai kakedžiku nebenaudojamas, jį galima gražiai susukti į ritinėlį, kuris užima visai nedaug vietos.

Nuo senų laikų japonai kabindavo kakedžiku svetainėje tam, kad parodytų savo pagarbą ir svetingumą svečiams.
Kakedžiku tapyboje dažniausiai naudojamos gėlės, paukščiai, kraštovaizdžio motyvai. Mums, japonams, labai svarbus sezoniškumas, todėl  visuomet žavėjomės ir labai vertinome keturių metų laikų grožį. Dėl šios priežasties namų šeimininkas turi parinkti kakedžiku, atspindintį metų laiką ir svečių atvykimo progą.

Pastaruoju metu japonų kasdienio gyvenimo būdas smarkiai pasikeitė ir tapo panašus į vakarietiškąjį, tad retas japonas pasitinka svečius su namuose pakabintu kakedžiku ritinėliu. Šiais laikais kakedžiku ir mums nėra toks artimas ir įprastas dalykas.

Paroda „Kakedžiku (tapyba ant ritinėlių) šiuolaikiniame Japonijos mene“ yra gera proga mums, dalyvaujantiems dailininkams, vėl pajusti nuo senų laikų išlaikytą japonų dvasią, kuriant meno kūrinius tradiciniu japonišku stiliumi. Vieni naudoja šuolaikiškas tapybos priemones, tokias kaip akriliniai dažai ar guašas, kiti - tradicines medžiagas: ryžių popierių, šilką ar japoniškus dažus. Tačiau mes visi stengiamės išreikšti savo meną kakedžiku stiliumi.

Džiaugiamės turėdami galimybę organizuoti kakedžiku parodą Vilniuje. Tikimės, kad Lietuvos žmonėms patiks trisdešimties meno kūrinių paroda, sukurta dvylikos japonų dailininkų, kurių modernus meno pojūtis išreikštas harmonijoje su japoniškąja tradicija – kakedžiku.

Parodos autoriai:
GOTO Minoru, KISHIMOTO Koetsu, WATANABE Toshiko, MINAMI Teruko, YORIFUJI Nana, TANGE Yuko, HIRANO Masako, KIYOHARA Sumiko, TAKAOKA Norio, KIJIMA Takao, SHIROSHITA Mana, TAKASAKI Yoko.

Kūrybinės dirbtuvės „Mažų kakedžikų kūryba“: 2013.04.12 13.00 val. I aukšto salėje
Parodos atidarymas balandžio 11 dieną 17.00 val.
Paroda veiks iki gegužės 4 dienos.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Žaviuosi.
(2013-04-09 19:24:16)
(81.7.96.104) Parašė:

Kepiau japoniškos pieniškos duonos.Sužavėjo filmas apie prie gamtos prisitaikančią Japonijos architektūrą.Sau rašau haiku...



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras