2020 m. sausio 19 d.

 

Kaip Ukraina tapo iš kalifato pabėgusių Islamo valstybės vadeivų namais

10
Paskelbta: 2019-12-02 17:13 Autorius: ekspertai.eu

Lapkričio 15 d. Kijevo teisme užfiksuotas vienas Islamo valstybės vadeivų Al Bara Šišanis, vadinamajame kalifate ėjęs karo ministro pavaduotojo pareigas. Jis vadovavo specialiųjų operacijų ir žvalgybos skyriui. Šis išeivis iš Gruzijos, turimais duomenimis, dalyvavo viešose „netikinčiųjų“ egzekucijose, teroristinėse operacijose užsienyje.

Iki šiol buvo manoma, kad jis žuvęs. Kaip teroristas atvyko į Ukrainą po galimai sėkmingos oro atakos prieš Islamo valstybę Sirijoje, paaiškėjo tik dabar: su padirbtu pasu gyvenęs Turkijoje, vėliau atvyko į Ukrainą, kur dvejus metus ramiai gyveno.

SBU (Ukrainos saugumo tarnybos) duomenimis, A. B. Šišanis iš Kijevo visą tą laiką koordinavo teroristines Islamo valstybės operacijas. Tikrasis jo vardas – Cezaris Tochosašvilis, kilęs iš Gruzijos šiaurėje esančio Pankisio tarpeklio, kuriame didžioji dalis gyventojų – čečėnai. Įvairiais duomenimis, nuo 50 iki 200 šio tarpeklio gyventojų 2012-2014 m. išvyko kovoti į Islamo valstybę. Arabų kalba „šišani“ reiškia „čečėnas“.

JAV teigia ypač nusivylusios tuo, kad Kijevas nesugeba užkardyti prekybos padirbtais pasais. Prieš dvejus metus tarp Ukrainos valdžios ir JAV atstovybės Kjeve dėl to rimtas konfliktas, kaip pasakojo JAV Valstybės departamento tarnautojas Džordžas Kentas (George Kent). Tokia situacija kelią pavojų visos Europos saugumui, nes Ukrainos piliečiai dabar į daugelį ES šalių gali vykti be vizų. Be to, Ukrainoje vyrauja chaosas, jos spec. tarnybos – neprofesionalios.

Todėl, apytiksliais duomenimis, Ukrainoje šiuo metu gyvena šimtai buvusių Islamo valstybės teroristų. Ir ne šiaip sau kokių eilinių, o vadeivių, savotiško kalifato elito. Mažiau gabūs teroristai pasilieka Turkijoje.

Ukrainos valdžia nepranešė, kokiu būdu A. B. Šišaniui dvejus metus pavyko ramiai gyventi Kijeve. Po jo suėmimo lapkričio 15 d. Kijeve, prie SBU prisijungė CŽV ir Gruzijos Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai. Tiesa, apie tai oficialiame SBU spaudos pranešime nepranešama. Galbūt dėl to, kad šios tarnybos dvejus metus nieko nedarė, kad teroristas būtų suimtas.

Šaltinis: independent.co.ukEkspertai.eu primena, kad Lietuva remia Ukrainą ne tik finansais ir karinėmis priemonėmis, bet taip pat komandiruoja daug specialistų ir politikų, kurie padeda mūsų kaimynui geriau įveikti korupciją, sparčiau artėti prie vakarietiškos kultūros ir integruotis į Europos Sąjungą bei NATO.

O oficialus Lietuvos atstovas Ukrainos kare su Rusija Jonas Ohmanas valstybinio transliuotojo eteryje yra informavęs, kad ukrainiečiai šiame kare stengiasi žudyti pirmiausia būtent rusų tautybės žmones.Susiję:


Aiškėja nemaloni tiesa apie žudymus Maidane, Orumo revoliucijos metu

Svarbios žinios iš Ukrainos, tame tarpe ir apie gerą Lietuvos draugą Petro Porošenką

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
10. K To 9. P.S.
(2019-12-06 19:45:00)
(5.20.244.73) Parašė:

Demokratijos pavyzdys: 2000 pradžioj, vykom iš Las Vegas į Chicago per Šiaurė Vidurio Ameriką. Atsipalaidavę Vege, kirtom Utah (Juta) valstijos sieną. Mūsų palydovas (aukšto rango Santa Fe valdininkas) , prieš sienos kirtimą liepė mums išmesti iš auto VISĄ alkoholį sudarančius daiktus! Klusniai sunešėme alų ir visą kitą prie užverstų alkoholiu šiukšlių dėžių. Leidžantis į pakalnę, pamateme šachmatine, skersai kelio sustatytas policijos mašinas. Mus pasitiko tamsaus gimio tamsiaplaukiai policininkai, mandagai ir nuodugnai ištyrė musų auto saloną ir bagažinę. Nieko neradę, išleido! Ufff!... Dar bandžiau piktintis (Amerikoj - visai kita valstybė!) Palydovas - Užtilk! Vėliau , palydovas paaiškino, kad indėnams JAV Konstitucija suteikė Valstijos savivaldą, Valstijos sienos kontrolę, policiją, ekonomiką, vykdomąją valdžią. Tik dabar supratau, iš kur paimta MINSKO-2 analogija.9. K To P.S. 5 K.
(2019-12-06 18:51:01)
(5.20.244.73) Parašė:

Kartais kyla klausimas? Kas yra Demokratija? Galimai esame teroristinių būrių prieglauda? Gal Šalies 'priverstinis' teroristinių burių daugiametis finansinis rėmimas, specialios operacijos, slapti kalėjimai, gydymas, reabilitacija atitinka LR Konstituciją? Anksčiau rašiau : "Mano priešo priešas - mano draugas"? Klausiu, kur mūsų mylimos Valstybės TEISINIO Padorumo RIBA? Ar JŪS nematote, kad, nejučiom, Atsidūrėte Priešo pusėje? Kad po kelių mėnesių, visos Pasaulio MIP gvildens (porošenkos) atsiprašau LR teroristų 'prieglaudos' bylą? Lieptas siauras, bet JŪS turėsite jį pereiti...8. Allah akbar
(2019-12-03 17:48:50)
(168.235.198.151) Parašė:

Gerojam slava!7. cia
(2019-12-03 08:13:44)
(81.97.45.130) Parašė:

G Grabauskas- youtube.com/watch?v=hJ2KF5-mrmg&feature=share&fbclid=IwAR2hZAnnHS3yhUpM-Y_lwF8CeQZqEFsAAb4X1ZByafm3_BUZfHYMnoodPtg6. na independent
(2019-12-02 20:59:47)
(81.97.45.130) Parašė:

o Londone kaip?5. K To 3. K P.S.
(2019-12-02 20:45:47)
(5.20.244.73) Parašė:

"Mano priešo priešas - mano draugas". "laisvai ir be vargo prieglobstį randa aukšti ISIS vadai" ne tik Ukrainoje...4. zinoma
(2019-12-02 20:34:13)
(78.58.24.230) Parašė:

Kad Lietuvoje Kauno zmogzudziu gaujos lenkia net ISIS .? Kiek savizudybiu , nuzudymu nusizudymu , prekyba Zmonemis , jaunuoliai verciami nusikalsti nesti banditams pelna kitaip zudo , isnaudoti sodinami i kalejimus ten dar kiek padirbeja , sukurta narko ,geju , eksperimentu , turto prievartavimo vergiju . Atiminejami paskutiniai namai ir visi tyli pritaria smogikams . Ukraina pradejo visi rupintis ir galo nematyti . Kodel Ukraina nepasirupina lietuviukais ?3. K
(2019-12-02 19:46:44)
(5.20.244.73) Parašė:

Ot, Naujiena, Santariškės, Kauno Klinikos ir Druskininkai ne tokių matė. Atmerkit "Plačiai užmerktas akis". Stebinat.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras