2020 m. liepos 4 d.

 

Kaip politikai Lietuvą įkaite padarė

11
Paskelbta: 2020-03-26 08:01 Autorius: Zigmas Vaišvila
Kovos su koronaviruso fondo vadovė, oficiali Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuotr. facebook.com
Kovos su koronaviruso fondo vadovė, oficiali Rusijos Federacijos valstybės paslaptis, prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuotr. facebook.com

Lietuvą valdantys ir dėl to besirungiantys politikai atsakomybės dėl koronaviruso prisiimti neskuba. Seimas vis nedirba. Š.m. kovo 25 d. Prezidentas, nežinodamas, kuo užsiimti, prisiminė, kad Rusija ir Kinija vis dar grėsmės Lietuvai (matyt, antrai kadencijai siūlys VSD vadovą Darių Jauniškį, patvirtinusį, kad Prezidento rinkimų metu pavaldiniams nurodė rinkti informaciją apie Gitano Nausėdos komandą). Š.m. kovo 25 d. Vyriausybės posėdis patvirtino, kad ir Vyriausybė neskuba prisiimti atsakomybės dėl krizės suvaldymo – vis dar palieka spręsti Sveikatos apaugos ministrui Aurelijui Verygai. Mistinis Vyriausybės komitetas, nenumatytas jokiame įstatyme, anot Sauliaus Skvernelio, patarinės A.Verygai ir koordinuos. O kas priims sprendimus, t.y. kas atsakys už juos? Pagal galiojančius teisės aktus Vyriausybė nutarimus priiminėja ne tik Vyriausybės posėdžiuose priimdama nutarimus, bet ir Vyriausybės pasitarimuose. Tad tiesiog vengiama prisiimti atsakomybę dėl sprendimų suvaldant krizę. Tepriiminėja juos ir toliau atpirkimo ožys – ministras A. Veryga, praradęs medikų pasitikėjimą.

Civilinės saugos įstatymo (CSĮ) 27 str. nustato, kad sprendimus suvaldant valstybės mąsto ekstremaliąją situciją priima Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija (VESK), vadovaujama vidaus reikalų ministro. VESK komisijoje yra visų svarbiausiųjų ministerijų ir valstybės institucijų pirmieji asmenys arba jų pavaduotojai. CSĮ nenumatyta, kad krizės suvaldymo sprendimus priiminėtų Sveikatos apsaugos ministras ir net Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (VESOC) vadovas. Tad ministro A. Verygos pasirašomi įsakymai šioje situacijoje yra ne tik SAM komptenecijos klausimas. SAM ministras A. Veryga pristatomas ir kaip VESOC vadovas. Tačiau kodėl Teisės aktų registre nėra skelbiamas toks Ministro Pirmininko potvarkis, kuriuo pagal CSĮ skiriamas VESOC vadovas?

Kodėl vis didinamas šis teisinis chaosas? Kas atsakys už nekompetetingą ir neatsakingą valdymą? SAM ministras paskelbia vienokią atvykusiųjų izoliavimo tvarką, kurią įgyvendinti nurodo po trijų valandų, o Vilniaus ir Klaipėdos merai paskelbia kitas tvarkas. Suirutė? Taip – jau suirutė.

Kodėl VESK, prieš tai paskutinį kartą posėdžiavusi š.m. kovo 12 d. ir pasiūliusi Vyriausybei paskelbti šalyje valstybės masto ekstremaliąją situaciją, po šios situacijos (karantino) paskelbimo kitą kartą susirinko tik š.m. kovo 24 d., pateikusi siūlymus Vyriausybei.

Nenustebau, kad š.m. kovo 25 d. Vyriausybės posėdis nebuvo viešai transliuojamas „dėl techninių kliūčių“. Manau, ne tik dėl to, kad pagal darbotvarkę per pusvalandį planuota apsvarstyti 39 (!) klausimus (klausimui skirta po 45 sekundes).

Labai naudinga skaityti viešai skelbiamus valdžios sprendimus. Perskaičiau š.m. kovo 24 d. VESK posėdžio protokolą ir amo netekau. Medikai, pažiūrėkite, kaip Jus pakišo politikai – 2020 m. kovo 24 d. VESK pasiūlė Vyriausybei „...iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos tvarkomų valstybės rezervo materialinių išteklių atsargų nuo 2020 m. kovo 25 d. paimti 12000 respiratorių ir paskirstyti juos civilinės saugos sistemos pajėgoms, medicinos darbuotojams ir vaiko teisių apsaugos specialistams pagal poreikį.“!!! Kol kas nepaskelbta, ar Vyriausybė tam pritarė 2020-03-25 d. posėdyje, tačiau žinokime visi, ir pareigūnai, ir medikai – valstybė turėjo rezerve bent 12000 respiratorių, tinkančių net gaisrininkams, bet nedavė Jums jų, net prasidėjus š.m. kovo 16 d. jos paskelbtam karantinui!

Tad ne tik neturėjome reagentų tyrimams, bet ir turint valstybės rezerve respiratorius, Vyriausybė jų neskyrė net medikams! A. Veryga aiškino, kad šeimos gydytojams jie yra pertekliniai! Ar galime pasitikėti mums vadovaujančiais tokiais politikais, melavusiais mūsų medikams, melavusiais mums visiems, kad esame viena geriausiai šiai krizei pasiruošusių šalių?

Šiandien Vyriausybė padidinta atsakomybe teisingai ir pagrįstai gąsdina grėsmės neįvertinančius mūsų tautiečius. Tačiau, visų pirma, atsakingi Vyriausybės nariai turi pažiūrėti į save. Nes jiems dėl galimai nusikalstamo neveikimo taip pat gręsia baudžiamoji atsakomybė.

Š.m. kovo 25 d. LRT eteryje kalbėjęs Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas Europoje Vytenis Andriukaitis šiems savimi ir jų užimomis pareigomis apsvaigusiems Vyriausybės nariams trumpai paaiškino civilinės saugos ir epidemijų suvaldymo pradžiamokslį, būtinumą priiminėti sprendimus išplėstame rate ir būtinai dalyvaujant specialistams. Nepakanka tik viešųjų ryšių tariamų specialistų. Dėkui Dievui, kad iki šios krizės A. Verygai ir Vyriausybei nepavyko įgyvendinti visų reorganizacijų dėl sveikatos apsaugos įstaigų planų – uždaryti aibę ligoninių rajonuose, be jokio pagrindimo formaliais „optimizavimo“ tikslais likviduoti ar reorganizuoti sveikatos apsaugos įstaigas. Tiesa, spėjo atleisti visus SAM darbuotojus ir iš naujo priimti. Pasekmes matome. Svarbu beatodairiškai ir be sveiko proto apraiškų tyčiotis iš taip vadinamo „sovietmečio“, taip pat ir civilinės saugos sistemos, kuriai vietos „demokratiniuose Vakaruose“ neliko.

Nemaloniausia yra tai, kad šios liūdno likimo Vyriausybės pamaina, kurią siūlo Tėvynės Sąjungos veikėjai, yra buvusios Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovavimas laikinajai Vyriausybei. Ji veikia jau nebeslapukaudama – jos „tėvonija“ finansų ministerija, vadovaujama „valstiečio“, o de-facto D. Grybauskaitės pasirinkto kadro, ją paskyrė finansų ministerijos fondo aukoms rinkti vadove. Lyg pati finansų ministerija be šios gelbėtojos negalėtų surinkti aukų. Matant ne valstiečių tariamos daugumos abiejų S. Skvernelio vadovaujamų Vyriausybių sudėtį ir kanceliarijos vadovus, gali apimti neviltis. Paskutiniosios Vyriausybės ministrus S. Skvernelio siūlymu paskyrė ir naujasis mūsų Prezidentas G. Nausėda! Panašu, kad ši organizuota grupuotė jau privertė G. Nausėdą net D. Grybauskaitės pasirinktą D. Jauniškį dar kartą siūlyti VSD vadovu.

Ponai siūlytojai, visų pirma, Seimo nariai, kariška rikiuote žengte marš į darbą Seime!

Tačiau kalbant apie Lietuvos bandomą suvaldyti šios dienos ekstremaliąją situaciją, būtina prisiminti, kaip atsidūrėme tokioje ne tik organizacinio, bet ir teisinio chaoso būsenoje. Iki D. Grybauskaitės prezidentavimo Lietuvoje egzistavo Krizių valdymo centras prie Krašto apsaugos ministerijos. Tačiau 2010 m. vasario 17 d. Vyriausybės, vadovaujamos Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus, nutarimu Nr.145 jis buvo likviduotas. Ir tik 2011 m. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Direktoriaus įsakymu buvo patvirtinti VESOC nuostatai. Gerai, kad bent tiek liko iš sukarintos civilinės saugos sistemos.

Todėl nereikia stebėtis, kodėl Italijos Ministras Pirmininkas Giuseppe Conte pagalbos kreipėsi į Rusijos Federacijos Prezidentą Vladimirą Putiną. O mums belieka tik džiaugtis mūsų „gelbėtoja“ Dalia Grybauskaite – vis tik ji yra tos pačios Rusijos Federacijos valstybės paslaptis.

Panašu, kad pasikliauti mums beliko tik pačiais savimi. Todėl ir Lietuvos Visuomenės Tarybos pasiūlyta kurti Visuomenės ekstremaliųjų situacijų komisija, ar kaip ją vadintume, tampa būtina. Skęstančiųjų gelbėjimas – mūsų pačių klausimas. Todėl nelikime abejingi sau.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
11. Burbulas
(2020-03-27 08:04:06)
(78.58.225.231) Parašė:

Skelbė ,kad Ukmergėje trys ligoniai priarteje prie šimtines išėjo pasigriebę karūną.Pasirodo,kad išėjo dėl kitų susirgimų.Triukšmas Šiauliuose dėl moters ,bet vėl feikas. Paneveźietis verslininkas taip pat buvo apkaltintas,kad atgabeno iš P. Afrikos karūną,bet spauda rašo,kad ne tiesa išėjo dėl kitų ligų. Reikia pasidžiaugti ,kad atsivėręs pragaras medicinos darbuotojams,truputį per juodų debesų properšos pasirodė saules šlakelis,jiems prie vergiško darbo pridės kelis evrus. Statystika skelbia,kad nuo džiovos šalyje išeina kelis kartus daugiau darbinių gyvulių,nei nuo karūnos.Kodel taip ant viso svieto išpūtė karūną,kas jos šeimininkas?10. Vytas
(2020-03-26 17:29:42)
(62.80.225.75) Parašė:

Ši eilinė globalistų sukurta (kaip ir 2007-9 m.) krizė dar vienas įrodymas, kaiplengvai yra apiplėšiami eiliniai žmonės. Gelbėjami, kaip ir 2007/9 metais, bus bankai, stambios korporacijos. Tik mažos "mažųjų" lėšos taps dar mažesnės. Ypač tokiose mažose valstybėse, kaip Lietuva ar Latvija. Ir niekas mažam žmogui neišties rankos. Pasiskolintų milijardų, kuriais taip džiaugiasi ministras Šapoka, net trupinių neragaus eilinis pilietis. Bus gelbėjamos, be bankų ir didelių korporacjų, dar visokie parazitai: visokio plauko teisių gynėjai, NVO, fondai. Manau, kad kapitalizmas tikrai, kaip taikliai pastebėjo vienas internautas, įžengė į savo paskutinę fazę - PARAZITIZMĄ. Nes bent Lietuvoje, tiek bankai, tiek ir stambios kompanijos irgi jau tapo parazitais, naikinančiais savo maitintoją - valstybę.9. Ei, jūs ten
(2020-03-26 17:28:04)
(188.123.231.93) Parašė:

Ei ten, Durnių laive, jūsų laivas todėl ir durnių, nes nesuvokiate, kad jokių partijų neturite: aktorių trupės nėra partijos, jų uždavinys vaidinti.8. zinoma
(2020-03-26 16:53:05)
(78.62.207.16) Parašė:

Seimos iskenteje kankinimus , ir dar kenciantys ju jau niekas nestebina . Bet vistiek stebina , tuoj po paskelbto del korona viruso pavojaus gyvybei visi sukruto ne ieskoti Zmonems apsaugos priemoniu kaukiu, dezinfekcinio skyscio , pirstiniu ir kt priemoniu , kad kuo maziau butu uzkrestu , gelbeti gyvybes , bet tuoj buvo pasakyta apie labai dideliu pinigu 5.5 mldr. skolinimasi . Tuoj sukruto , paskelbe pinigams rinkti fonda . Kam jo reikia , jeigu skolinamasi tokie didziuliai pinigai ?. Fondas gal ir gerai , bet silpnesniems , nusivylusiems , issigandusiems Zmonems , jaunimui tokioje bedoje , kai kalbama apie ligas , mirti labai labai pavojingas . Lietuviukai ne visi gryzo is uzsienio , gali juos teroristine prievarta , jega ,kankinimu smurtu priversti pervesti visus pinigus i si fonda ir is Zmogaus atimti absoliuciai viska . Turto prievartavimo profesionalios gaujos , sektos siaucia ipatingai ziauriai . Pinigu , turto grobimui silnesnes neginamos seimos pasipriesinti negali , pavojinga neatiduoti savo paskutiniu pinigu , turto . Be to teroristai gali naudoti "psichotronini" ar koki tai ginkla , kai Zmogus viska daro pries savo valia . Iki tokio masto isisiautejes nusikalstamumas is ju galima tiketis blogiausio . Be reikalo tokie fondai kuriami , kai Zmones baimeje , neviltyje , nezinia ka smogikai sugalvos . Visiems sveikatos .7. Kur keliauja sie tankai???
(2020-03-26 13:28:11)
(31.17.252.100) Parašė:

gamesoftruth: Niederländische Bahnhöfe... --- tai ne amerikieciu, bet olandu tankai...6. Ministero della Salute (kasdien atnaujinama statistika)
(2020-03-26 13:04:04)
(31.17.252.100) Parašė:

Italijos sveikatos ministerija: Vienas labai svarbus sakinys del koronos statistikos: 7503 mirusiu, sis skaicius gali buti patvirtintas tik tada, kai Istituto Superiore di Sanità patvirtino tikraja mirties priezasti. --- Taigi, 1. Po epidemijos ta statistika gali buti ir koreguojama!!! 2. dar niekas neirode, kad kazkas mire isimtinai del koronos viruso! jei irode, butu idomu zinoti saltini!5. Kas cia vyksta ir kas uz tai atsakingas???
(2020-03-26 12:21:14)
(31.17.252.100) Parašė:

Kas vyksta? - NWO (Naujoji pasaulio tvarka) perima valstybes, istrindama ju sienas ir suvereniteta!!! Tikslas - pasaulis be sienu, valdomas is vieno centro! 1. Pagal UNO migracijos paktus vyksta tautu genocidas, perkeliant ir per prievarta vietiniu tautu atzvilgiu apgyvendinant musulmonus ir afrikiecius! Valdyma is valstybiu perima UNO su kolaborantiskom valdziom ir visokiom nevalstybinem organizacijomis ir fondais! 2. WHO(pasaulio sveikatos organizacija) - viena is NWO organizaciju, panaikinanti valstybiu suverenuma ir ivesdama policine tvarka (namu arestas), panaudodama vyriausybiu aparata! --- Kas kaltas? Ka reikia suimti??? Jei anksciau tai buvo speliojimai ir samokslo teorijos, tai dabar kabalsitai veikia atvirai!!! Ar ne viso to kaltinikas bil geitas? Jis 2019 spalio 18 suorganizavo mokymus Event 201, kur ispranasavo 65 mln mirciu!!! Pasiziurekit, kas Event 201 dalyvavo ir ka jie suplanavo - tas siandien ir vyksta!!! Kas galvojo, kad sovietu sajunga sugriuvo - nusivyle! Ji atgime dar baisesniam pavidale globaliniu mastu! Jos centras ne maskva ir ne briuselis, jos centras - UNO ir visos jai pavaldzios organizacijos!!! --- Kabalistu tikslas - 1 milijardas sucipuotu vergu! --- Keletas faktu pamastymui: Italijoje i ligonines neileidziama ir mirusieji laidojami be artimuju! Ar tikrai jie nuo koronos mire??? Niekas neirode, kad bent vienas mire isimtinai nuo koronos! Vis sneka, kad turejo kitu sunkiu susirgimu! --4. Taip
(2020-03-26 11:21:42)
(84.46.249.47) Parašė:

Biudžetą tvirtina seimas, o jis nedirba. Kaip suprantu jau pats vienas Šapoka (premjeras policininkas)skirstys papildomus 5 mlrd. ir daugiau eurų, nors aišku, kad biudžetas bus deficitinis. Tiesa, jam patarinėja Dargis, Mačiulis ir kt. suinteresuoti, "nusipelnę gyventi geriau", asmenys. Man atrodo dabartinis Seimo pirmininkas per skystas vadovauti krizės metu. Karbauskis, jeigu nenori prisiimti atsakomybės, tegu atsiprašo Puidoko ir pasiūlo jam vadovauti seimui. Dabar kaip tik reikalingas jaunas, energingas politikas, nebijantis veikti. Nereikia bijoti jaunimo, nes Seimas ne premjeras, ne prezidentas, todėl vienasmenių sprendimų priimti negali.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras