2020 m. liepos 5 d.

 

Kaip liberalai pinigų rūšiavimo gamyklą statys

7
Paskelbta: 2013-12-03 10:05 Autorius: Almiras Kopa

2013 m. lapkričio mėn. 26 d. UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“ (UAB „KRATC“) pasirašė sutartį su UAB „NEG Energy“, kuri už 41,6 milijonų litų įsipareigojo Dumpių sąvartyne pastatyti atliekų rūšiavimo gamyklą. Nepakeičiamasis „KRATC“ „ruporas“ Arūnas Liubinavičius šia proga su pasismaginimu užsakė „piarinį“ straipsnį (apmokamą iš mūsų visų mokamos atliekų tvarkymo rinkliavos), džiugiai pranešdamas, jog „KRATC“ ir ES lėšomis bus įrengtos linijos, kurios leis preciziškai išrūšiuoti visas Klaipėdos apskrities komunalines atliekas. 

Pažymint šią „nuostabią“ progą muzikalieji liberalai galėtų net kokią šventę ar mažiausiai džiazo vakarą surengti. Juk, pasak Liubinavičiaus, jau nuo 2015 metų būsime rūšiuojantis miestas; vieninteliai, kurie negausime kažkokių mistinių „ES“ baudų. Gyvensim beveik kaip švedai, kurie yra Europos rūšiavimo lyderiai. Valio! Valio! Valio!!! 

Tiesa, švedai jau senokai nebestato atliekų rūšiavimo gamyklų – jie atliekų rūšiavimo klausimą sprendžia kitaip: sąvartynų pas juos apskritai nėra, nes pas juos veikia labai logiška ir teisinga užstato sistema (kuriai būdami Seimo daugumoje liberalai visais įmanomais būdais priešinosi, ir tik dabar, pasikeitus Seimo daugumai, buvo priimti reikiami šios sistemos įstatymai), kur gyventojui ne tik ekonomiškai labai naudinga priduoti ANTRINES ŽALIAVAS (o ne atliekas!) į patogiai išdėstytus visuose prekybos centruose plastmasės, popieriaus, stiklo, alaus skardinių, elektros lempučių, maitinimo elementų ir kt. surinkimo automatus, bet švedai net gi moka atliekų tvarkymo rinkliavą ne už „kvadratus“ ir net ne už „galvas“, o būtent už konkretų išmestą nerūšiuotų atliekų svorį. Viskas visiškai paprasta: išrūšiuoja tūlas švedas viską: plastiką, popierių, stiklą ir kt., kiša į atitinkamą prekybcentryje esantį „atliekomatą“ (pastarasis atspausdina jam kvituką su suma, kuri prekybos centro kasoje išskaičiuojama iš mokamos už maisto produktus sumos). O viską, kas liko, – išmeta į rakinamą konteinerį, kuris atrakinamas asmeniniu raktu. Išmanusis konteineris tiksliai pasveria, kiek žmogeliukas išmetė. Atvažiavusi atliekų išvežimo mašina kartu su atliekomis nuskenuoja informaciją, koks gyventojas kiek kilogramų į konteinerį išmetė, ir mėnesio pabaigoje visiems gyventojams išsiuntinėja sąskaitas. Tokia sistema yra, pvz., Švedijos Linčiopingo mieste. Tame pačiame, kurio merė Ann-Catherine Hjerdt š. m. gegužės 17 d. lankėsi Klaipėdoje, o mūsų „nuostabusis“ meras jai net tarptautinę konferenciją „atidarė“. 

Nežinau, ar meras ten jai dūdą pūtė, ar šiaip raudoną kaspiną ant praėjimo iškilmingai kirpo, bet spėju neklausinėjo tokių „kvailų“ klausimų, pvz.: „Kaip Jums taip pavyko pasverti išmetamas gyventojo šiukšles?“, nes iki šiol visomis įmanomomis progomis Grubliauskas ir kiti liberalai iki pamėlynavimo kumščiu krūtinę trankė, jog pasverti, kiek koks gyventojas išmeta šiukšlių, techniškai neįmanoma. O jei ir įmanoma, tai, pasak liberalų, taip brangu, kad pastatyti apie 40 tūkstančių Lt kainuojantį požeminį konteinerį yra „žyyyyymiai“ pigiau, nei pakeisti konteinerius į tuos, kuriuose įmontuotos svarstyklės. Matot... Tokie sveriantys konteineriai yra akivaizdžiai per pigūs, nes „visur savo nosis kaišiojantys visuomenininkai“ sugebėjo išsiaiškinti ir paskleisti visuomenei, kad savivaldybė neteisėtai nusavino beveik 11 milijonų Lt atliekų tvarkymo rinkliavos, ir dabar reikia skubiai sugalvoti būdą, kaip tą permoką greitai, iki rinkimų, „ištratinti“. 

Meras mūsų, matot, yra muzikantas. „Googlinti“ jis nemoka. Šio straipsnio autorius norėdamas padėti mūsų „sunkiai triūsiančiam“ merui pateikia keletą nuorodų, kur pastarasis galėtų pasiskaityti, kaip civilizuotas pasaulis šią techninę problemą (t. y. „kaip pasverti kiekvieno gyventojo išmetamas atliekas“) dešimtis kartų pigiau nei požeminiai konteineriai, yra jau senai išsprendę: selectenviro.co.uk, arba corkoco.ie.

„Švedijos žmonės yra žymiai sąžiningesni ir meta tik į savo konteinerį. Pas mus gi žmonės „blogi“ ir visas atliekas išmes į svetimus konteinerius, arba pakelėse“ – jau girdžiu liberalo A. Šulco kontratakuojančius žodžius. Šis politinis personažas jau ne kartą įrodė savo gebėjimą viešose kalbose „nurungti“ bet kokius argumentus. Net ir neturėdamas supratimo, apie ką kalba. Svarbu gi ne ką šneki, o kaip sugebi įtikinti klausytojus. Ką jau ką, bet tai Šulcas tikrai moka. Jei kartais šie žodžiai būtų ne A. Šulco monologas, o civilizuota diskusija, kurioje būtų įsiklausoma į argumentus, aš jam pasakyčiau: tai, kad Švedijoje žmonės socialiai sąžiningesni ir atsakingesni, matyt, yra pasekmė to, kad ten ir politikai yra visai kitokio sąžiningumo nei mūsiškiai. Juk būtent politikai „užduoda“ sąžiningumo toną. Švedijos politikų korupcijos indeksas – vienas mažiausių pasaulyje. Jie sąžiningi, skaidrūs, teisingi, ir... visai ne liberalai. Liberalų švedai niekada nebuvo išrinkę į valdžią. Manau, kad tai yra esminė priežastis, kodėl ten tokie atsakingi ir sąžiningi politikai. Mūsų liberalų propaguojamas begalinis „verslumo vardan pelno“ siekimas yra sudedamoji mūsų politikų korupcijos priežastinė dalis. 

Bet grįžkim į „savo kiemą“. Pasidžiaukim puikia naujiena. Būdamas racionalus lietuvis, gyvenantis ne „Maximos“ pažadais „Apie mažą kainą pagalvota“ (tik va, apie stogą nepagalvota...), vis viena kažkaip nepasitikiu. Kažkur čia turi būti kažkas negerai. Na, negali būti gerai su „liberalia šiukšlių mafija“. Taigi „bėgam“ į „googlę“, kad išsklaidytume šias patirties suformuotas abejones, ir ieškom, kas čia tas toks „žvėris“ UAB „NEG Energy“. UAB „NEG Energy“ interneto svetainės adresas neg.lt. Svetainė tokia „keistokoka“, nes joje net nenurodoma įstatymo privaloma informacija – įmonės kodas, PVM mokėtojo kodas. Paprastai solidžios įmonės skelbia savo padalinių kontaktinę informaciją, sąskaitų numerius. Čia nieko panašaus nėra. Tartum koks „nelegaliai pardavinėjančio mobiliakus entuziasto skelbiu.lt“ stiliaus interneto puslapis su skambiu šūkiu „WE TAKE CARE OF THE WORD“ (oho.... va čia tai bent platus užmojis). Užsiiminėja kompanija visokiais „bizniukais“, pradedant vėjo malūnais, su kuriais taip nuožmiai kovoja ūkininkai, baigiant „saulės elektrinėmis“, kurios mums, paprastiems piliečiams, nesusipratusiems, jog reikia ant nuosavos pievos pasistatyti saulės elementus, pabrangina elektros energijos kainą, berods, penkiais centais. Žodžiu, užsiiminėja viskuo, kur tik galima „skalsų pinigėlį pasidaryti“. Tikri liberalai. Palaikantys „teisingą“ verslumo dvasią. 

Svetainėjėje rekvizitai.vz.lt – matome, jog įmonėje, kuri „laimėjo“ 41,6 mln. Lt konkursą gamyklai statyti: darbuotojų skaičius – 3, SODRA (VSDFV) skola 166.23 Lt (2013-11-28).

Direktorius Saulius Velička – nieko nesakanti pavardė... Bet kai ką sako up.lt straipsnyje „Valstybinė žemė – pigus grobis“: 

Mįslingi veiklos stūmėjai 

Norėjosi išklausyti ir dviejų šio durpių verslo sumanytojų nuomones. Pradėjus skambinti nurodytu telefonu, jis tylėjo arba viršininkai buvo nepasiekiami. Sužinojome, kad UAB „Archstudija“, įsikūrusi sostinėje, Konstitucijos prospekto dangoraižyje, o ūkinės veiklos užsakovė UAB „Gavyba“ – irgi ten pat ir dar reziduoja keliais adresais. Vienas jų Žvėryne, A. Mickevičiaus gatvėje. Tos „Gavybos“ vadovas Saulius Velička. Jis dar vadovauja „Lentvario šilumai“, „Trakų šilumai“, UAB „LAE group“ įmonei „New Energy Group“, UAB „Energijos grupė“, „Energijos žara“, „Vėjo pašvaistė“ ir dar vienai kitai bendrovei, kurių dauguma registruotos vienu adresu. Veikla jų įvairi – nuo vėjo jėgainių iki durpynų. Tik, regis, kiekvienam naujam projektui vis sukuriama nauja bendrovė. Kas padės įminti Ostapu Benderiu dvelkiančias mįsles? Ar Aplinkos ministerija pabus iš letargo?

Adresas: Trakų 8-8, Vilnius. Bėgu į google street view ir matau, kad šiuo adresu sostinės senamiestyje stovi patriušęs namas, šalia kažkokia kebabinė įsikūrusi (net klaipėdiečiams gerai pažįstama „GiNoV“ teplionė šalia puikuojasi.

Trakų 8-8, Vilnius

Bet įmonės svetainėje neg.lt nurodomas adresas Konstitucijos pr. 9-41, Vilnius (t. y. „Europos“ prekybos centras). Matyt, šiame senamiesčio name klientų nepriiminėja, o tik „protingosios galvos“ sėdi. Neabejoju, kad pabaigusi atliekų rūšiavimo linijos statybas įmonė turės tiek pinigų, kad galės suremontuoti ne tik namą Vilniuje, Trakų g. 8, bet dar ir kebabinės fasadą padažyti, teplionę nuvalyti.

Turės, jei nebankrutuos. O jei bankrutuos? O jei bankrutuos – tai tada visi kreditoriai, įskaitant KRATC, kaip tai ir nustato Akcinių bendrovių įstatymas, dalinsis turimą įmonės turtą, kurio „pradžia“ yra akcinis kapitalas. Įdomu, koks gi tas turtas? „Bėgam“ į Registrų centro savitarnos svetainę registrucentras.lt, ieškom įmonės UAB „NEG Energy" išplėstinio juridinių asmenų registro išrašo. Žiūrim, ką turim.

UAB „NEG Energy" išplėstinio juridinių asmenų registro išrašas

Įmonė, gyvuojanti viso labo porą metų, turinti tris darbuotojus ir 10 000 LT akcinį kapitalą, pasirašo su mūsų „KRATC“ 41,6 MILIJONŲ LITŲ sutartį ! O gal UAB „NEG Energy“ turto jau turi ar kažkokius užsakymus yra atlikusi? Bėgam į tą pačią Registrų centro svetainę, žiūrim balansą ir įmonės pelno nuostolio ataskaitą. Bet įmonė, „laimėjusi“ 41,6 milijono litų rūšiavimo gamyklos statybai, turi balansinio turto „net“ už 12 638 Litus, 2011 metais veiklos nespėjo vykdyti, 2012 metais gavo 115 Lt pajamų iš finansinės investicinės veiklos, susimokėjo 17 litų pelno mokestį ir metus baigė su 98 litais grynojo pelno.

Bet gal už šios įmonės „stovi“ kokia nors didelė užsienio „motina“, kuri savo „kūdikiui“ duos reikiamus resursus tai „KRATC“ rūšiavimo linijai pastatyti? Žiūrim rekvizituose, kad vienintelis akcininkas – UAB „NEW ENERGY GROUP“. Ogi vadovas tas pats Saulius Velička, šįkart darbuotojų – keturi, registruotas visai kitoje griuvenoje, net skola SODRAI „rimtesnė“ – stabiliai auga nuo praeitų metų gruodžio ir šiandien sudaro 7207 Lt. Nesuprantu, kaip „vyrams“ taip pavyksta, nes mano darbovietė vieną kartą pavėlavo sumokėti SODROS mokestį – tai jau po savaitės SODRA užblokavo visas įmonės sąskaitas ir skolą pati nusirašė. O šie su skola SODRAI sėkmingai dirba net metus. Ir dar kaip dirba: dukterinės įmonės laimi konkursus po 41,6 mln. Lt.

UAB „NEG Energy“ registrų pateiktame išraše nurodyta, kad 2013 m. spalio 16 d., vos mėnesį iki „šlovingosios“ sutarties pasirašymo, bendrovės direktoriumi paskiriamas Orentas Strikaitis (žr.: ve.lt, bendrovės „Progresyvus verslas", kuriai priklauso „Manto namai", savininkas Orentas Strikaitis, vadovauja Orentas Strikaitis)

Matome, kad dabartinis UAB „NEG Energy“ vadovas Orentas Strikaitis ne tik „tobulai“ sutaria su praktiškai visomis partijomis, bet dar ir yra neeilinis bankrotų specialistas. 2013 m. rugpjūčio 30 d. jo vadovautai bendrovei UAB „Progresyvus verslas“ iškelta bankroto byla, o jau po pusantro mėnesio jis įdarbinamas UAB „NEG Energy“ direktoriumi, kuri turėdama ~12 tūkst. Lt turto ir tris darbuotojus, pasirašo sutartį su „KRATC“ dėl 41,6 mln. Lt vertės projekto.

Apie „NEG/NEW Energy“ randu dar įdomesnių straipsnių: tarp UAB „Groslita“ ir UAB „Energesman“ esama ir kitų sąsajų. „Groslita“ registruota tuo pačiu adresu kaip įmonė „NEG Energy“, kuriai vadovauja Saulius Velička. Jis kartu yra ir vienintelis akcininkas bei vadovas kitos įmonės – UAB „New Energy Group“, kuri yra viena iš keturių didžiausių minėto konkurso laimėtojų – UAB „Energesman“ – akcininkų. Ir UAB „Groslita“, ir UAB „NEG Energy“ įsteigtos 2011 metų rudenį vienu adresu (Trakų g. 8-8, Vilniuje), nors abiejų įmonių steigėjos skirtingos: „Groslitą“ įsteigė „Magistratus“, o „NEG Energy“ steigėja ir vienintelė savininkė – „New Energy Group“.

Registrų centro DELFI pateiktais duomenimis, V. Banys valdo 19 proc. įmonės akcijų. Panašiais akcijų paketais disponuoja trys bendrovės: „Segestra“ (20 proc.), „AEnergija“ ir „New Energy Group“. Pastarosios dvi įmonės, beje, registruotos tuo pačiu adresu: Konstitucijos pr. 9-41, Vilnius.

Dabar jau tas 41 milijonas „kapeikomis“ tegalimas vadinti, nes rimti vyrai su „KRATC“ sutarė. Keista tik, kaip čia Klaipėdos liberalai su amžinai kritikuotais „rubikonininkais“ sutarė? Zuokas, kurį žiniasklaida nuolat kaltina proteguojant Rubikoną, šiaip jau irgi liberalas. Išlindus „Zuoko rubikoninėms ausims“ nejučia prisiminiau prieš porą dienų Lietuvos ryto TV rodytą laidą, kur N. Puteikis kartu su Zuoku „mušė“ į tuos pačius „vartus“, kad D. Grybauskaitė stumia milijardinį šiukšlių verslą. Prisiminiau ir Vakarų ekspreso informaciją, kad „KRATC“ lankėsi STT. Lygiai prieš 10 dienų iki „šlovingosios“ sutarties pasirašymo STT domino „KRATC“ viešieji pirkimai ir kai kurie jų dalyviai. Tiesą pasakius, dabar jau pasimečiau, dėl kokios priežasties jie ten lankėsi: ar kad „pasirašyti norėjo“, ar atvirkščiai  – kad „pasirašyti nenorėjo“. Bet kuriuo atveju, neturiu vilčių, kad ta STT ką nors „išSTTešnis“ – jie gi brangiai mokamas paslaugas teikia. Tik išskirtiniams. Labai aukštiems. Žyyyymiai aukštesniems nei Arvydas Sabonis. Sabonis – nykštukas, lyginant su tais, kuriems STT teikia paslaugas.

Bet kuriuo atveju matome, kad vyksta labai didelių pinigų dalybos. Mūsų visų šiukšlės ir jų rūšiavimas – smulkmenėlė visame šiame dideliame „žaidime“. Mums liberalai neleis patiems rūšiuoti kaip švedams. Nes jei mes išrūšiuosim – tai nebus poreikio rūšiavimo gamyklą ne tik statyti, bet ir eksploatuoti. Juk, pasak A. Liubinavičiaus, toje pastatytoje gamykloje darbą galės gauti net 46 (spėčiau... liberalams artimi giminaičiai ar šiaip reikalingi) žmonės. Ir atlyginimas bus ne prastesnis nei „KRATC“ darbininko: pvz., po ~3300 Lt per mėnesį. Jei miestiečiai patys išrūšiuos – tai nebus ne tik galimybės įdarbinti savus, bet dar ir Fortum‘as neturės, ką deginti. Nes jei panagrinėsime slepiamą nuo visuomenės UAB „KRATC“ direktoriaus metinį pranešimą už 2012 metus – UAB „KRATC“ priėmė ir sutvarkė ~70 tūkst. tonų mišrių komunalinių nerūšiuotų atliekų. Fortum'ui kažkodėl sutartimi įsipareigojo tiekti 100 tūkstančių tonų per metus (Fortum‘as tvirtina, kad jam dar trūksta 140 tūkst. tonų atliekų deginti ir bando pakeisti įstatymą, draudžiantį atsivežti atliekas iš kitų regionų). Pirmus kelerius metus gelbės senos nerūšiuotų atliekų atsargos Dumpių sąvartyne. Kad galėtų patiekti 100 tūkst. tonų per metus, UAB „KRATC“ net laikiną rūšiavimo liniją nusipirko, kuri pradėta eksploatuoti 2013 m. kovą.

Visa tai yra dabar, kol dar negalioja užstato sistema, kuri žymiai sumažins nerūšiuotų atliekų kiekį 2015 metais. T. y. laikinos rūšiavimo linijos pajėgumas viršija Klaipėdos regione surenkamų nerūšiuotų atliekų kiekį. O tai kam tada statom rūšiavimo gamyklą? Susizgribau, kad anksčiau minėtame A. Liubinavičiaus straipsnyje nė žodžiu neužsiminta apie statomų linijų pajėgumus. Nėra vienintelės „smulkmenėlės“ – rūšiavimo gamyklos našumo. O gal mums jos apskritai nereikia? Gal šiukšlių rūšiavimas yra tik priedanga, kad tinkamai „išrūšiuotų“ nerūšiuotą pinigų srautą? Liberalai pinigų srauto išrūšiuot nesugeba, tai sudarė sutartį su tokia „europinių pinigų rūšiavimo specialiste“ UAB „NEG Energy“, kuri pasirūpins, kad po rūšiavimo liktų patenkinti tiek liberalai, tiek kitos partijos?!

Net nebeaišku, ką tuomet degins Fortum'as? Juk tik Švedijoje Fortum'as degina tam, kad sutvarkytų atliekas. Sudegina atliekas, pagamina šilumą, kurią tiekia savo dalininkams-piliečiams, iš pelenų pagamina asfaltą, o iš pelno moka švedų pensininkams pensijas. O pas mus gi tai visai kitaip – mes gi liberalų vedami siekiam kuo didesnio pelno. Fortum‘as, kaip normali kompanija, prisitaiko prie „vietinės sociokultūrinės-ekonominės aplinkos“ ir taip pat siekia gauti kuo didesnį pelną pas mus SAVO pensininkams. Tai dabar „KRATC“ įsipareigojo tiekti 100 tūkst. tonų per metus, nors surenka viso labo 70 tūkst. Lt. O kaip jie tai sugebės vykdyti, kai žmonės rūšiuoti pradės? Vargu, ar dar tęsis Klaipėdos gyventojų mažėjimo problema!? Visai pražus tie Švedijos pensininkai!

Akivaizdu, kad šiukšlės ir rūšiavimas – yra tik priedanga dideliam pinigų „rūšiavimui“. Ant šios „triūbos“, iš kurios reaktyviniu greičiu čiurškia europiniai pinigai, gerai praskiesti mūsų visų sumokėta rinkliava, pastaruosius dešimt metų godžiai apsižergę sėdi liberalai. Aš ir jūs čia – tik smulkmė. Liberalų supratimu mūsų paskirtis – tik dirbti ir mokėti pinigus jiems. Kai mes pradėsime mąstyti ir uždavinėti nepatogius klausimus – mums pasakys: „Štiš... Eikit iš čia. Jūs, visuomenininkai, mums tik maišot. Mes čia rimtus reikalus tvarkom.“ Užsirakins devyniais raktais savivaldybėje, pasiskirs „vieną langelį“ už pusantro milijono litų ir rodys savo principus. Jei tokių antivisuomenininkų atsiras dauguma, tai surengs kokią šventę. „Džiazo“, „Jūros“... – nesvarbu. Galbūt net kokią burlaivių ar „Volvo“ regatą. Svarbu, kad alkoholio būtų daug, kad jūsų smegenys atsijungtų ir kad jūs net nesuprastumėte, kaip ir kokių paslaugų tarifais jūs apmokate tuos „nemokamus“ renginius. Kažkas protingas yra pasakęs: „Brangiausia yra nemokama meilė“. Liberalai šį posakį ištobulino – „didžiausius pelnus galima gauti per nemokamus renginius“. Bet gal laikas pamatyti, kad jie dabar rūšiuoja mus, ir imtis veiksmų – išrūšiuoti juos?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
7. Kodėl jie taip desperatiškai
(2013-12-03 21:36:28)
(81.7.96.104) Parašė:

elgiasi seime?Tai kelia įtarimą.6. Raigerdas
(2013-12-03 21:16:33)
(93.203.48.211) Parašė:

Aš taip pat pritariu žemiau pasirašiusiems komentatoriams, kad straispnis parašytas puikiai. Svarbiausiai labai tiksliai charakterizuojama situacija. Bet su liberalais čia dar tik truputėlis atskleista machinacijų. O jeigu paimti dar giliau pagabinti, tai toks dvokas gali pakilti, kad net nosis reikės užsikimšti. Vieną kartą V. Grucenzūrauskas, kai dar tik pradėjo savo politinę karjerą, nuo liberalų partijos organizavo labdaringą akciją vaikams su sutrikusiu intelektu. Buvo sukviesti Klaipėdos žurnalistai, kuriems buvo nurodyta, ką jie turi aprašyti. Aišku, protingesnius tėvus pribloškė pasakymas, kad vat, jeigu stosite į muzikantus į Klaipėdos konservatoriją, tai priimsiu be konkurso. Taigi, svarbu pažadėti ir nesvarbu, kad tai nerealūs dalykai, bet jam svarbu pažadėti. O tai, kad šitie vaikai ypatingi ir kad jiems nederėtų šnekėti tokių nesąmonių, tai V. Grucenzūrauskas šito nesupranta. Tokie dalykai jo intelektui yra neprieinami.5. Julius
(2013-12-03 15:05:54)
(195.182.92.162) Parašė:

Nežinau, ar autorius žurnalistas, ar ne, bet straipsnį tikrai galima vadinti puikiu žurnalistinio tyrimo pavyzdžiu, ko senai nemačiau ir negirdėjau "medijos" korifėjų išspaudose...4. stasys
(2013-12-03 13:44:43)
(78.63.67.199) Parašė:

Įdomus str.3. Puikus straipsnis
(2013-12-03 13:23:23)
(81.7.95.210) Parašė:

Kažkas gerai paruošė namų darbus2. IRENA
(2013-12-03 11:14:05)
(78.61.121.33) Parašė:

NA VA,LIBERALAI NETURITYS NAMŲ---DABAR PASISTATYS.1. Benas
(2013-12-03 10:43:28)
(78.62.185.144) Parašė:

Gerai, kad Lietuva neturejo ir neturi prezidento, kitu atveju tokio bardelio nebutu. Lietuvos modelis panasus i Somalio piratuParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 Naujausi
„Delfi.lt“ redaktorei šmeižto byloje talkina valstybė – už mokesčių mokėtojų pinigus
21 Visa tai atskleidžia netyčia ne tuo adresu išsiųstas laiškas.
Šveicarų istorikas atskleidžia barbariškus JAV ir teroristinės organizacijos CŽV metodus
15 Šiuo metu JAV nuteikinėja Rusiją ir Vokietiją vieną prieš kitą.