2020 m. birželio 2 d.

 

Kaip krioktų Matulas ir Šimonytė, jei būtų jų paklausyta nekaupti rezervo?

12
Paskelbta: 2020-04-02 12:08 Autorius: Juozas Dapšauskas, Sveikatingumo metų iniciatorius
J. Dapšauskas.
J. Dapšauskas.

Prisiartinus prie Lietuvos koronaviruso pandemijai opozicija ir žiniasklaida, suprasdamos padėties rimtumą ir būtinybę susiteklti, nes negalima žaisti su ugnimi, elgėsi santūriai.

Galime pirmiausia prisiminti Seimo plenarinį posėdį kovo 17 d., kai opozicija ne trukdė, o balsavo už valdančiųjų pateiktus projektus, kaip reta. Įstatymai buvo priiminėjami vienbalsiai, Seimo posėdį galima peržiūrėti čia:

Apie 2 savaites buvo stebėtina opozicijos kritikos pauzė, prie jų gana prisiderino ir žiniasklaida. Tačiau po kovo 23 d. „Vilmorus“ paskelbtos apklausos, kad 2 trečdaliai Lietuvos gyventojų palaiko Vyriausybės priemones ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos asmeninis reitingas ženkliai kilo į viršų, prasidėjo nepagrįstos kritikos banga ir beatodairiškas, pasitelkiant ir melą, chaoso kėlimas. Kaip galima vertinti kovo 31 d. opozicinių jėgų veiklą Seime, jei ne akivaizdžiu cinizmu, puota maro metu. Visomis išgalėmis trukdyti priimti reikalingus sprendimus koronaviruso situacijai suvaldyti.

Įdomus ir žiniasklaidos tono pasikeitimas „po pauzės“, kas labai atsispindi antraštėse. Jei tekste net nieko sensacingo ir valdžios negebėjimo susitvarkyti su situacija nėra, bet antraštės jau sukuria tokią nuotaiką, kad viskas slysta iš po kojų, neva tvarkomės nepalyginamai prasčiau nei kitos šalys. Ar jau žiniasklaidos priešrinkiminės sutartys pasirašytos su partijomis dėl jų palankumo?

Kitų šalių pavyzdžiu valdantieji įregistravo įstatymo projektą, kad 50-100 proc. padidinus atlyginimus pandemijos židiniuose dirbantiems medikams. Štai įsikiša konservatorių frakcijos atstovai Antanas Matulas su Raimundo Martinėliu, kad būtina pakelti ženkliai visiems medikams atlyginimus. Ar reikia būti kažkokiu išminčiumi, kad suprastum tokį dalyką: mažėjant įplaukom į biudžetą, pakelti tokiomis didelėmis sumomis atlyginimus yra logiška ir įmanoma? Tad akivaizdu, kad toks įstatymo pakeitimo registravimas proceso eigoje yra tik bandymas sužlugdyti proceso rezultatyvų užbaigimą.Gaila, pasisekė sustabdyti priėmimą. Tada TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis inicijuoja kitą neeilinį Seimo plenarinį posėdį medikų algoms didinti, ką tik priėmimą sužlugdę.

Reikia atkreipti dėmesį ne tik į konservatorių, bet ir liberalų ėjimus. Dar prieš posėdį buvo sutarta, kad pateikimo stadijoje Seimo nariai gali nebūti salėje, kad išvengus kontaktų, o dalyvauti stebėdami savo kabinetuose. Bet štai iššoka pustuštėje salėje Simonas Gentvilas ir Liberalų frakcijos vardu pareikalauja nukelti pateikimo klausimo į kitą posėdį. Kur logika? Neeilinis posėdis ir sušauktas tam, kad tie klausimai būtų pateikti.

Kaip ne kartą stebina prezidento Gitano Nausėdos blausi pozicija į tokį opozicijos keliamą chaosą – nei 6, nei 9. Pareiškia, kad jam visiškai neįdomu, kas kaltas, kalti visi, o aš, Lietuvos abstraktusis viršaitis, esu kažkokia nekaltai pradėta virš visų esanti neutrali dvasia. Ta pozicija visiškai nepateisinama. Kritikuoti visus ir neįvardinti elementarių faktų, kas yra kas.

Ar prezidentas yra toks kvailas, ar tik tokiu apsimeta? Suprantama, kad jei taip pareikštų koks prasčiokas, neturintis nei laiko, nei gebėjimo, ar tuo labiau būtinos pareigos gilintis ir verinti, būtų suprantama, bet ne prezidentui: „Politikavimas pačia blogiausia to žodžio prasme ir man visiškai neįdomu, kas dėl vakarykščio fiasko kaltas, ar dešinieji, ar kairieji, ar viršutiniai, ar apatiniai. Kalti visi, nes sprendimas nepriimtas“.

Po tokio G. Nausėdos „nesvarbu“, kas kaltas, visi esate kalti, pasipylė ir kunigaikštystės dvaro politologų komentarai, kad visas Seimas – tiek valdantieji, tiek opozicija elgiasi niekšiškai. Neva jau prieš posėdį turėjo pozicija ir opozicija susitarti, koks bus sprendimas. Ir vėl, jei taip sakytų koks paprastas žmogus, nesekantis visumos ir detalių, būtų suprantama, bet kai taip komentuoja aukščiausiai klasei priskiriami politologai, tai tendencingumas.

Prisiminkime vos prieš kelis mėnesius kai kurių Seimo narių pareiškimus. Tvirtinant šių metų biudžetą liejosi kritika dėl kritikos iš konservatorių frakcijos atstovų Ingridos Šimonytės ir Mykolo Majausko bei socialdemokratės Rasos Budbergytės - reiškė įvairius pasipiktinimus. Ką jau bekalbėti apie pirmu smuiku griežusį chaoso kėlėją A. Matulą. Visi kriokė, kaip valdžia apsižergia pinigų maišą, jo neleidžia būtinoms reikmėms – gydytojų atlyginimų didinimui, naujų vaistų kompensavimui, taip žmonės pasiunčiami miriop. Dabar ne tik burnas bet ir apatinę dalį suraukę apie rezervo kaupimo nereikalingumą nebekalba. Užsiima kitokia ciniška veikla.

A. Matulas kartu su I. Šimonyte įnirtingai kritikavo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) rezervo kaupimą, kad juos reikia tiesiog dabar pat panaudoti medikų atlyginimams ir naujiems vaistams kompensuoti, o ką būtų sakę ar rėkę dabar, kai ištiko kritinė situaciją ir to rezervo krizinėje situacijoje gyvybiškai reikia, bet jo nebūtų?

Susiję:

Šimonytė, Landsbergiai, Grybauskaitė – tai pavardės su kuriomis keliamės ir su kuriomis gulamės   

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
12. Algis
(2020-04-04 17:59:46)
(84.15.185.186) Parašė:

Maziau rasynek o geriau eik dirbti per savo gyvenima tokiu rasytonu buvau sutikes labai daug11. -10. Jonas
(2020-04-03 11:05:57)
(84.46.252.153) Parašė:

Liūdną teisybę parašėte, Gerbiamas Jonai.10. Jonas
(2020-04-03 10:58:10)
(78.60.196.155) Parašė:

4. Rinkėjas (2020-04-02 16:19:33) (188.69.209.117) Parašė: Gydytojai , aišku ne visi, daug dirbo, bet ir daug keliavo po pasaulį, ir vežėsi į Lietuvą koronavirusą ir apkrėtinėjo , aišku ne visi, kitus savo kolegas prie kavutės , besilankydami savo antrose ar trečiose darbavietėse. Tokio neatsakingumo būna žmonės , kurie yra išpaikinti pinigų gausos , kuriems nebuvo įskiepyta atsakomybė už savo veiksmus. Tai , aišku, taikytina ne visiems : ne visi medžiai kreivi miškuose... O sugadina šį daktarų klaną tai ,kad neatskirta privati daktaro veikla nuo valstybinės veiklos, tai pati didžiausia nuodėmė. Prasideda lenktynės dėl pinigų, korupcija , atmestinas savo pareigų atlikimas. Pažiūrėkite kur atsidūrė JAV sveikatos apsauga dabar ; ten pagrinde privati sveikatos apsauga.9. Augis
(2020-04-03 08:02:46)
(62.80.225.11) Parašė:

Konservai ir liberalai kenkėjai, žiniasklaida parsigaveliai, kad jums liežuviai nudžiutu, suskiai!8. Mindaugas
(2020-04-03 07:49:44)
(78.56.238.76) Parašė:

Valdžioje rezervas kaupiamas rinkimams (jokie įstatymai nesaugo)...nesuspėjo. Prisiminkime: ką su 1 milijardo rezervu darė - Kirkilas su Blinkevičiute.7. Stasys
(2020-04-02 21:52:23)
(90.137.11.176) Parašė:

Su jumis pilnai sutinku.Noreciau kad ši straipsnį perskaitytų LR prezidentas ir dvaro........6. Vytas
(2020-04-02 20:53:18)
(62.80.225.75) Parašė:

Apie opozicijos kliedesius nėra ko ir kalbėti. Bet klaidas, padarytas tai epidemijai prasidėjus reikštis, reikia taisyti. Priekinis burys kovotojų su virusu turėjo būti aprūpintas viskuo nuo pat pirmos dienos, tame tarpe ir adekvačiu atlyginimu. Gerai, kad po truputi padėtis taisoma. Bet abejonės kyla, tame tarpe, ir pirmiausia, dėl D.Grybauskaitės skyrimo kovos su virusu fondo vadove. Juk tai visai ne Karbauskio komandos žmogus. Matyt ir Šapoka dirba dviems ponams.5. pilietė
(2020-04-02 18:15:28)
(78.57.211.246) Parašė:

Viskas labai teisingai išsakyta. Ačiū.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras