2020 m. sausio 20 d.

 

Juodosios propagandos girnos sukasi visu greičiu

28
Paskelbta: 2012-08-07 13:43 Autorius: ekspertai.eu

Nuo Irano Islamo Respublikos susikūrimo 1979-aisiais, nuvertus provakarietišką šachą, šią šalį nuolat puldinėja juodosios propagandos meistrai (nekalbant jau apie vakarų rankomis suorganizuotą žiaurų karą su Iraku, pasibaigusį tik 1989 metais). Iš kur kyšo jų ausys, niekam ne paslaptis, tačiau kartais propagandininkų fantazija pranoksta net kino industrijos šedevrus. Naujausia „antis“: Irane atidarytas Talibano biuras.

Talibanas ir Iranas

Šią „naujieną“ liepos 31-ąją į pasaulį paleido „Wall Street Journal“, pareiškęs, kad Tehranas „plečia ryšius“ su Talibanu ir suteikė šiam teisę įkurti savo biurą rytų Irane. Laikraštis teigė, kad Talibano vadovybė, vadinama Quetta Shura (pagal Pakistano Queta miesto pavadinimą), dar gegužės pabaigoje įsikūrė Irano Zahedano mieste, esančiame prie Afganistano ir Pakistano sienų.

Rugpjūčio 3-iąją Irano Ambasada Ankaroje paneigė šiuos laikraščio teiginius. Tuo tarpu Talibano atstovas Zabiuallah Mujahid šį sausį pareiškė, kad vykstant deryboms su JAV Talibanas pasiekė preliminarų susitarimą įkurti savo biurą Katare. Baltųjų rūmų spaudimą patiriantis Afganistano prezidentas Hamidas Karzajus priėmė JAV sprendimą leisti įkurti Talibano biurą už Afganistano ribų.

Dar praėjusį gruodį Afganistano vyriausybė atšaukė savo ambasadorių Katare Khalidą Ahmadą Zakariją, protestuodama prieš „slaptas derybas“ tarp Dohos (Kataro sostinės) ir JAV bei Vokietijos dėl Talibano biuro Katare įkūrimo.

Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Raminas Mehmanparastas taip pat paneigė vakarų žiniasklaidos pareiškimus dėl neva Tehrano suteikto leidimo Talibanui atidaryti savo biurą Irano Islamo Respublikoje. „Iranas pripažįsta tik teisėtą Afganistano valdžią“, - pabrėžė R.Mehmanparastas. Kalbėdamas apie gerus, kaimyniškus santykius tarp Irano ir Afganistano, šis Irano valdžios atstovas priminė, kad oficialusis Kabulas Irano Islamo Respublikoje turi ambasadą ir konsulatą.

Sirijos įkaitų dramos tąsa

Juoda katė tarp vakarų palaikomo Kataro ir kai kurių kitų valstybių perbėgo ir dėl šiuo metu vykstančios įkaitų dramos Sirijoje. Iranas pareiškė, kad dėl pagrobtų 48 piligrimų, iš kurių trys jau nužudyti, kaltos banditus pasamdžiusios JAV, Kataras ir Turkija – šalys, kurios palaiko banditizmo siautėjimą Sirijoje jau daugiau nei metus.

„Turkijos vyriausybė atsakinga dėl to, kad suteikia prieglobstį šioms ginkluotoms grupėms net ir tada, kai jos atlieka kriminalinius veiksmus, pavyzdžius, įkaitais paima Irano žmones“, - rugpjūčio 6-ąją pareiškė Irano užsienio reikalų viceministras Arabijos ir Afrikos šalims Hosseinas Amiras Abdollahianas. Pasak jo, atsakomybė tenka ir Kataro vyriausybei. „Verta paminėta, kad JAV atvirai tiekia ginklus ginkluotoms grupėms, todėl nusiuntėme oficialų raštą, skirtą JAV vyriausybei, į Šveicarijos ambasadą. Jame rašoma, kad Vašingtonas atsakingas už mūsų piliečių gyvybes Sirijoje“, - sakė viceministras. Jis patvirtino, kad trys iš 48 įkaitų tikrai buvo nužudyti.

Madžliso (Irano Parlamento) Nacionalinio saugumo ir užsienio politikos komiteto narys Kazemas Džalalis pareiškė, kad Iranas „visus, kurie palaiko teroristus, laiko atsakingais dėl pagrobtų iraniečių piligrimų gyvybių“. K. Džalalis pridūrė, kad prie sąmokslo nuversti valdžią Sirijoje prisideda Turkija, Kataras ir Saudo Arabija.

Ginklų kontrabanda į Siriją

Tai – ne tik Irano valdžios atstovų nuomonė.

Sirijos Nacionalinės Tarybos (SNT) atstovė Bassma Kodmani per Prancūzijos radijo stotį „Europe 1“ patvirtino, kad Saudo Arabija ir Kataras yra tarp valstybių, kurios tiekia „lengvus ir konvencinius“ ginklus banditams Sirijoje.

„Tai – Kataras, Saudo Arabija, dar gal šiek tiek Libija, kurioje liko ginklų po mūšių“, - sakė ji. Pasak B. Kodmani, banditai desperatiškai ieško, kur gauti ginklų, ir patvirtino, kad kai kurios šalys juos aprūpina pinigais, kad galėtų jų nusipirkti juodojoje rinkoje. B. Kodmani pabrėžė, kad banditai ieško ir galingesnių ginklų, kad galėtų atakuoti Sirijos Oro pajėgas. Nuo 2011-ųjų kovo į Siriją kontrabandos būdu iš Libano ir Turkijos buvo atgabentas didelis kiekis amunicijos, taip pat – ir raketų bei prieštankinių pabūklų.

Jungtinių Tautų pozicija – bėgti į krūmus

Panašiose situacijose vakarų galingųjų kontroliuojamos Jungtinės Tautos (JT) niekada nepasižymėjo drąsa. JT atšaukė savo stebėtojus iš didžiausio Sirijos Alepo miesto dėl „pablogėjusios situacijos“. Pasak JK atstovės Josephine‘os Guerrero, apie 20 neginkluotų stebėtojų praėjusį savaitgalį buvo grąžinti į JT biurą Damaske.

JT Generalinis sekretorius Ban Ki-munas atsisakė pasmerkti 48 iraniečių pagrobimą. Ban Ki-muno atstovas Martinas Nesirky‘is į žurnalistų klausimus apie įkaitų dramą Sirijoje rugpjūčio 6-ąją pasakė tik tiek: „Šiuo metu neturiu ką pasakyti. Akivaizdu, kad [šioje dramoje] dalyvauja ne viena šalis, nemanau, kad norėčiau tai detalizuoti“.

Kaip matome, juodosios propagandos mašina dirba 24/7 režimu, todėl artimiausiu metu tikriausiai sulauksime naujų kaltinimų Iranui bei teisėtai Sirijos valdžiai.

[gallery order="DESC" columns="2" orderby="post_date"]

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
28. paulius
(2013-10-06 01:35:14)
(69.105.223.214) Parašė:

zmones mielieji!atsipeikikite....ar galetu teisiskai isrinkti kubilius,degutiene,landzbergas,grybauskaite,melianas zudyti mus ir musu vaikus taip kaip sirijoje.manau kad gal negaletu.todel ir sirijoje asadas kurio nepazistame negaletu taip daryti.bet pedofilija nebuvo bet nuzudyti jau berods 13 nekaltu zmoniu.sirijoje virs 115 000.bet kaltu pedofilu niekas neiesko,kaip ir kaltu del tu sirijos auku.bet kalti ne tik viesai kalba,raso.bet ir toliau grasina ir grasina27. Nusivažiavo
(2012-08-08 15:47:17)
(84.240.30.77) Parašė:

Galėtų ekspertai tokių niekalų ir nespausdinti, nes kompromituojasi. Man ši rašliava primena pigias rusiškas TV "sensacijų" laidas. Kitą kartą parašykite apie undinėles sibire arba driežažmogius valdančius žemę.26. Eugenijus Eugenijui
(2012-08-08 12:00:21)
(78.62.255.4) Parašė:

Gerbiamasis atsiradote tarp komentuojančių neseniai,todėl gal nereikėtų seniai komentuojančio vardu pasirašinėti?Aš apie "islamiškajį barbarizmą" nieko nerašiau.Gal pabandykim kaip nors geranoriškai atskirti savo komentarus.25. Eugenijui
(2012-08-08 11:28:55)
(84.15.117.200) Parašė:

"Islamiškas barbarizmas"? Jūs islamofobas? Kur matote barbarizmą? Senovinėse civilizacijose, kai dar nei Europos, nei JAV (t.y. vakarų) nebuvo? Pasidomėkite, kaip gyvena Islamo pasaulis - ten nieko panašaus į "barbarizmą" nėra. Jūsų mąstymas primena kryžiaus žygių laikus. Siūlyčiau praplėsti savo mąstymą, pasidomint, kas vyksta pasaulyje. Rushdie - ne iranietis, o pakistanietis. Jis ne "pakritikavo Irano mulas", o išleido knygą "Šėtoniškos eilės", kurioje atvirai ir šlykščiai išsityčiojo iš Korano. Kadangi jis buvo musulmonas, žinojo, kas jam gresia. Jam buvo skirta fatwa (įstatyminis aktas), pagal kurią gresia mirties bausmė. Lygiai tas pats gresia žmogžudžiams, kurie žudo žinodami, ką daro (kad jiems gresia įkalinimas iki gyvos galvos, kitose šalyse - mirties bausmė).24. Eugenijus
(2012-08-08 10:50:54)
(78.58.201.235) Parašė:

Kare vykstančiame tarp vakarietiškos civilizacijos ir islamiško barbarizmo,autorius yra antrojo puseje.Aš siulau jam persigalvoti ir štai kodėl:kai iranietis Rušdis pakritikavo Irano mulas,jam buvo paskelbtas mirties nuosprendis,o autoriui už bet kokius pasisakymus tikrai niekas negresia...23. algis
(2012-08-08 07:09:18)
(78.60.2.142) Parašė:

Nu ir straipsnis!Taip ir kvepia prejusio amziaus antikapitalistine propaganda.Ka, komunizmo smekla jau vel sliauzioja?Sitas ,,pisaka,, galetu pavyzdziui pamineti, kad 133 salys balsavo uz grieztu sankciju rezoliucija,o Rusijos ir Kinijos vedami ,,superdemokratiniai,, Baltarusijos, Kubos, Venesuelos, Irano ir pnasiu 12 rezimu balsavo pries.22. d3
(2012-08-07 22:30:54)
(78.62.70.83) Parašė:

vienas kosmonautas , trys isdavikai generolai ir "politologas" - tai visa Sirijos laudis?21. d3
(2012-08-07 22:23:39)
(78.62.70.83) Parašė:

oho, kiek pasikausciusiu specialistu svaigsta. Sirijos pilieciai laukia - nesulaukia, kada juos nato ims bombarduoti, o tai Asado rezimas alkaidai trukdo masiskai pradet juos skersti, kaip LibijojeParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras