2020 m. birželio 1 d.

 

Jungtinės paramos ugnimi valdymo pratybos: skirtingi šalių orlaiviai ir operacijos visą parą

1
Paskelbta: 2020-05-17 12:35 Autorius: ekspertai.eu

Gegužės 11–14 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje vyko daugiašalės Jungtinės paramos ugnimi integravimo pratybos, kuriose dalyvavo 3 NATO šalių orlaiviai ir Specialiųjų operacijų pajėgų, Sausumos pajėgų ir NATO Priešakinių pajėgų bataliono Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai.  

Pratybų metu skirtingu paros laiku – dieną ir naktį, Jungtinės paramos ugnimi valdymo grupės derindami veiksmus su orlaiviais  treniravosi vykdyti karines operacijas, esant koncentruotai oro gynybai bei veikiant kompleksinėje aplinkoje. Tai buvo pirmas pratybų etapas, o gegužės mėnesio antroje pusėje pratybos bus tęsiamos.

Pratybose dalyvavo ir JAV KOP strateginiai bombonešiai B-1B „Bone“. Šių bombonešių praskridimas virš Vilniaus gegužės 11 d. demonstruoja nepajudinamą JAV įsipareigojimą Lietuvos ir viso regiono gynybai bei strateginių oro pajėgų galimybę operatyvią galimybę reaguoti į galimas grėsmes. Šis skrydis buvo planuotas ir turėjo būti kaip viena iš JAV pratybų „Europos Gynėjas 2020“ sudedamoji dalis. Šios pratybos dėl pasaulinės Covid-19 pandemijos buvo modifikuotos ir sumažinta jų apimtis.

Pratybose Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai taip pat valdė NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių Ispanijos Karinių oro pajėgų naikintuvus F-18 „Hornet“ ir Jungtinės karalystės karinių oro pajėgų naikintuvai „Eurofighter Typhoon“ naikintuvai.

NATO oro policijos misija COVID-19 viruso kontekste ir toliau vykdoma. Tiek Lietuvos, tiek ir užsienio kariai nuolatos tęsia savo užduočių vykdymą, žinoma, su tam tikrais apribojimais. Tačiau šie apribojimai netrukdo koviniam pajėgumui bei užduočių vykdymui. Šiuo metu laikomasi karių srautų valdymo bei higienos taisyklių. Naujai atvykę kariai testuojami, jiems sudaromos specialios apgyvendinimo ir vykimo į užduoties vietą sąlygos.

Nuo gegužės iki rugpjūčio  Baltijos šalių oro erdvėje patruliuoja Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos karinės oro pajėgos. 53-jai NATO oro policijos misijai Baltijos šalyse vadovauja Ispanija. Ispanijos kontingentas patruliuoja  su šešiais naikintuvais F-18 „Hornet“, o juos sustiprina Jungtinės Karalystės kontingentas su trimis naikintuvais „Eurofighter Typhoon“. Šiai misijai pastiprinimą iš Estijos teikia Prancūzijos karinės oro pajėgos su keturiais naikintuvais „Mirage 2000“. Iš viso Baltijos šalių padangę vasarą saugos 13 naikintuvų.

NATO oro policijos misijoje dalyvaujantys sąjungininkų kontingentai budi nuolatinėje parengtyje ir yra pasirengę reaguoti į įtartiną veiklą šalia aljanso sienų.

NATO oro policijos misija Baltijos šalyse vykdoma nuo 2004 metų, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo Aljanso narėmis. Po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje 2014 metais, NATO oro policijos misija Baltijos šalyse buvo sustiprinta.

Misijoje Baltijos šalyse budintys sąjungininkų naikintuvai dažnai kyla perimti prie Baltijos valstybių oro erdvės priartėjusių Rusijos naikintuvų, kurie dažnai nesilaiko tarptautinių saugios aviacijos taisyklių. Praėjusiais metais sąjungininkų naikintuvai buvo pakelti apie 200 kartų.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Jiems ne baisios karūnos
(2020-05-18 10:57:27)
(78.58.225.231) Parašė:

Kaip spauda minėjo ,kad vien iš USA. dalyvauja .pratybose 30.000 karių,o kiek iš kitų NATO valstybių ir nei vienas nesergą užkratu. Anei 2metrų, distancijos anei kaukių ,anei skiepų,anei vakcinų,kurios sako dar ne sukurtos.Taip jie jauni aktyvus,užsigrūdine turintis gelezinę imuninę,valgantis sveiką eko maistą gerentis švarų vandenį ir kvėpuojantis oro mišinį kuriame yra 78% azoto,21% deguonies, ir 1% azono. YouTube paskelbtas bauginantis straipsnis “ US dirbančios “medikes“ klinikoje išeivies iš Ukrainos ,kad ten pas juos užkrato košmaras.Taip kaip ten dirbęs ir ne vienus metus gyvenęs ten likę kursiokai,bendradarbiai,pažįstami pranešą priešingybę.Gal kam yra naudinga panika? Peterburgo profesorius virusologas pranešė ,kad griūnant sajuzui jų mieste ligų susirgimai išaugo 80% 250/ net 800% .Nes sustojo gamyklos ,fabrikai,įmones įstaigos ,transportas. Ir didele ateities ne žynomybe .Žmones sukrėtė nepaprasta situacija,vaikams ,tevams,nėra kuo maitintis.Praejus metams ,kaip padetis pagerėjo be gydymo dingo milžiniški susirgimai,kurių niekas ir pagydyti ne įstengė rašo gerb. Profesorius. Bočiai mums paliko priesakus :”Pats (pati)save susigriauže.”Būk drąsūs ir išdidūs.”Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras