2020 m. liepos 3 d.

 

JT: visos konflikto šalys Sirijoje blokuoja humanitarinę pagalbą

Paskelbta: 2014-04-24 07:41 Autorius: ELTA, ekspertai.eu
JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas. Nuotr. wikimedia.org
JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas. Nuotr. wikimedia.org

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas apkaltino visas Sirijos pilietinio karo šalis „grubiais tarptautinės teisės pažeidimais“, nes jos neleidžia suteikti humanitarinę pagalbą, skelbia BBC.

Ban Ki-moonas paragino JT Saugumo Tarybą imtis veiksmų, kad būtų įgyvendinta vasarį priimta rezoliucija, kuria reikalaujama suteikti humanitarinę pagalbą nuo karo nukentėjusiems civiliams. Ataskaitoje nenurodoma, kokių priemonių taryba turėtų imtis.

Antroje Saugumo Tarybai skirtoje ataskaitoje dėl rezoliucijos Ban Ki-moonas teigė, kad beveik 3,5 mln. civilių būtina pagalba, taip pat vaistai, medicininė priežiūra.

Aktyvistų teigimu, per trejų metų pilietinį karą Sirijoje žuvo apie 150 tūkst. žmonių, milijonai buvo priversti palikti namus.

Vasarį priimtoje rezoliucijoje visos konflikto šalys raginamos leisti krovinių konvojams kirsti mūšių ribas ir sienas.

Ban Ki-moonas pabrėžė, kad Sirija tebėra „išties iššūkių reikalaujanti vieta darbui“, ir pridūrė, kad situacija blogėja.

Pasak BBC korespondento, Didžioji Britanija, JAV ir Prancūzija svarsto naują rezoliuciją dėl baudžiamųjų priemonių prieš prezidento Bašaro al Asado vyriausybę, tačiau neabejojama, kad ją užblokuos Rusija.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras