2020 m. vasario 26 d.

 

JT ataskaita apie chemines atakas Sirijoje tikriausiai bus paskelbta pirmadienį, teigia Prancūzija

Paskelbta: 2013-09-12 10:54 Autorius: Naujienų redaktorius
Jungtinių Tautų vėliava. Wikipedia.org nuotr.
Jungtinių Tautų vėliava. Wikipedia.org nuotr.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent'as Fabiusas ketvirtadienį sakė, kad Jungtinių Tautų (JT) inspektoriai, kurie tyrė rugpjūčio 21-osios cheminio ginklo ataką Sirijoje, savo ataskaitą „tikriausiai“ paskelbs pirmadienį, praneša „Reuters“.

Diplomatai sakė, kad ataskaitoje tikriausiai nebus kaltinama nė viena konflikto Sirijoje pusė, bet joje bus pakankamai detalių, kad būtų galima numanyti, kuri pusė atsakinga. Priklausomai nuo to, kas bus skelbiama ataskaitoje, ji gali tapti svarbiu objektu Rusijos ir Vakarų derybose dėl tarptautinės Sirijos cheminių ginklų kontrolės.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį susitiks Ženevoje ir bandys susitarti dėl cheminio ginklo naikinimo strategijos.

L. Fabiusas sakė, kad beveik nėra abejonių, jog ataką rugpjūčio 21 dieną įvykdė Sirijos prezidento Bašaro al Asado pajėgos. Pasak L. Fabiuso, Sirijos prezidento pajėgos turi tūkstantį tonų cheminių ginklų.

Anksčiau diplomatai sakė, kad JT ataskaita gali būti paskelbta pirmadienį, jau šį savaitgalį arba vėliau kitą savaitę.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras