2020 m. balandžio 1 d.

 

J. Stoltenbergas: NATO visąlaik klydo

25
Paskelbta: 2019-02-22 16:51 Autorius: ekspertai.eu

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas (Jens Stoltenberg) Miuncheno saugumo konferencijoje pripažino, kad NATO visąlaik klydo, nes esą labai sunku numatyti ateitį. Pateikiame ištraukas iš jo ilgos kalbos, kurią visą galite perskaityti atsidarę žemiau esančią nuorodą arba pasižiūrėti vaizdo įrašą.

Mes nesugebėjome numatyti Berlyno sienos griūties. Mes nesugebėjome numatyti Rugsėjo vienuoliktosios atakų. Ir mes nesugebėjome numatyti ISIS iškilimo. (...)

Mano pirmasis darbas - ekonomisto pozicija Centriniame statistikos biure Norvegijoje, kur mes bandėme nuspėti naftos kainas. Ir mes visąlaik klysdavome. (...)

Vienas mano pagrindinių tikslų yra NATO reforma. (...)

Nuo 2016 metų NATO sąjungininkės Europoje bei Kanada gynybai išleido papildomą 41 mlrd. dolerių. Kitų metų pabaigoje ši suma bus išaugusi iki 100 mlrd. dolerių. (...)

Esminis veiksnys pokyčiuose yra Kinijos iškilimas. Yra didžiulis potencialas partnerystei ir politiniam dialogui. NATO ir Kinija jau yra kartu dirbusios kovoje su piratais prie Somalio krantų. Ir mūsų kariai nuolat bendrauja. Bet Kinijos iškilimas taip pat yra ir iššūkis. (...) Mes atstovaujame beveik milijardui žmonių, pusei pasaulio ekonominės ir karinės galios. (...)

Po BREXIT'o 80 proc. NATO gynybos lėšų ateis iš ES nepriklausančių valstybių. (...)

Pirmąsyk istorijoje turime kovai pasirengusius karius Baltijos šalyse ir Lenkijoje, anksčiau to nebuvo. Jų nėra daug, apie tūkstantį, bet jie pasirengę kovai. (...) Jei kuri nors iš šių šalių bus užpulta, NATO bus ten nedelsiant.

Šaltinis: nato.int

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
25. Mindaugas
(2019-02-25 15:40:12)
(194.0.160.129) Parašė:

prezidente sake kad kainos po euro ivedimo nekils kariuyomene nesugebejo ivykdyti prezidentes isakymo24. Vytas
(2019-02-24 17:18:30)
(46.249.171.21) Parašė:

Kuo galima tikėti - Vakarų (JAV, UK ir kt.) lyderiais ar Rusijos lyderio žodžiais? Atsakymas neabejotinas ir vienareikšmis - tik V.Putino žodžiais. Vakarai tiek prisimelavo dėl Irako, Sirijos, Libijos, dėl NATO nesiplėtimo į rytus ir t.t., kad net nekyla jokių abejonių dėl, kuo tikėti.23. K kaip tik šiuo metu
(2019-02-24 08:59:46)
(5.20.244.73) Parašė:

Ru 24 TV rodo Krymo "okupacijos" medžiagą, nesakau "faktus". Spręskite Patys.22. šernius >> 18.
(2019-02-23 21:51:27)
(109.69.67.17) Parašė:

O dėl karinio biudžeto, tai Rusijos jis mažesnis palyginus su JAV ~15 kartų, o jeigu įskaičiuoti ir NATO biudžetą, tai mažesnis ~30 kartų. Dėl socialinių sąlygų, vakaruose ilginant pensijinį amžių niekas net cypteli, tai esą neišvengiama, o Rusijoje - tai padarius, verkia LT konservantai :). Beje, Putinas nenorėjo didinti pensijinio amžiaus, bet už tai nubalsavo visos vietinių valdininkų šaikos (išskyrus Čečėnijoje), tai pensijinis amžius buvo padidintas, bet įvestas tam tikras socialinis paketas. Labai įdomu stebėti kas bus toliau - po truputį valomi visokie persiryję liberastai, sakyčiau, teigiamos tendencijos Rusijai.21. šernius >> 18.
(2019-02-23 21:49:46)
(109.69.67.17) Parašė:

Sarkazmas tai gerai, o aš apsimesiu, kad jo nesupratau ir jums visiškai pritarsiu :). Ir dar pridėsiu iš viršaus, jau ne sarkastiškai. Prieš Rusiją šiuo metu vykdomas: A) ekonominis karas (sankcijos vos ne kas savaitę) - rusams nuo to gyventi šiuo metu sunkiau, bet ūkis kyla ir vystosi, nes dabar gaminama vietoje, o sankcionieriai prarado didelę rinką; B) diplomatinis - JAV atėmė ir tam tikras ambasadas ir pasiuntinius išvarė, ir "izoliavo" (visokiuose G7). Na ir kas gavosi? Rusai išvarė proporcingai pasiuntinių (amerikiečių skaičiumi išvarė daugiau nei buvo išvaryta rusų - verkė JAV žvalgybininkai), atėmė pastatus iš JAV simetriškai, o "izoliacija" baigėsi šnipštu, nes per G7 susitikimą be apsimėtymo saldainiais nieko nebuvo sutarta, o va G20 susitikimas parodė - kas yra kas, be to dabar į Maskvą skraido krūvos politikų kaip į darbą :); C) informacinis karas - rusai puola visus ir visada, bet kuo daugiau puola, tuo mažiau kas ta tryda tiki ir vakarų propagandastai verkia, kad jie pralaimi šį karą. Jau dabar delfiai visokie, nesvarbu apie ką rašo, bet būtinai straipsnyje turi paminėti kaip blogai Rusijoje :))). Va ir tamstai reikia plušti išsijuosus :); D) Proxy karai - Sirijoje, tai koks rusų lėktuvas numušamas, tada neužilgo atsitinka viena kita avarija pas pindosus su krūva lavonėlių. Žodžiu, karas vyksta pilnu pajėgumo, gerai dar kad, ne visai karštas, nes tada "likę gyvieji pavydėtų miruosiems"; E) na ir pilnai aktyvizuota penktoji kolona Rusijoje (ta pati pensijinė reforma).20. K
(2019-02-23 20:57:34)
(5.20.244.73) Parašė:

NATO - Įrankis dominanto SVAJONĖMS.19. Dzukas > 18.
(2019-02-23 20:45:18)
(93.100.87.209) Parašė:

Suprantu tamstos sarkazma - kai nera argumentu, galima tik pagieza lieti. Siuo metu nera tokio, kuris galetu pulti Rusija. Tai zino ir rusai ir amerikonai. Siaip, zodine tryda ivairiu "tigru" nuo juros iki juros, savaime aisku uzknisa. Kad didina karine galia, rusai daro teisingai. Jie pakeite TSRS taktika - kiekis jiems nereikalingas, jie pasieke kokybe, kuria ir tobulina pastoviai. Socialine gerove Rusijoje, paskutinius 4-5 metus, nepagerejo, bet ir nepablogejo. Ta socialine Rusijos gerove, ne visiems pasiekiama Europoje, o nepatenkinti zmones buvo ir bus visada. Visiskai nebandau tamsta kuo nors itikinti, nes tai neturi jokios reiksmes. Galeciau tamstai surasti internete - ka sako vokieciai apie socialine gerove Rusijoje, palyginus su Vokietija, bet jus ir pats, jeigu noretumet, lengvai tai atrastumet. Deja, jusu uzduotis visiskai kita, bet tai niekaip neturi itakos Rusijos socialinei gerovei, na o mulkinti lietuvius - ne jus pirmas, ne jus paskutinis.18. to 17. Dzukas
(2019-02-23 20:22:25)
(84.15.182.237) Parašė:

O iš kur tamsta ištraukėte, kad Rusija ką nors ir kada nors užpuolė? Kaip tik atvirkščiai: tai Rusiją visi iš visų pusių tik puola ir puola, o ji,vargšė, visą laiką tik dėl gynybos priversta didinti savo karinę galią, net socialinės gerovės sąskaita. Gerai dar kad Rusijos žmonės supranta tą išorinių priešų grėsmę ir visada pasiruošę iškęsti visus nepriteklius vardan savo valstybės karinės galios. Šlovė didvyriškai rusų liaudžiai!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras