2020 m. balandžio 7 d.

 

Joe Bidenas: būkite tikri, mes atsakysime į bet kokią agresiją prieš NATO partnerius

7
Paskelbta: 2014-03-19 15:16 Autorius: ELTA, ekspertai.eu
JAV viceprezidentas Džo Baidenas Vilniuje susitiko su Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite ir Latvijos valstybės vadovu Andriu Berziniu. Nuotr. Martyno Ambrazo (ELTA)
JAV viceprezidentas Džo Baidenas Vilniuje susitiko su Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite ir Latvijos valstybės vadovu Andriu Berziniu. Nuotr. Martyno Ambrazo (ELTA)

Lietuvoje viešintis JAV viceprezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) patvirtino NATO įsipareigojimų kolektyvinei gynybai tvirtumą.

Vilniuje kreipdamasis į Lietuvos ir Latvijos prezidentus Dž. Baidenas pabrėžė, kad jo kelionės tikslas buvo patvirtinti abipusį įsipareigojimą kolektyvinei gynybai.

„Prezidentas Obama norėjo, kad aš asmeniškai atvykčiau paaiškinti tai, ką jūs jau žinote – pagal Penktąjį NATO sutarties straipsnį mes atsakysime į bet kokią agresiją prieš NATO partnerius. Būkite tikri, kad mes į savo atsakomybę žiūrime labai rimtai”, – į Lietuvos ir Latvijos valstybių vadovus kreipėsi Dž. Baidenas.

Jis pridūrė, kad JAV pasiryžimą saugoti Baltijos šalis įrodo NATO oro policijos misijos tęstinumas ir apsaugos sustiprinimas.

„Šiandien neturėtume klausti, ką JAV gali padaryti Baltijos šalims. Reikėtų klausti, ką mes galime nuveikti kartu. Baltijos šalys parodė galinčios būti lyderėmis Europoje. Estijos, Latvijos ir Lietuvos kariai kartu petys į petį darbuojasi su amerikiečiais Afganistane ir kitose konflikto zonose. Žinau, kad prezidentas B. Obama norėtų, kad jūs atvyktumėte į NATO šalių narių susitikimą Pietų Velse, kur būtų užtikrinta, kad NATO gali vykdyti visus savo įsipareigojimus”, – teigė J. Bidenas.

Jis be užuominų leido suprasti, kad JAV yra Baltijos šalių ir Ukrainos žmonių pusėje ir pasisako prieš Rusijos agresiją.

„Kol Rusija eis savo tamsiu keliu, ji susidurs su didėjančia politine ir ekonomine izoliacija”, – sakė JAV viceprezidentas.

Savo kalbą Vilniuje jis baigė žodžiais: „Telaimina Dievas jūsų šalis ir mūsų kariuomenes.“

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
7. Arūnas - Darijui
(2014-03-19 18:33:25)
(86.38.13.15) Parašė:

Anksčiau aiškinai, kad tautiečiai Lietuvos negins. Dabar, kada Nato patvirtina ginsianti mus, tai tau vėl blogai. Gal apsispręsk pagaliau ko nori. O jei neturi nuomonės, tai taip ir sakyk.6. Supratau
(2014-03-19 18:19:58)
(78.56.111.32) Parašė:

Ekspertai.eu ir kitu dienrasciu etatinis "korespondentas" yra Pikasas :):)5. Darijus
(2014-03-19 17:44:12)
(188.69.214.241) Parašė:

O kas yra NATO? Tai JAV okupacinės kariuomenės padalinys. O mulkiai tuom džiaugiasi?4. vai me>>Pikasilui
(2014-03-19 17:32:19)
(84.55.18.34) Parašė:

Gal tamsta ir visatą sukūrei?Matau, kad nuo kuklumo, jums mirtis negręsia.3. Pikasas to 2nr
(2014-03-19 17:06:30)
(78.62.86.131) Parašė:

Iš mano ankstesnio komentaro nurašėte?2. vai me>>Pikasilui
(2014-03-19 16:30:47)
(84.55.18.34) Parašė:

Ko verti Vakarų lyderių pazadai, mes matome perskaitę Budapešto sutartį, kurioje JAV ir Didzioji Britanija garantuoja Ukrainai, jos teritorijų vientisumą, atsisakius atominio ginklo.Taigi, Vakarų pašlemėkai išdūrė Ukrainą, kaip išdūrė Lenkiją 1939m ir Lietuvos partizanus pokario metais.Tik, paskutinis beprotis gali tikėti, kad JAV, dėl Lietuvos okupacijos, pradės atominį karą su Rusija.1. Pikasas
(2014-03-19 15:39:54)
(78.62.86.131) Parašė:

Tokios viešnagės didžiausio mūsų “skėčio” vienam iš vadovų labai svarbi mūsų saugumui. JAV požiūris į Rusijos agresiją Ukrainoje atitinka NATO, ES ir kitų demokratinių šalių, tuo pačiu ir Lietuvos požiūrį. Tuo pat metu provokatoriai – snaiperiai vykdo teroristų funkcijas pagal specialią užduotį. Kai Ukrainos armijos kariai nenaudojo jokių karinių apsigynimo priemonių, “žali žmogeliukai”, prisipirkę parduotuvėse automatų ir karinę transporto techniką buvo gerokai drąsesni, Tada bent jau moterimis ir vaikiais nesidangstė. Terorizmas visame Pasaulyje privalo būti už įstatymo ribų. Ir visai nesvarbu ar jis pavienis, grupinis ar net valstybinis. Kaip ir terorizmo tikslai visiškai nesvarbūs, nes visa tai nukreipta prie žmoniją. Ir kai koks teroristinę akciją vykdantis valstybės vadovas pradeda aiškinti, kad tai “vsio zakonno”, tai jis praranda teisę atstovauti tokią valstybę, kuri siekia demokratijos ir teisingumo. Rusijos imperija Ukrainoje siekia ne teisingumo, o prievartinės agresijos prieš nepriklausomą valstybę. Dauguma šalių visuomenėse yra įvairių tautų gyventojų. Perdalinti valstybių ribas pagal susikūrusias tautines bendrijas kariniu būdu – naujo pasaulinio karo pavojaus kėlimas. Epitetai režimams priskiriami pagal jų atliekamus veiksmus. Šiuo metu Rusijos režimas tapo didžiausiu pavojumi Pasaulio taikai. Jo vadai elgiasi panašiai, kaip ir fašistiniai ir bolševikiniai režimų lyderiai. Karinė Rusijos režimo ekspansija prieš Ukrainą nužymėta smurtiniais ir teroristiniai veiksmais. Visa tai palydima totaliniu informacijos blokavimu ir įžūliu melo skleidimu. Nors melo kojos trumpos ir melagis pagaunamas prie kiekvieno kampo, tačiau tai demagogų aktyvumo neatšaldo. Kai pradedama pezėti apie radioaktyvius pelenus Jungtinių Valstijų vietoje, tai šiuolaikinėje apsiginklavimo situacijoje tai visai nejuokinga. Branduolinė ginkluotė yra ir pavojus ir stabdys agresijai. JAV kartais pavadinama Pasaulio policininku. A.Čekuolis teigė, kad pasaulis be tokio policininko taptų gerokai mažiau saugus. Tuo metu Rusijos branduolinę galybę valdantis “caras” labiau panašus į raudoną raištį turintį draugovininką, kuris nuolat dairosi kas “otkato” nedavė ir tuo nusipelnė sudorojimo. Tik viena didelė nelaimė ištiko – Sojūzas subyrėjo. Prezidentas V.Putinas lyg ir žadą tą “didžiausią klaidą” ištaisyti. Žinoma, KAM ministro J.Oleko tai neliečia, nes jis tikisi gal net iki Seimo rinkimų pratempti, nuosekliai kenkdamas bet kokiam šalies apsigynimo stiprinimui. Liūdina, kad neatsiranda mažo berniuko, kuris drąsiai apie jo “neprašaunamą liemenę” pasakytų. Nėra nei tos liemenės, nei tų drapanų… Yra tik įprastinė demagogija, migdanti patiklius klausytojus.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras