2024 m. balandžio 26 d.

 

Po referendumo britai išloš bet kuriuo atveju

2
Paskelbta: 2016-06-18 08:27 Autorius: Vytautas Jonas Kazlauskas

Britų parlamentarės Džo Koks nužudymas gali būti panaudotas kaip politinė priemonė, susijusi su BREXIT, pareiškė politikas Nikas Grifinas (Nick Griffin).

Šie žodžiai sukėlė didžiulę pasipiktinimo bangą, tačiau N. Grifinas greičiausiai teisus. BREXIT išties smarkiai sukrėstų Jungtinės Karalystės gyvenimą, todėl jos valdžia nenori, kad šalis paliktų ES. Kita vertus, ekspertai tvirtina, kad britams kaip tik pasisektų, jei jie atsikratytų Briuselio įstatymų, kurių prikurta net 23 000.

Dž. Koks nužudymas jau pamirštas, dabar skaičiuojama, kokią naudą šalis gautų likusi arba nelikusi ES. Šios politikės mirtis smarkiai padidino ES šalininkų skaičių.

Tačiau visa tai tik iliuzija. ES mechanizmas buksuoja, o kas geriau gali tai pastebėti, jei ne vieną galingiausių valiutų pasaulyje turėję britai.

Kuo žavus išėjimas iš ES? Tai savotiškas gaivaus oro gūsio įkvėpimas, grįžimas prie šaknų, svaro, nacionalizmo gerąja ir blogąja prasme sukliestėjimas.

Taip pat manoma, kad neišėjusi iš ES Jungtinė Karalystė imtųsi naujos ES formavimo: šis ėjimas žirgu primena britų pasiekimus, kurie kažkada atrodė nerealūs: Tečer žaidimai su biuždetu, Meidžoro su euru, Bleiro su Šengenu, Kamerono su didesne politine integracija.

Likusi ES Jungtinė Karalystė taip pat būtų lyderė, nes ES piliečiai šiuo metu yra gana nusivylę gyvenimu didelėje sąjungoje.

Taigi, bet kuriuo atveju, karalienė pradeda ir laimi.

Tiesa, ekonomikos gairės kiek keistųsi (taip dažniausiai nutinka tenkinant karalių ambicijas): milžinės Tata, Nissan, Honda, Unilever išeitų iš Jungtinės Karalystės, nes, jai esant ES, jos turi pusės milijardo žmonių rinką.

Lieka vienas neatsakytas klausimas: kur šuo pakastas, kodėl tiek sumaišties dėl BREXIT? Atsakymas paprastas: viena ar kita forma (dabar Tautų sandraugos pavadinimu) britų imperija jau daugybę metų yra didžiausia ir įtakingiausia pasaulyje. Taigi, kaip serai, lordai ir galiausiai Jos Didenybė nuspręs, taip ir bus. O apie galimus slaptuosius protokolus ir kokia BREXIT (vienu ar kitu atveju) nauda britams ir ES, sužinosime po kažkiek laiko. Gali būti, kad negreit.



„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. senis
(2016-06-18 18:14:55)
(213.226.131.133) Parašė:

jeigu JAV juridiskai iteisins ES kaip savo kolonija, pasirasydama laisvos prekybos ir paslaugu sutarti, Anglija kolonijoje neliks. Jeigu iseis dabar, reiskia dar Obamai Merkel parduos 500 milijonu ES gyventoju JAV koncernu naudai. Referendumo balsu skaiciuotojai jau zino kaip skaiciuoti. Per Jonines zinosime ir mes.



1. trumpai
(2016-06-18 14:04:50)
(78.61.53.31) Parašė:

Britai ir taip turi iskirtines teises o dabar naudingu išimciu sau tik dar padaugės.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras