2020 m. birželio 4 d.

 

J. Džiugelis nesigailėdamas įgėlė G. Nausėdai

9
Paskelbta: 2019-05-22 07:28 Autorius: ekspertai.eu

Iš žaliųjų valstiečių pas Žmonių partiją perėjęs Justas Džiugelis paskelbė pranešimą „VRK prašoma nedelsiant pateikti Prezidento rinkimų kampanijų finansinės stebėsenos apibendrintus duomenis“.

Politikas kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), prašydamas pateikti ir viešai paskelbti Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų politinės reklamos stebėsenos apibendrintus (kiek, kuris kandidatas, kokios reklamos naudoja) duomenis. Taip pat pateikti ir viešai paskelbti Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų kandidatų kampanijų finansinės stebėsenos apibendrintus (kiek, kuris kandidatas surinko ir išleido lėšų rinkimų kampanijai) duomenis.

Parlamentaras cituoja Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės (PKFFK) įstatymą, kuriame VRK įpareigota apibendrintus vyksiančių politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsenos duomenis nuolat skelbti savo interneto svetainėje.

„Įstatymas įpareigoja VRK teikti ne tik politinės reklamos stebėsenos apibendrinamąją informaciją nuolat, bet ir jos finansavimo apibendrinamąją informaciją. Vakar VRK komisijos pirmininkę girdėjome skelbiant, kad tokia informacija yra skelbiama. Jeigu taip, tai komisijos vadovei nebus sunku išpildyti šį mano prašymą ilgai nedelsiant“, - pažymėjo J. Džiugelis.

Pasak parlamentaro, visuomenė turi žinoti kandidatų į aukščiausią šalies Prezidento postą išlaidas rinkimų kampanijai finansuoti, o VRK privalo vykdyti įstatymu jai numatytas prievoles.

„Vakar kandidatui į Prezidentus buvo pateikti aiškūs klausimai apie rinkimų kampanijos finansavimą, tačiau į juos visuomenei taip ir neatsakyta. Todėl VRK prašome viešai pateikti minėtą informaciją, nes priešingu atveju stebint rinkimų kampanijos išlaidas ir surinktas lėšas kyla klausimas, kaip kandidatas į Prezidentus ruošiasi padengti galimą 200 tūkst. Eur viršijantį įsiskolinimą. Visuomenei turi būti aiškiai atsakyta, kas padengs rinkimų kampanijos išlaidas ir ar tai nebus kokia nors teismų slenksčius minanti oligarchinė struktūra“, - nurodė J. Džiugelis.

„Primename, kad 22 PKFFK straipsnis Politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsena nurodo:

1. Šio įstatymo tikslais politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsena vykdoma per rinkimų (referendumo) agitacijos kampanijos etapą.

2. Politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėseną vykdo Vyriausioji rinkimų komisija.

3. Politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsenos tvarką ir metodus nustato Vyriausioji rinkimų komisija.

4. Vykdydama politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėseną, Vyriausioji rinkimų komisija turi teisę teisės aktų nustatyta tvarka pirkti stebėsenos paslaugas.

5. Apibendrintus politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėsenos duomenis Vyriausioji rinkimų komisija nuolat skelbia savo interneto svetainėje. Kontrolę vykdančioms institucijoms pagal kompetenciją turi būti teikiami detalūs stebėsenos duomenys, politinės kampanijos dalyviui – tik jo politinės kampanijos stebėsenos duomenys“, - parašė J. Džiugelis.

Susiję:

J. Džiugelis: išsirinkime žmogų, kurio padorumu galima pasitikėti

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
9. Vytas
(2019-05-22 18:23:58)
(46.249.171.56) Parašė:

O kas gali paneigti, kad abu kandidatai meldžiasi tam pačiam dievui? Pav., dėdei Semui iš už atlanto? Juk konservatoriai gerai prisimena jų vado V.Landsbergio bandymus tapti prezidentu. Ir padarė atitinkamas išvadas. Ir dabar vaizduoja, kad G.Nausėda - ne jų kandidatas.8. šernius
(2019-05-22 18:08:29)
(199.249.230.107) Parašė:

Tai konservastai jį ne dykai priėmė ir prie savo šeryklėlės leidžia. Reikia jam dabar atidirbinėti, būti negailestingu, principingu ir kitokiu ...ingu arba ...astu :)))).7. Anfisa
(2019-05-22 15:05:46)
(88.118.163.49) Parašė:

Nieko jus nesuprantat. Jam gi zymiai lengviau judeti is partijos i partija. Kiti begioja, o jis - vazineja. Ir i suda jam neteks istoti, tik ivaziuoti...6. Nuomonė
(2019-05-22 12:50:01)
(78.157.74.23) Parašė:

Džiugelis eina Rasytės komsomolkos pėdoms. Pats prisišikęs, tai ir kitus tuo savo š tepa...5. Pensininke
(2019-05-22 11:35:18)
(84.46.255.94) Parašė:

Del asmeninio gerio tampama uz virvuciu tampomi suneliai.4. Toks teisingumas
(2019-05-22 10:46:45)
(90.140.66.184) Parašė:

Ir kiek kartų J. Džiugelis "vartys šimtasiūlę" norėdamas kaskart pataikauti keičiant savo "kailį" kaitaliojant partijas?Nuo vienų partijų, prie kitų. Kiek tai tęsis???3. po keliu pareiskimu
(2019-05-22 09:39:21)
(88.216.114.123) Parašė:

ir kokio nesusipratimo, dziugelis pereis pas bebrus, o paskui pas ruseli is kedainiu. Skrajojantis politikas tas ziurzeklis2. Nu jo
(2019-05-22 08:39:21)
(84.240.21.23) Parašė:

Turint galvoj to Džiugelio atsiradimo ant šio svieto istoriją, tai kitaip elgtis jis ir negali... Dar negimus jam buvo instaliuota pagiežos programa...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras