2020 m. birželio 2 d.

 

JAV teisiamas islamistų dvasininkas Abu Hamza pripažintas kaltu

Paskelbta: 2014-05-20 09:47 Autorius: ELTA, ekspertai.eu
JAV teisiamas islamistų dvasininkas Abu Hamza pripažintas kaltu. Nuotr. EPA-ELTA
JAV teisiamas islamistų dvasininkas Abu Hamza pripažintas kaltu. Nuotr. EPA-ELTA

Niujorke teisiamas radikalus musulmonų dvasininkas bei pamokslininkas Abu Hamza pripažintas kaltu dėl visų 11 jam pateiktų kaltinimų, taip pat ir terorizmo kurstymą, skelbia BBC.

Tarp kitų Abu Hamzai inkriminuojamų kaltinimų buvo pagalba užsienio turistų grobikams 1998 metais Jemene, bandymas įkurti „Al Qaeda“ teroristų treniruočių stovyklą JAV Oregono valstijoje ir radikalizmo kurstymas sakant pamokslus vienoje iš Didžiosios Britanijos mečečių. Nuosprendis teisiamajam bus paskelbtas rugsėjo 9 dieną, už visus kaltinimus Abu Hamzai gresia įkalinimas iki gyvos galvos.

Kaltinimus palaikęs prokuroras prisiekusiuosius įtikino, jog Abu Hamza buvo teroristų vadeiva, atakoms verbuodavęs ir įkvėpdavęs jaunuolius visame pasaulyje ir šitaip netiesiogiai prisidėjęs prie 2001 metų rugsėjo 11-osios atakų Niujorke ir Vašingtone.

Radikalusis islamo pamokslininkas į Didžiąją Britaniją emigravo 1979 metais iš Egipto. Tarp kitų britų islamistų jis išsiskyrė savo išvaizda, nes neturėjo akies ir abiejų plaštakų. Anksčiau tvirtinęs, jog galūnių neteko Afganistane kovojęs su sovietais, vėliau Abu Hamza pripažino buvęs sužalotas Pakistane, kuomet neatsargiai elgėsi su sprogmenimis. Amerikiečių prašymu Britanijoje jis buvo suimtas 2004 metais, o po ilgų teisinių debatų tarp Vašingtono, Briuselio ir Londono 2012 metais atskraidintas į JAV.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras